Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Motiválatlan, életunt vagyok,...

Motiválatlan, életunt vagyok, mihez kezdjek magammal?

Figyelt kérdés

Nincs semmi kedvem semmihez, halogatok mindent, hónapok óta fel kéne hívnom már egy bizonyos céget, de halogatom minden nap, semmi örömöm-értelme nincs élnem.


Tanácsok?



2020. ápr. 1. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Első lépésnek válassz ki egyetlen célt, amiért minden nap teszel! Ha ebben az egyben kitartó vagy, beindulhat a láncreakció.

Engem az segített kirángatni a mélyből, hogy minden nap elmentem futni két semmittevés között. Aztán ahogy jöttek az eredmények, precízebb lettem, elkezdtem olvasni is róla. Aztán ha már sportolok, étkezhetnék is egészségesebben alapon a kajára is elkezdtem figyelni. Mivel ehhez pénz kellett, anyagi célokat is tűztem ki, amikért tennem kellett. Mivel tapasztalatlan voltam az életben, sok kérdés merült fel bennem mindezek kapcsán, úgyhogy beszélgetni kezdtem nálam okosabbakkal. Mivel sokan csak elhiszik, de valójában nem tudnak semmit, ki kellett szűrni őket, ezért lassacskán jobb emberismerő lettem és így tovább.

Nem kell, hogy sport legyen az az egy dolog, ez csak példa volt arra, hogy egy kis változtatás is mennyi másikat tud előidézni, ami végül nagy változáshoz vezet.

2020. ápr. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Meditáció, relaxáció. Valamilyen mozgás:otthoni torna, jóga, erőnléti gyakorlatok (youtuben rengeteg video van fent, mindenféle mozgásforma), biciklizés.

Vegyél erőt magadon. Erőltesd meg magad, nem kell első körben nagy dologba belevágni. Csak te tudsz magadon érdemben segíteni! Reggel kellj fel időben, esetleg csinálj napirendet. Töltsd el valamennyire hasznosan a napod v. legalább egy részét. Szellőztess gyakran, takaríts ki, rendezd át a szobád/lakást, főzz valamit stb..A lényeg, hogy ne ágyban fetrengéssel, bambulással teljen a napod.

2020. ápr. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Eslő körben sportot javasolnék, ez bizonyítottan hatásos a depresszióra, a biokémiába most nem mennék bele. Aztán találj ki olyan elfoglaltságokat ami örömet okoz. pl vígjátékok, bélyeggyűjtés, rajzolás, barkácsolás, vagy akármi. ha nem látod értelmét a hívásnak, akkor tojd le a céget. Előbb azon dolgozz, hogy jobban legyél.
2020. ápr. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
szoktam edzeni, heti 3-4x.
2020. ápr. 1. 10:50
 5/5 anonim ***** válasza:
érdekel
2020. ápr. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!