Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti megvagytok elégedve a...

Ti megvagytok elégedve a saját életetekkel? Miben vagytok erősek, és miben gyengék?

Figyelt kérdés

Kezdem én, férfi vagyok, és az erősségem, hogy minden nagyképűség nélkül, de okos vagyok, átlátok-megértek és hamar felfogok bonyolult, komplex dolgokat és feladatokat. Nagyon sok versenyen voltam, és nyertem is sokat. Könnyen tanulok, és a munkám is olyan, ami elismert és jól fizet. Ennek hála, egész fiatalon függetlenné tudtam válni a szüleimtől, már ami a pénzügyeket érinti. A szüleim büszkék rám és szeretnek.


Gyengéim: A külsőm és a szociális képességeim. Ronda vagyok, és nincs sikerem a nők terén. Ezen a helyzeten nem segít az se, hogy ezt a hátrányt nem tudom kezelni a szintén hátrányos helyzetű szociális képességeim miatt. És a jó agyam ellenére, ami az ismerkedést illeti, azt nem tudja kezelni az eszem, ugyanazon hibákat követem el mindig, és évek óta csak minimálisat fejlődtem.


Negatív 2: Nehezen értenek meg az emberek, nehezen tudom kivetíteni a gondolataimat mások felé.


Elégedett vagyok-e az életemmel?: Nem. Lehet furán hangzik, de én az erősségeim és a gyengeségeim simán felcserélném. Inkább Lennék egy jól kinéző férfi, aki jól szocializált, és sok barátja van, ill. sok nőt megkaphat, még akkor is ha csóró lennék, vagy buta, vagy mindkettő. Ezek az emberek boldognak tűnnek, falják- és élvezik az életet. Lehet hogy 40-50 éves korukra se lesz meg a kívánt egzisztenciájuk, de boldogak, és szerintem más nem is számít. Én nem vagyok boldog, ugyanis ezek a társas dolgok kimaradtak az életemből, és nem egyedül szeretném leélni az életem, úgy hogy a külvilágnak fel sem tűnik, hogy én létezek/léteztem egyáltalán. Nagyjából ennyi.


Nektek mik a gondolataitok erről? Jöhet bármi, kíváncsi vagyok vannak-e olyan emberek, akik hasonló cipőben járnak. :)



2020. ápr. 1. 12:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, ezt akartam írni én is.
2020. ápr. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút elégedett vagyok az életemmel.

Jó családba születtem, sem lelki, sem anyagi problémáink nem voltak soha. Ez már egy olyan "luxus" ami nem adatik meg sokaknak.

A legnagyobb erősségeim talán a szociális készségeim, nekem a hosszútávú, mély barátságok létrehozása mindig is természetesen jött, valamint, vagy talán a kettő összefügg, hogy nagyon jó beszélőkém van. A másik tulajdonságom, amit mások értékelni szoktam bennem (néha elég túlzóan, ha engem kérdezel), az a kalandvágyam és a belső késztetés, hogy többet lássak, többet utazzak, többet tanuljak, többet tapasztaljak.

Még az a koronavírus szituáció előtt megszereztem a jogosítványomat, angol C1-es és olasz B1-es nyelvvizsgámat, szóval a jövőmmel kapcsolatban nem érzek nagy aggodalmakat, inkább bizonytalanságokat, mert borzasztó sok dolog érdekel, és nem tudom, jól fogok-e dönteni.

Vannak negatív tulajdonságaim, de el tudom őket nyomni annyira a pozitív tulajdonságaimmal, hogy ne jelentsenek nagy problémát, illetve olyankor szoktak előtörni, amikor megértőbbek velem az emberek. Elsőre példa, a szemtelenségem, a másodikra, hogy nehezen, hisztisen kezelem a vereséget, ha fontos dologról volt szó.

Igazából az életem most kezdődik igazán, még sosem szembesültem komoly problémákkal, nem nyomta a vállam komoly felelősség, nem voltam nehéz döntéshelyzetben.

19/L

2020. ápr. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Huhh akkor nézzük

Erősségeim: Jól vág az eszem, gyorsan tanulok és könnyen nyitok új barátságokat. Kifejezetten humorosnak is nevezhetem magam. Géneknek köszönhetően vékony vagyok ami megint egy jó pont. Családi hátteremmel is meg vagyok elégedve pedig nevelőapám van. Lelkileg a gyengeségeimnek köszönhetően nagyon erős vagyok.


Gyengeségeim: Születésemmel alá volt írva hogy testileg hátrányos leszek. Jobb oldali dongalábnak köszönhetően majd később 12 évesen térd problémákkal küzdve jöttem rá hogy sosem csinálhatom azt amit szeretnék. Nem sportolhatok. Elfogadtam az ötödik műtétem után, de akkor sem örültem neki. Máig fáj mikor meghallom hogy ilyen meg olyan versenyeken vettek részt és mennek az európa bajnokságra stb. A térdemen és a bokám hátulján egy hosszú vágás díszeleg ami elfog kisérni engem a halálomig. Rossz érzés volt mikor pl mankóval sétáltam végig az utcán és megbámultak az emberek. Sajnáltak. Ne sajnáljanak. Emellett erőszakos és néha idegesítő vagyok.


Meg vagyok-e elégedve az élettemmel? Igen. Csodás emberek vesznek körül, mint a családom és mint a barátaim. Sokat nevetek és boldog vagyok. Lehet sokat is sírok, de ez kell ahoz hogy majd utána boldog legyek. Elfogadtam magam ahogy vagyok, mivel tudom hogy még egy ilyen őrült és talpraesett csaj sincs mint én.😉



-Egy kamaszlány

2020. ápr. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én megtudlak érteni én is egyedül élek egy otthonban mert nincs egzisztenciám és nem vagyok okos de mégis úgy alakult az életem, hogy egyedül maradtam. De te fiatal vagy próbálj meg ismerkedni barátkozni, hogy fogadjanak el olyannak amilyen vagy. Minden nap próbáld meg találni az életben a szépet és jót mert a pozitív gondolkodás sokat segít.
2020. ápr. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!