Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, hogy kerüljem...

Mit csináljak, hogy kerüljem a puszit?

Figyelt kérdés

(Koronavírustól független.)

Utálom a pusziszkodást, csakis a szűk családdal pusziszkodnék legszívesebben, gyerekem, férjem, anyukám.

Nincs higiéniai, vagy antiszociális oka, csak egyszerűen viszolygok az egész "ceremóniától". Hogyan lehet kikerülni a mindenáron pusziszkodós ismerősöket?


2020. ápr. 1. 18:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én alapból csak a közeli családdal puszizkodom, ismerősökkel minek? Nem is értem
2020. ápr. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Meglátjuk egymást ők már jönnek csücsörítve, blee... Kicsit sokszor kamuztam már, hogy nem vagyok egészségileg valami jól, nem lehet mindig ezt mondani mert gyanús.
2020. ápr. 1. 18:22
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok, csak párom és a szűk család(szülők, testvér). Rólam mindenki tudja régóta, nem is erőlteti senki. Ismerősökkel meg végképp nem szoktam, nem is jutna eszembe, de nekik se szerintem.
2020. ápr. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte kommunikáció: ezt így, indulatmentesen elmondod nekik.
2020. ápr. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ugyanazt, amit én teszek: amikor nem tudtam elhárítani (másfél éves kor), akkor lemostam azonnal, amióta el tudom hárítani szavakkal is, közlöm, hogy nem. Ennyi. Ehhez koronavírus sem kell, sem egyéb fertőzés, egyszerűen rendkívül utálom, ha valaki ezt teszi. Még kezet sem szoktam fogni, ha nem muszáj, csak kissé meghajlok, vagy biccentek és mosolygok és köszönök - mint a régiek.


Akinek tetszik, az elfogadja, akinek nem, az elkerül. De mindenképpen én diktálok, hogy kit és milyen formában engedek magamhoz. Tehát nálam no puszi. És ezt közlöm, ha valaki nem venné magától a lapot a nonverbális hárításra.


Tedd meg ezt te is. Eleiente meglepődnek, vagy megjegyzésket tesznek, vagy pimaszkodnak - azokat mind helyre kell rakni. Ha neked valami nem tetszik, akkor egyenesen közöld és ne engedj az akaratodból.


Még imádott macskám sem nyalt össze, mint más, ostoba gazdákat szokás.

2020. ápr. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Amióta járvány van, a családtagokkal is kerüljük a puszit! Meg egyébként is tilos ilyenkor! Ki lehet birni nélküle! Ha vki közelít felém, bár mostanában nem, mert tudják nem szabad.
2020. ápr. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Köhögjél.
2020. ápr. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

1, Mond ki, hogy te alapból nem szereted ezt a szokást;

2, Helyette más ilyen h*e szokást bevezetni, pl.: könyök összeérintése.

2020. ápr. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem hajolsz oda, mikor adnák a puszit.
2020. ápr. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy a koronavírustól független még lehet jó kifogás
2020. ápr. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!