Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan előzhetem meg azt,...

Hogyan előzhetem meg azt, hogy összeomoljak? Sürgősen kell megoldás, mert rohamosan romlik az állapotom, és attól félek, hogy valakiben vagy magamban kárt teszek.

Figyelt kérdés

Csak dolgozni járok, és itthon ülök amióta tart a járvány. Nincs kivel találkoznom, nincs hova mennem, a legkisebb dolgok mögé is támadó szándékot látok, sok mindenben a rosszat veszem észre. Rettenetesen rosszul érzem magam lelkileg, és testileg is megjelent ez-az. Az ízületeim fájnak, a vállam, térdem "pattog", el vagyok gémberedve. Irtózatos haragot, szomorúságot érzek többségében. Ez alig három napja tart, de eljutottam oda, hogy segítséget kérjek, mert kétségbe vagyok esve.


Szívem szerint már egy rossz nézésért is megtaposnék valakit, vagy szétverném az aktuális helyiség berendezését, ami sem rám, sem a környezetemre nem lenne kifejezetten jó hatással...


A sport elég az egészhez? Magnéziumot, C vitamint szedek, igyekszek (amennyire most lehet) változatosan étkezni (nem felhalmozott pánik-konzerveket eszek hetek óta (!) ), és iszok elég vizet. Monoton, unalmas, fájdalmas minden napom. Olyan, mintha hónapok óta ilyen lennék. Három napról van szó, de egy örökkévalóságnak tűnik.


Én a testmozgást javaslom mindenkinek akinek gondja van, de nekem csak ideiglenesen segít. Mit tudtok nekem javasolni? Aggódok.



2020. ápr. 4. 18:54
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

22/F - ez lemaradt.

Tehát sportolok, figyelek a bevitt dolgokra, de a pszichés állapotom nincs rendjén. Pedig meditálni is szoktam, de nem igen megy újonnan.

2020. ápr. 4. 18:55
 2/16 anonim ***** válasza:
49%
Sürgősen keress fel egy pszichiátert!
2020. ápr. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Volt eddig stressztűrő képességem amúgy, sok gondot viccre vettem, de most valamiért napok alatt rettentően megzuhantam minden tekintetben. Olyan, mintha halálosan szerelmes lennék plátói módon valakibe - leginkább így tudnám leírni amit érzek.
2020. ápr. 4. 18:57
 4/16 anonim ***** válasza:
64%

A sport jót tesz, ezz tapasztalatból mondom. Engem is a rendszeres edzés mentett meg magamtól anno. :)


Segíteni nem tudok ennél többel, de ha nagyon magányosnak érzed magad és szívesen beszélnél valakivel a dolgaidról, nyugodtan írhatsz nekem is.

2020. ápr. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Valóban nem ártana szakembertől segítséget kérni. Úgy hallottam online is lehet mostanság. Tud erre valaki elérhetőséget?


Az agresszióm nem nyilvánult meg egyébként, nem is fog jó darabig, van önkontrollom, csak nagyon fáj az egész.

2020. ápr. 4. 18:58
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

Ilyen fiatalon ne legyél depis. Lehet a sok rossz hír, vagy az emberek hozzáállása idegesít.

Én már nem vagyok fiatal,de nekem sem jó, ha otthon ulök.Így sokat sétálok, ilyen szép időben ez nagyon jó ! Tedd te is, nem fognak igazoltatni, nem lesz gond. De mozdulj ki, mert otthon, egyedul a legrosszabb.


És fel a fejjel ! Nincs barátod, aki veled tartana ?


49F/Bp

2020. ápr. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%
Én a környezetemből szoktam sok erőt merìteni. Azokra koncentrálok, akik èrtékelnek és támogatnak engem. Ez fordìtva is igaz.
2020. ápr. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nagyon hálás vagyok a gyors reakciókért, nem gondoltam volna hogy ilyen támogatást kapok. Köszönöm szépen!


Köszönöm a privát üzenetet is, de nem szeretnék beszélgetni, csupán tanácsokra van szükségem. Ellenben tényleg értékelem a segítő szándékotokat!


Nem egyedül vagyok itthon. Itt vannak a szüleim, de hasonló állapotban. A munkahelyen is a rinyálás, felnőtt hiszti megy, és szerintem ezekből lett elegem összességében. Ha valami jó és szép, valaki tuti jön és belesz*rik valami görcsös feszengős szöveggel vagy megnyilvánulással.


Köszönöm mindenkinek!

2020. ápr. 4. 19:13
 9/16 anonim ***** válasza:
88%

Szia!


Az, hogy az embernek időnként vannak hullámvölgyei, normális. Ezért az első javaslatom: tarts ki, valószínűleg pár nap alatt ez el fog múlni.


A másik az, hogy gondold át, mi okozta a bajt. Írtad, hogy egyedül vagy. Ha van bármilyen rokonod, barátod, akkor hívd fel, és mondd meg egyenesen, hogy lelkileg kimerített a bezártság, és fél óra telefon (vagy Skype, Zoom stb) beszélgetésre lenne szükséged. Valószínűleg találsz olyat, aki meg tud hallgatni, jó esetben olyat is, aki minden nap rád tud szánni fél órát vagy legalább kétnaponta.


A harmadik hogy hétfőn - ha még mindig rosszul érzed magad - hívd fel a háziorvost, és konzultálj vele, hogy milyen lehetőségeid vannak orvosi segítséget kérni. Nyilván nem ideális dolog fiatalon depressziósnak lenni, de ez olyan, mint a fogfájás: ha kialakult, tenni kell valamit, életkortól függetlenül. Ha tagadni próbálod a problémát, akkor megerősödve fog előtörni, és akkor már lehet, hogy nagyobb bajt csinál és komolyabb kezelésre lesz szükség.


Ja, és holnap, ha lehet, menj ki napsütötte időben legalább két-három órát sétálni vagy futni. Ha parkba, zöldterületre nem tudsz menni, azért próbáld az itt-ott látható zöldet, virágot észrevenni, és mosolyogj, ha ilyesmit látsz. A mosoly visszahat a kedvedre is.

2020. ápr. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bő választ! Most ittam néhány bögre teát, elszívtam egy-két cigit, csináltam pár szériát súlyzóval, és kicsit jobban vagyok. Nyilván a káros szokásoktól sem ártana megszabadulnom, de talán most "bocsánatos" bűnnek mondható. Ironikus egy légúti beteség világjárványa idején a cigi mint kifogás, de ilyen téren "tehetetlen" vagyok.


Hálás vagyok az emberségetekért, tiszteletreméltó! Társaságom van a munkahelyen (akad egy-két normális,a kivel lehet csevegni ha ráérünk mind, de az max 20%-a az időnek. Nem a társaságra szomjazok, inkább idegileg kezdem megjárni ezt az egészet.


Pedig azelőtt olyan vastürelmem volt. Nem gond, most ki tudom mondani, hogy karban fogom tartani az értékrendem és önmagam kívül belül.


Ha zavaros kicsit, bocsánat, csak most, hogy meg vagyok reccsenve egy hajszálnyit szétszórtabb is vagyok.

2020. ápr. 4. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!