Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi ez az életérzés? Ti éreztet...

Mi ez az életérzés? Ti éreztetek hasonlót? Nagyon nehéz lesz leírni, de megpróbálom, remélem érteni fogjátok.

Figyelt kérdés

Megpróbálok szavakat elsorolni, amik biztosan kötődnek nekem ehhez az életérzéshez, aztán vagy értitek mire gondolok, vagy nem. Nem tudom megfogalmazni.


- Francia idegenlégió

- Titkosszolgálatok

- Korrupció

- Drogbárók, feketepiaci kereskedelem

- Gyógyszeripar

- Bankszektor

- Tőzsde

- Készpénz, deviza, valuta, pénzügyi dolgok

- Korrupció

- Rendőrség

- Társadalmi rend

- Terrorizmus

- Titkos társaságok

- Sorozatgyilkosok

- Pszichopaták, szociopaták (inkább pszichopaták, főleg magas pozíciókban)


Egy lelketlen világ, ami a normális alatt rejlik, de ha valaki ás, kutat, belelát, személyesen is tapasztalhat belőle.


Mondhatni a világ "sötét" oldala, vagy én nem tudom hogy mondjam. Félmisztikus, de mégis nyílt titkokkal operáló oldala a világnak. Értitek mire gondolok? Nektek van hasonló, nehezen leírható érzetetek?



2020. ápr. 5. 18:14
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Mint a "született gyilkosok" (azt hiszem ez a címe), vagy hasonló filmek világai.

A kriminalisztika, összeesküvés-elméletek, pszichopátia (tudom, hogy nem ez a rendes neve, de ezt szívelelem), és globalitás sötét oldala. Hogy van a világ, vannak az emberek akik látják a saját életüket, de alatta mozog egy sokkal nagyobb, sokkal mocskosabb élet is olyan emberek által fenntartva, akik közöttünk élnek.

2020. ápr. 5. 18:16
 2/11 anonim válasza:
Szorongás talán?
2020. ápr. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Neeem közel sincs. Nem tölt el semmi rosszal. Érdekesnek találom, ismerni akarom, látni, hallani (nem személyesen).


Egyébként a bérgyilkosok és a Dark Web kimaradt *

2020. ápr. 5. 18:19
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem volt hasonlo csak épp nem ilyen filmbeli dolgokkal, hanem kézzel foghatokkal.


A barati körömmel sokat logtam stb de tenyleg rengeeget voltunk együtt, utazgatasok mashol alvssok, volt egy pàr is köztük nagyon szerették egymast, csavarogtunk etc.


Es aztàn meghivtak "illuminalt"bulikba az élet masik oldalàra. Amibe naivan belementem.

Kiderült, hogy addig en rozsaszin ködben éltem. A valosàg következett. Kinyilt a szemem. Meglattam mindent.

Feltünt, hogy egyik srac a masik anyjaval kavar, a haverok a pr.stitualtakkal is spanolnak, azok közül az egyik egyszer eltünt utolag kiderült, hogy kivittèk vagy tizen valahova, ugy hogy magarol se tudott, a szorakozohelyeken diszkret sarokban homokosok, es akiket tökeletes pàrnak hittem, nyitott kapcsolatban vannak, plusz a nöi tag meg akart engem csokolni, mikor együtt volt mindenki gruppenszexet akartak, es kerdezik benne vagyok e es nem szivatàs volt hanem teljes komolyan néztek ràm, hiaba vàrtam a vègén a röhögést hogy csak kam volt, nem, nem az volt, a rendörök is kiderült hogy hasonlo kaliberek es a statisztikàt szolgàljàk, nem az igazsàgügyet, a "tolvaj" mellé àllnak es azt kepviselik, stb.


A hirtelen döbbenet èrzetsorozatok utàn, mikor levegöt kaptam végre a kisebb "sokkoktol", vagy amikor tàvolabb tölük tisztàn àt tudtam gondolni ezeket a pàr heti/havi eseményeket, en ugy kezdtem érezni magam, mintha egy fertöben lennék mikor köztük vagyok, vagy mintha én lennék az egyetlen normàlis, vagy ha ez a valodi vilàg ès én éltem tèvhitekben eddig az emberiségröl, akkor az nagyon gàz.


Ez utobbira mèg nem jöttem rà, abbol a körböl kiszàlltam ugyan, de ez megmaradt bennem, hogy ki tudja milyenek azok az emberek is, akikben kivülröl àrtatlan viràgàrust làtsz, vagy monoton dolgozo embert, vagy orvost, vagy akiket uj barataidnak hiszel, Valójàban milyenek ök. Az igazi arcuk.

Öket is csak invitàlni kéne az élet màsik oldalàra, egyböl lehullana a lepel hogy kik lakoznak az àlarcok alatt, ugyanis nem egy-kèt ember, nem egy pàr, nem egy banda, hanem tömegek élnek a fertöben, a màsik oldalon.

2020. ápr. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az élet másik oldala... ez milyen jó megfogalmazás! IGEN! Pontosan ilyenekre gondoltam! Ez jó név neki, tökéletesen leírja az egészet. Nem éppen a nyers alvilág, de nagyon arra hajló, pontosan olyan amilyet leírtál! A te példádtól mélyebb, mocskosabb rétegekre gondoltam főleg, de a lényeget nagyon átadtad. Köszönöm a válaszod, pontosan ez kellett nekem!

Az emberek két arca. Anyám, pont erre gondoltam.

2020. ápr. 5. 19:08
 6/11 anonim ***** válasza:

Akkor àtjött amit kérdeztél:)

Nekem az ennél is mélyebb szintet meglàtni, amiket írtàl, tuti kisütné màr az agyam és lehet fel sem tudnàm dolgozni.


Hallottam olyat, hogy van olyan munkakör a google-nél akiknek a (gyermek)bàntalmazo, tiltott stb oldalak felkutatàsa a feladatuk, es akik làttàk hogy mik zajlanak a valosàgban, pszichikailag totàlisan tönkrementek és perelik a google-t. Abban a munkakörben speciel cserélgetni kell az embereket, mert nem lehet pszichésen birni hosszabb tàvon.

Én a fenti, màsoknak talàn lightosabb verziojàn is nehezen tettem magam tul. Egy törést jelent az életemben. És folyamat hullott le màsokrol is a lepel.

Egy rakàs mindent le sem irtam.


Igen nekem is érdekes kivülröl sokminden ami horror is ugyan, de konkretan megtapasztalni es valodi horrort megélni es azutàn ugy probàlnàd az életed folytatni hogy a rossz elmult, lapozzunk, nem lehet, mert utàna is brutàl. Nem olyan mint film vègén lekapcsolni a tv-t. Hanem belédég es a részed lesz.


Azok, akik profin evickélnek ezen az oldalon màrmint ebben a mocsokban élnek, es nekik ez a norma, azok en nem tudom hogyan tudnak ennyire romlottak, vagy aljasak, stb lenni.

2020. ápr. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Engem is érdekelne hogy egy olyan aki nem született érzelmi (nem elírás) fogyatékossággal, az hogy tudja összeegyeztetni az életét ezzel az egésszel.


Még eszembe jutott "A könyvelő" című film, hogy ott milyen körökben mozgott a főszereplő. Az is ilyen.

2020. ápr. 6. 05:56
 8/11 anonim ***** válasza:
Majd nezem :)
2020. ápr. 6. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Inkább úgy fogalmaznék, hogy hallatom róla de hála még nem tapasztaltam én csak 1 kis ember vagyok aki dolgozni akar és eltartani a családot. ( De láttam 1 filmet címe: A kör iszonyatosan jó)
2020. ápr. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2020. ápr. 7. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!