Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem érdekel a szerelem?...

Miért nem érdekel a szerelem? Miért tartom magam távol tőle.17l

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudok senkit úgy szeretni, pedig semmi olyat csalódás nem ért, a hatodikoskori viszonzatlan szerelmen kívül. Az pedig bő öt-hat éve volt, nem jelent szinte semmit. Egyszerűen a hideg futkos a hátamon, ha ilyen érzelmek vannak egy filmben, könyvben, vagy ilyesmi. Mindig lepattintom azt a nagyon kevés kedves személyt is, aki közeledni akar, soha senkinek nem adok esélyt, pedig egy párszor működhetett volna az illető fiúval vagy lánnyal. Egyszerűen bárkire kezdek úgy tekinteni rövid időn belül elkezdem lebeszélni magam róla, esetleg el is távolodom az illetőtől. Pedig szeretnék már valakivel közelebb kerülni egymáshoz, de amikor ebbe jobban belegondolok rosszul érzem magam a gondolattól is.


Miért van ez?

(Nem kérek privát üzenetet)


2020. ápr. 5. 23:18
 1/4 anonim ***** válasza:
61%
Ezt senki se fogja tudni neked megmondani, ha egyszer szerelmes leszel ugy is elmulik ez, ha meg nem leszel akkor tok mind1.
2020. ápr. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet hogy tudatalatt az a viszonzatlan szerelem megvisel, még most is.
2020. ápr. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 V. Hélix ***** válasza:
Lehet, hogy aszexuális vagy. Ez nem jár egybe azzal, hogy nincs szerelem, csak a testi dolgok nem érdekelnek.én is aszexuális vagyok voltam már szerelmes, de csók, meg egyéb testi dolgok gondolatától kellemetlenül érzem magam.Esetleg önbizalomhiányod van. De az is lehet, hogy csak nehezen leszel szerelmes.
2020. ápr. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy ez az egy darab viszonzatlan szerelem olyan mértékben megviselt volna hacsak nem történt előtte is valami.

Én is hasonló cipőben járok mint te, én ennek az okát a gyerekkoromban átélt bántalmazásnak tudom be. Emiatt nehéz megbíznom bárkiben is mert félek hogy ugyanolyan kiszolgáltatott helyzetbe kerülök emiatt mint gyerekkoromban. Több negatív hatása is lett az életemben ennek köszönhetôen pl: önbecsülés, önértékelés túlságosan kritikus vagyok magammal és túl nagy elvárásokat állítok magamnak.

A személyes példát azért hoztam, hogy lásd általában valamiféle ok húzódik ilyenkor a háttérben.

Azt mondod hogy személyesen nem éltél át még olyan dolgot ami miatt ez kialakulhat, de esetleg láthattál ilyet. Nem tudom hogy a szüleimdnek milyen a viszonya egymással vagy azt, hogy te ezt milyennek látod. Lehet, hogy azzal kapcsolatban láttál valamit ami miatt ez a gátlás berögzült benned.

Írtad azt hogy a hideg kiráz az ilyen dolgokról. Szerintem fontos különbség hogy tisztázd magaddal azt, hogy tényleg nem is vágysz rá vagy csak félsz attól hogy nem tudnád jól kezelni az ilyen szituációt, esetleg rettegsz attól, hogy az bánt meg akiben teljes mértékben megbíztál. Fura szituáció ez amikor vágysz valamire ugyanakkor tartassz is tőle.

Nagyon sok mindent lehetne ide írni ehhez de már így is bőlére eresztettem a szót. Ezekre a dolgokra külső szemlélő nem tud jó tanácsokat adni amíg jobban nem ismer.

Ha gondolod kicsit részletesebben mesélsz itt vagy privátba magadról, hátha akkor többet hozzá tudunk fűzni.

2020. ápr. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!