Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy közösségben a fiúk vagy a...

Egy közösségben a fiúk vagy a lányok "dominánsabbak" egymással?

Figyelt kérdés
Mondjuk lehet, hogy nem ez a megfelelő szó, de azt vettem észre, hogy mi fiúk az osztályban például teljesen jól megvagyunk egymással, senki nem utál senkit, viszont a lányok meg kb. 2-3 csoportban vannak, és nem igen szeretik egymást. Osztálykiránduláson is minket be lehetett tenni egy helyre, nekik meg 3 külön szoba kellett, annyira nem bírnak egymással meglenni, pedig amúgy elfértek volna. Ezen ment a vita még kirándulás előtt egy héttel. Meg pl. a folyosón szünetben ültem két lány mellett még mikor volt iskola, és elment előttünk egy másik osztályból egy lány akit nem is ismernek, aztán ott nekiálltak beszélni, hogy milyen csúnya (pedig amúgy nem volt az :D), meg az öltözködését fikázták. Viszont fiúknál ilyet még nem igazán tapasztaltam. Ez máshol is így van?
2020. ápr. 6. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Máshol is így van.
2020. ápr. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez volt nálunk is, gimiben nagyon mérgező volt a légkör, az első hetekben kialakult klikkek nem nagyon változtak később. Én a "lúzerekhez" kerültem, de utána inkább egyedül tengődtem, aztán egy hasonlóan nem rosszindulatú lánnyal sikerült 3. év elején összebarátkoznom, és így kibírhatóbb volt a második fele a középiskolának. Ja, amúgy nálunk a 30-ból kb. 6-7 fiú volt csak, szóval szuper élmény volt. :D A kis szám miatt még inkább összetartóak voltak a fiúk.

Szerintem a fiúk sokkal lazábbak, könnyebb nekik a barátkozás, és tartósabbak is a barátságaik. Irigylem őket, szerintem lányként nehezebb. :/

2020. ápr. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Erről a barátság témáról most eszembe jutott az is, hogy pár hónapja az instagramon még két lány annyira szerette egymást barátként, hogy már majdnem egymásba voltak esve, megjelölték egymást a profiljukon szívekkel meg minden, egymás születésnapjakor ilyen 40 képet kiraktak egymásról stb. stb., aztán hirtelen egyik hétről a másikra kb. eltűntek egymás életéből :D
2020. ápr. 6. 16:04
 4/8 anonim ***** válasza:
Nők között nincs barátság. Nők között szövetség van.
2020. ápr. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az osztályban nálunk is a lányok voltak versengőbbek és gyakran szemetebbek is egymással. Munkahelyen alig voltunk lányok és ott is megjelent ennek a műfajnak a gusztustalanabb válfaja... A szarkavarás, a pletykálás, hogy megszólták egymást meg engem minden apró szarért, hogy nem lehetett nekik semmit elmondani, mert ellened fordították és úgy néztek rád, mint a véres rongyra, ha a srácok kicsit jobban kedvelték a te társaságod vagy hasonlók. Minden csapatépítő abból állt, hogy az egyik csaj szerepelt, mintha bohóc lenne, a kanosabb réteg próbált rányomulni, a másik lány meg csak flegmán nézte meg engem is, mikor elkezdtem a mellettem ülőkkel beszélgetni, utána meg ő dobta be magát és tolta a pitsát, aki utána mindkettőnket levegőnek nézte, rajtam meg még gúnyolódott is, hogy rontom a bulit, mert másról beszélgetek, amihez nem tud hozzászólni...


A baráti társaságban inkább a fiúk kóstolgatják és szarozzák egymást és sport közben is inkább a fiúkat láttam egymást szétszedni (nem fizikailag).

2020. ápr. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez is igaz, haverjaimmal is folyton megy a harc, hogy kinek a "szar" csapata fog nyerni meg ilyenek, de ez azért másabb, mert a barátság/haverság ugyan úgy megvan :D
2020. ápr. 6. 17:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk inkább ez a kakaskodás megy, hogy jaj öcsém, semmi bicepszed, hogy néz már ki a fejed, minek vettél olyan szar gépet, miért vagy ilyen idióta, hogy ezt vagy azt csinálod már évek óta, ez szar, annak semmi haszna, gyere, dobd ki a csajod és igyál. És nagyjából ez a szint. :D De senki sem veszi annyira komolyan. Néha van, hogy túlmegy egy határon, de nem úgy, mint a csajoknál. Nálunk az a csoda, mikor nincs egy hét mosolyszünet
2020. ápr. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A fiúk dominánsabbak. De ha van olyan fiú, aki nem annyira karakán, akkor a nők lenyomhatják.
2020. ápr. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!