Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy baráti társaságban...

Ha egy baráti társaságban hirtelen ketten átváltanak egy nyelvre amit csak ők beszélnek, az milyen reakciókat válthat ki?

Figyelt kérdés

Mondjuk oroszra vagy spanyolra. Ezek viszonylag ritkán beszélt nyelvek itthon. Biztos lenne akit meglepne, de lenne akit felhúzna csak úgy?


Te hogy reagálnál rá mondjuk egy 4 fős társaságban?



2020. ápr. 6. 16:35
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Spontán egy társas beszélgetés közben egymás között így kezdenének el beszélni.
2020. ápr. 6. 16:37
 2/18 anonim ***** válasza:

Vacsorán mellettem 4-en ukránul bedumáltak majd vissza tértek a beszélgetésbe. Pl engem meg bántott mert legalább annyit mondtak volna hogy ez mondjuk ukrán dolog vagy mit tudom én családi...

Ugyna ez szlovákul de ugy érzem ha ott kell megbeszélni nekem is lehetne közöm hozzá ha nem vonuljanak ki addig vagy tudom is én irják meg telon még az se annyira bunko mint pofám elött

2020. ápr. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Tehát paraszt dolog. Köszönöm a véleményed, ment a zöld!
2020. ápr. 6. 16:44
 4/18 anonim ***** válasza:
Pofátlanság. Főként ha nem magyarázzák meg, ha nincs nyomós indokuk rá.
2020. ápr. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményed! Akkor mondhatni a sugdolózás kifinomultabb, de nem kevésbé pofátlan módja, esetleg lenéző másokkal szemben?
2020. ápr. 6. 16:56
 6/18 anonim ***** válasza:

Ha arról van szó, hogy valaki nem ért olyan jól magyarul a társaságból és ezért a saját nyelvén gyorsan elmagyarázza neki a másik, vagy ha szólnak, hogy X dolog miatt gyorsan átváltanak megbeszélni valamit, akkor az rendben van.

Más esetben én is pofátlanságnak tartom.

2020. ápr. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Arról az esetről beszélünk ahol mindenki remekül ismeri a közös nyelvet anyanyelvként. A másik kettő meg csak beszéli az idegent.


Köszi a választ!

2020. ápr. 6. 17:24
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Vállat vonnék, majd egy idő után megkérdezném, hogy tervezik-e megosztani velünk is a kis beszélgetést vagy szándékosan vonják ki magukat a csapatból.


Számomra az ellenszenvesebb, mikor új vagyok egy társaságban és folyamatosan csak a belsős poénok meg a korábbi közös élményekre referálás megy ilyen "tudod, szilveszterkor" szinten, miközben meg sem magyarázzák nekem, hogy miről van szó és nem is törekednek arra, hogy bármihez hozzá tudjak szólni. Mint akik tökjól elvannak és azt sem vennék észre, ha nem lennék ott... Ez felhúz néha annyira, hogy tényleg elindulok haza. Én mindig igyekeztem bevonni mindenkit a csapatba, ezért is esik rosszul.

2020. ápr. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Jó meglátásod van, köszi.
2020. ápr. 6. 17:28
 10/18 anonim ***** válasza:
Ha bejelentik, hogy egy kicsit gyakorolni akarják a nyelvet akkor oké, de csak úgy a semmiből nagyon fura lenne. Nem sértődnék meg rajta, mert leszarnám mi lehet az amit én nem hallhatok, de ez gáz rájuk nézve.
2020. ápr. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!