Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen emberekről (nőkről)...

Milyen emberekről (nőkről) szoktátok feltételezni, hogy elkényeztetett?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta sokszor megkapom olyanoktól is, akiknek halvány fogalmuk sincs az életemről, hogy biztosan el vagyok/voltam kényeztetve. Már középkorú vagyok, de néha most is ezt kapom.

Nos, nem vagyok az a plázacica típus, akit tenyerén hordoz az élet, bizony sok mindent kellett nélkülöznöm is, úgyhogy nem értem, mire ez az alaptalan és nyilvánvalóan rossz hiszemű ítélkezés. Nem mintha érdekelene, mert ilyen emberek véleményére nem adok, akik ismeretlenül is ezt gondolják, csak arra vagyok kíváncsi, mivel válthatom ki ezt vajon?


2020. ápr. 7. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Aki nem képes megérteni, hogy másoknak nem ment minden olyan könnyen. Rám sokaknak lenne oka ezt mondani, mégsem kaptam meg soha. De van, aki meg folyamatosan, mert egyszerűen nem fogja fel, hogy másoknak nincs szüksége egy könnyűsorsú ember motivációs beszédére.


Az emberek tök érthető módon nem kérnek abból, hogy egy gazdag családból érkező csitri ecsetelje nekik, hogy csak dolgozni kell, milyen gáz, ha nincs lakásod 30 évesen, stb, stb... Holott ha a szüleik nem tartották volna el őket és nem sóztak volna rájuk lakást, ugyanúgy egy nagy büdös nullák lennének, mert én is az lennék. Ugyanez van akkor is, ha valaki protekcióval kerül be a munkahekyre és veri a nyálát, hogy munkát mindenhol lehet találni, csak béna vagy. Ez sem igaz. Vannak emberek, akik annyira elutasítják a világ igazságtalanságait és azokat az életeket, amik igazságtalanul nehezek, hogy a gagyi dumájukon kívül nem tudnak semmit mondani. Sem tanácsot, sem együttérzést.



Persze, vannak olyan emberek, akiknek meg sem kell szólalnod, elég, ha tudják, hogy a családod nem szegény, akkor már megy a "szüleid aládraktak mindent" duma és társai. Sokakban automatikusan megvan ez a támadás és irigység, hiába próbálsz szerény és jóindulatú lenni, de hazugság lenne azt mondani, hogy sok ember nem szolgál rá.

2020. ápr. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Gondolom, nem panaszkodsz állandóan, hogy milyen rosszul élsz, és ebböl azt a kövekteztetést vonják le, hogy mindent "megkaptál" vagy a szüleidtöl, vagy a férjdetöl/párodtól és azért vagy elégedett.
2020. ápr. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hmm, hát panaszkodni valóban nem szoktam, de nem azért, mintha olyan jól menne. Sőt! Sosem voltunk gazdagok. Nélkülöztünk is sokat, csak nem szoktam mondogatni, mert senkinek semmi köze hozzá és nem akarok egy panaszláda lenni. Nem szoktam "motivácios beszédeket tartani" sőt, inkább zárkózott vagyok. Például ruhát is turiból veszek többnyire, meg a lányom megunt, leselejtezett cuccait hordom, kocsink ezidáig, 40 éves koromig nem volt. Most lett a családban, hogy lányom vett.

14 éves voltam, mikor lett fürdőszobánk. Tanyán laktunk, meg albérletben. Anyám egyedül nevelt és alkohol problémái voltak, rengeteget voltam egyedül. És még sorolhatnám a bajokat, lemondásokat. Jogosan hergel fel, ha ezt valaki elkényeztetésnek nevezi.

2020. ápr. 7. 17:14
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

Én azokról, akik pitiáner hülyeségeket állítanak be úgy, mintha az életük keseredne meg tőlük. Hirtelen Dezső Bence ugrik be, aki ki volt bukva azon, hogy bérelt szálláshelyen "be kellett rogyasztania" a térdét ahhoz, hogy kezet tudjon mosni a túl alacsonyra felszerelt mosdó csapnál.

Vagy még azokról az emberekről, akik természetesnek veszik, hogy egy közösségben mindenki az ő igényeikhez fog alkalmazkodni, nem hajlandóak kompromisszumot kötni semmilyen helyzetben. Panaszkodnak mindenért, ami kicsit is kellemetlen a számukra, pl. azért, ha egyszer sokat kell utazniuk valahová; vannak ilyen ismerőseim.

2020. ápr. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Az elkényeztetett emberre, más néven a túlszeretett emberre az élet minden területén a nevelése folyamán túl volt féltve, szeretve, óvva, tehát ha az egyik területen ez megmutatkozott, a másikon is meg fog.

Bár lehet valaki elkényeztetett szerény anyagi körülmények között is, ilyenkor a jellemében mutatkoznak meg a következők:

Úgy érzi, megtehet korlátozás, büntetés nélkül sokmindent.

Pl nem köszönöm, nem kedveskedik, a legalapabb emberi normákat nem hajlandó betartani.

Én őket "főnök" személyiségtípusnak nevezem, náluk vehető észre legfőképp, ez a jellem.

Nem fél semmitől, nem tart semmitől.

Akiben megvan bármely hasonló tulajdonság, gyakorlatilag benne van a halmazban.

2020. ápr. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ezekről szoktam feltételezni:

- egyáltalán nincs tisztában egy csomó gyakorlati dologgal (volt pl. ismerősöm, aki több barátnőjét, ismerősét cs.tette, hogy miért nem költözött el otthonról 20évesen, egyetemista korban, mert ciki... persze nem kolira értette, hanem jó helyen levő albérletre, saját lakásra... úgy, hogy ő életében 1 hónapot dolgozott egyszer nyáron, és a szülei adták a lakását a segge alá... szóval akiről tudom, hogy nem tett érte igazából semmit)...

bután néz, ha valaki pl. kollégista létről, hitelekről beszél; nem érti, hogy vki nem tud elmenni évi szinten nyaralni külföldre

- finnyáskodik bármilyen dologra, ami nem menő vagy drága vagy "jó minőségű"... "fujj, arra a helyre ne menjünk kajélni, tök ciki, mert olyan menzás", "én be nem tenném a lábam a turiba", "miért veszel a Deichmannban cipőt, én inkább a Batánál veszek, az évekig kitart... miért nem Dior alapozót veszel Miss Sporty helyett, miért Balea tusfürdőt veszel, miért nem veszel ilyen-olyan procis drága laptopot, Iphone-t, miért vásárolsz Aliexpressen, miért nem Airpodot veszel, miért nincs okosórád, FitBit karkötőd" (szóval pl. bele sem gondol, hogy vki olyan anyagi helyzetben van, hogy nincs annyi pénz a kezében egyszerre, ha mondjuk parfümöt kell vennie, akkor nem tudja megvenni a puccosat a Douglasben), "fú basszus, én a barátaimnak nem adnék ilyen olcsó ajándékot"

- aki azért szapul bármilyen pasit, mert nem olyan helyre vitte randizni, ami drágább... persze ezt általában úgy szokta találni, hogy a srác igénytelen, neki meg "hát azért azért az én igényszintem egészségesen magasabban van"... most nem az ilyen nagyon proli dolgokra értem nyilván, hogy a Tesco grillcsirkéshez viszi... hanem egy igényesebb menüs hely "ciki"... ha csak teázni viszi el, "fú, de spúr, hogy nem gyertyafényes vacsi a puccos étteremben"

- affektál

2020. ápr. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!