Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azt hogy lehet elkerülni hogy...

Azt hogy lehet elkerülni hogy ne érdekeljek egy eladot, vagy ne faggasson egy elado?

Figyelt kérdés

Sima àtlagos nönek tartom magam pedig akit normal esetben észre sem kéne venni.


Alapbol utàlok bratyizni idegenekkel mert abbol mindig csak a rosszindulat sül ki. Pl amikor erröl arrol kerdez a szomszed is màsnap mar teljesen kiforditva hallom vissza. Ez ugy jellemzö az emberekre nekem ugy tünik.


Alapbol vàltogatom a lakhelyeim(alberletek), a boltokat (nincs törzshelyem), de akarhova költözök pl a sarki kisbolti elado ugy megjegyez magànak, ne nagyobb üzletekben is(nem bevasarloparkok annal kisebb), es ha màr 3.alkalommal jelenek meg, màr kezdik is. Talàn a környéken dolgozom? Mit dolgozom hova megyek miert jàrok arra merre lakom.


Nem èrtem azt hogy akivel ha muszajbol de egynél többször ha interakcioba kerülök is, mièrt hiszik azt hogy màr akkor ismerösük is lettem?


Irritàl hogy joforman mintha magyarazkodnom kene hogy miert ott vasarolok ahol, meg bemutatkozasra kenyszetitenek ki vagyok mit csinalok.

Multkor meg poenokkal kezdett sertegetni egy penztaros, szabàlyosan suemelyeskedett mert rokon eleven kisfiuval voltam es legközelebb ugy fogadott hogy nem hoztam most a "duracell nyuszit"?


Szoval mielött azt hinnê barki higy szimpla emberi kivancsisàg, nem, ez nem az.


Most is latom hogy abban a mini boltban ahova ujabban jarok(3.alkalom) mindig 2 penztaros van es 100% hogy rolam pusmognak, ugyanis ma màr elkezdtek faggatni merre dolgozom.


Hogyan lehet ugy élni hogy ne érezzenek màr velem beszélgetös kényszert az emberek, ne ezt vàltsam màr ki?


2020. ápr. 8. 09:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Csak simán mondd meg, hogy csak vásárolni jöttél, nem haverkodni, úgyhogy nem fogsz nekik beszámolni a magánügyeidről.
2020. ápr. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Sok ilyen ember van, nem kell személyeskedésnek venni, ha valaki próbál vicceldőni vagy kedvesnek lenni. Nem kell támadásnak érezni, ha az emberek próbálnak közeledni. Simán meg lehet mondani, hogy ne haragudjon de csak vásárolni jöttem. Felfújod ezt az egészet. Nem fognak belehalni, ha őszinte vagy. Nyilván jól esik neked is a figyelem, mert velem is volt már ilyen mégsem éreztem személyeskedésnek meg kijövök a boltból és élem az életem, nem hagy akkora nyomot hogy emiatt kérdést írjak ki. Amivel csak újból magadra irányítod a figyelmed csak most majd egy rakás noname fórumozó fog csámcsogni az életeden. :)
2020. ápr. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Csodákra képes, ha semmitmondó, közömbös, de nem modortalan válaszokat adsz. Nem messze dolgozom. -Nem mondom, hogy melyik cégnél... Elegen vagyunk szerencsére. -Nem szolgáltatok ki létszám adatokat... Mikor hogy sikerül megoldani... -Már hogy kocsival járok-e... Sok kérdésre elég az 1-0, - igen - nem kombináció. De ha végképp udvariatlan veled valaki egy üzletben, akkor nyíltan, határozottan, ám emberi hangnemben meg is lehet mondani az illetőnek, hogy "Ne haragudjon, de nincs kedvem beszélgetni!", ill. "Rossz passzban vagyok!". Szerintem nem kíván kommunikációs irányultságú diplomát egy következetes, udvarias elhatárolódás megvalósítása. Három hónap múlva - nem leszel a kedvencük, - de békén fognak hagyni. A foglalkozás ezzel el is érte a célját, - ha azt tartjuk szem előtt, hogy egy üzletnek nem mások ajnározása a fő profilja. Azt viszont neked kellene megértened, hogy az üzletek úgy próbálják megtartani maguknak a vevőt, ahogyan csak tudják. Ide tartozik az is, hogy sok helyen próbálnak meg monotonitást oldani a nem mindig kellemesre sikerülő gesztusokkal, - azért is próbálnak meg itt-ott bizalmaskodni a vevőkkel, hogy megtalálják, kinek van igénye arra, hogy nem csak egy számlaszámként tekintsenek rá, hanem mondjuk gondolkodó embernek érezze magát egy üzletben, akire odafigyelnek az alkalmazottak. Sok helyen dolgoznak olyan emberek a kereskedelemben, akik pszichés énjüket tekintve alkalmatlanok arra, hogy emberekkel dolgozzanak, de nem nagyon válogathatnak a munkában. Ők többnyire együgyűek, mogorvák, célorientált a viselkedésük vagy kelletlenül soknak is érezhetjük a közvetlenségüket, - nem tudják, nem érzik (az ilyen irányú képzetlenségük okán,) hogy meddig mehetnek el. Egy taxis, fodrász vagy pincér például nanoperc alatt levágja, hogy akar e beszélgetni a kuncsaft a vele eltöltött idő folyamán vagy inkább a hallgatással tesz jót az üzletnek. A taxisokban általában a tapasztalat építi fel ezt az ismeretet, - többségük nem tanulja, - a fodrászokról, pincérekről azt gondolom, hogy tudatosan felépített sémákat tanultak, tanulnak. Volt idő, amikor nem lehetett bárki eladó egy üzletben. Az áruismerettől a vevő filozófiáig sok mindent el kellett sajátítaniuk, mielőtt elkezdhettek csak takarítani is a vevőtérben. Hosszabb ideje ez már nem így van, - átvitt értelemben bárkiből lehet eladó viszonylag rövid idő alatt, ha egészségügyileg alkalmas és talpon tud lenni egy huzamban 14-16 órát. Tehát a részedről is kell egyfajta türelem, megértés, mert sok üzletben dolgozó ember gondolja azt, hogy jót tesz az üzletnek az, hogy a vásárlókkal szorosabb kontaktba próbál kerülni. Udvariasság, következetesség, megértés, türelem!
2020. ápr. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Bennem azert hagy nyomot mert akarmikor megnyilok lasd a szomszed esete amit leirtam, kesöbb mindig kiderül hogy ezerrel megy mögöttem a rosszmàju pletykalkodas.


Plusz egyre kellemetlenebb nekem bejarni a boltba igy, hogy belölem akarnak "olvasni".


De akkor sorolhatnàm pl az Avonos kis maszek üzletet is, vagy munkambol kifolyolag a postai ügyintézök is màr a csaladomra is kivàncsiak, ha veletlen egy sraccal jelennék meg,màr azt is elkönyvelnék mint hozzamtartozot, merr folyamat megjegyeznek!

Volt olyan haverköri ismerösöm, aki bemutatkozasnal közölte velem, hogy emlékszik ràm, mert 5 évvel ezelött abban az üzletben vasaroltam(ruhàzati)ahol ö dolgozott. Erre speciel levegöt sem kaptam.


Ha azt mondanam bocsi nem haverjodni jöttem, akkor meg abbol az lenne, biztos titkolozom meg mi lehet az a nagy dolog akkor, hogy nem mondom el hol dolgozom ugyan.



Pont nekem praktikus (munkahelyhez/lakhelyhez közeli)kis boltokba màr be sem akarok menni, es kényszeresen kerülöutakon màszkàlok olyan helyekre, ahol békén hagynak, azaz észre sem vesznek.kellemetlen.


És én is voltam elado koràbban. Engem full nem érdekelt hogy ki jön be, csak hogy mit vesz az mennyi, szamlazom es viszlat. Ha beszelgettünk is, az sem volt soha egyszer sem személyeskedés. Nem az ö munkajarol életéröl hanem a termekröl vagy hogy honnan tudtam elöre mit akar vasarolni, meg stb.

2020. ápr. 8. 09:39
 5/13 A kérdező kommentje:

Most làtom 3. vàlaszt!


Köszi ilyen tanàcsokat vàrok

2020. ápr. 8. 09:40
 6/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


tudsz róla, hogy paranoid tüneteid vannak? Nem rosszból mondom, de szakemberre lenne szükséged.

2020. ápr. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ma kezdtek neki faggatni a munkahelyemröl szamomra vadidegenek akikkel nem akarom megoztani es mivel ez nem az elsö hogy ilyen szitukba keveredek mert boltba muszaj menni alapon, ez nem paranoia hanem konkretan megtörtenik. Mint ma is.

Ketten bamulnak ram naaagy szemekkel varva a valaszt arra hol dolgozom? Mi a sz.r közük van hozzà? Mi viszi öket erre? Nem lehet kiszolgalni a masikat szimplan?

2020. ápr. 8. 10:24
 8/13 A kérdező kommentje:

Ràadàsul az egyikük az üzletvezetö. Egy kb 40 es férfi hatarozott fellépéssel aki be szokott àllni és viszi az ügyvitelt azaz rendezkedik is a boltban.

Most hogy mondjam egy tulajnak is, hogy bocsi semmi közöd hozza csak vasarolok nalad?

2020. ápr. 8. 10:27
 9/13 anonim ***** válasza:
6%
Karót nyelt vagy, ennyi. Egy átlag ember örül ha beszélgethet másokkal. Ha ilyen antiszociális vagy akkor nézd mindig a földet vagy rendeld házhoz ami kell.
2020. ápr. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Az nem ment àt hogy irtam hogy a következö lépése ennek altalaban az, hogy rosszindulatulag pletykàljanak?lasd fentebb a szomszed esete. Vagy lentebb a duracell nyuszis beszolàs,stb.

Én még igy àrtatlan érdeklödésekkel csak megszivtam eddig. Szemedbe megy a jopofi ugye.amikor meg kilépsz az ajton..nah arra lennék kivancsi

2020. ápr. 8. 10:36
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!