Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki tényleg boldog, az nem...

Aki tényleg boldog, az nem posztolja a közösségi oldalakra - miért hiszik ezt emberek?

Figyelt kérdés
Szerintem ez egyáltalán nincs így. Sokkal inkább személyiségtől függ, hogy ki miért és mennyit oszt meg. Nekem is tele van az instám a kutyámmal és nem azért, mert annyira utálom, hanem mert annyira édes, hogy minden nap csinál valami cukit. És nem érdekel, ha valaki erre nem kíváncsi, mert megvannak a magam követői és ismerősei, akik ugyanúgy rajonganak érte, mint én. A párommal is teszek ki képeket, szivecskékkel, mert eleve ritka, mikor egy kép mindkettőnkről jól sikerül és amúgy is szetetem megosztani a mókásabb pillanatainkat. Ugyanígy vagyok a sikereimmel is. Elégedett vagyok magammal és igenis megosztok néha képet az edzéseimről, mert vannak olyan emberek, akik szintén ebben a témában mozognak és követnek engem, akiknek esetleg inspiráló, hogy nem egyedül fejlődnek és tartanak ki, nem csak nekik nehéz a szombat reggeli edzés, ilyesmi. Mi egy közösség vagyunk az ismerőseimmel és azokkal, akik az általam megosztott tartalmakat szívesen látják. Én így (is) élek közösségi életet és nem érzem úgy, hogy emiatt bármit bizonygatni akarnék vagy depressziós lennék vagy valami ne lenne rendben az életemben annyira, mintha nem élnék ilyen lehetőségekkel. Sőt, mikor depressziós voltam, semmit sem osztottam meg egyáltalán, ahogy a mélypontjaim után sem szoktam. Nekem ez a normális működésem, mégis mindenki a magamfajtákra próbálja ráhúzni, hogy szaréletű, beteg ember...
2020. ápr. 8. 10:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem se attól függ, hogy boldog-e. Ez inkább egy beállítottság, hogy a dolgaidat mennyire szereted megosztani a publikummal.
2020. ápr. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nos, szerintem emberfüggő.

A sógornőm insta mániás ő percenként rak ki selfiket, én boldog vagyok,van egy kisbabám is de mégis ritkán teszek fel képet pedig büszke vagyok rá és imádom, egyszerűen én ilyen vagyok.

Anyósom facen állandóan kipakolja az unokáit meg hogy igy ugy szereti őket közben meg 3 havonta ha látja őket és akkor sem ő jön magától, illetve a 6 unokájából csak 2-t "ismer" ugymond,azt mégsem rakja ki, csak a látszat megy mennyire boldog de közben az egész család utálja (más okokból).

A legjobb barátnőm 2-3 naponta tesz ki képet a gyerekeiről.

Mindenki más,egyénfüggő.

2020. ápr. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
44%

Most is bizonygatod a magad igazat. :D

Aki tenyleg boldog es elegedett, az magasrol le..., hogy ki mot mond.

2020. ápr. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
59%

Nekem a magadfajta exhibicionista emberek bizony szaréletű beteg embereknek minősülnek. Ha annyira boldog vagy, akkor miért nem éled meg a pillanatot anélkül, hogy az első gondolatod az legyen, hogy ezt most gyorsan lefotózd és kipakold mindenhova?

Ha meg annyira elégedett lennél magaddal, amennyire állítod, akkor nem érdekelne hogy ki mit gondol rólad és fel se tetted volna a kérdést.

2020. ápr. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem igazad van,ez így teljesen korrekt!

Viszont van egy pár olyan ismerősöm,aki pl naponta 2x megváltoztatja a profilképét ugyanolyanra,csak hogy likeolgassák,van aki kirakja storyba folyamatosan az épp megevett csoki papírját,na meg ezek a kihívások,hogy nem vagy igaz barátom ha nem osztod meg/kommentelsz/lájkolod ezt meg azt.... -Na engem csak az ilyesmi irritál

A normális ismerőseim(mértékletes!)megosztásaival semmi bajom,velük együtt örülök. És amúgy én is imádom a kutyusokat^-^

2020. ápr. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem is visszatetsző, aki élete minden pillanatát megosztja a külvilággal, mindennap cuki kutyuli fotó, selfie-tenger, itt nyaralok, itt eszek, dicsekszek a megvett tárgyaimmal, ha pedig épp semmi kiposztolnivaló nincs, akkor jönnek a bölcs gondolatok...hányás
2020. ápr. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
65%

"Ha annyira boldog vagy, akkor miért nem éled meg a pillanatot anélkül, hogy az első gondolatod az legyen, hogy ezt most gyorsan lefotózd"

Nekem például a fotózás a hobbim, szeretek megörökíteni dolgokat amik tetszenek. Elmagyaráznád, hogy ez miért beteges? Miért lennék ettől szaréletű?

2020. ápr. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%
11 Nyilván ha valakinek hobbija az egy dolog, de nekem ne magyarázza senki, hogy a telefonja képernyője mögül ugyanolyan érzés megélni a dolgokat mint élőben, mert képen röhögöm. Itt is a mértékletesség a lényeg. Ha egy-egy dolgot lefotóz az ember az teljesen normális, akkor beteg, ha enélkül már nem is tud létezni és muszáj napi 600 fotót lőnie minden dolgoról, ami létezik. Te is mi a szarnak foglalkozol a véleményemmel ha ennyire elégedett vagy az életeddel, nem fogom megérteni :D
2020. ápr. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

#12

Nem, te azt írtad hogy szaréletű beteg ember, aki fotókat készít és esetleg meg is osztja. Továbbra is várom hogy miért lenne beteges a fényképezés.

2020. ápr. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

"Ha annyira boldog vagy, akkor miért nem éled meg a pillanatot anélkül, hogy az első gondolatod az legyen, hogy ezt most gyorsan lefotózd és kipakold mindenhova?"


Attól, hogy megélem a pillanatot, semmibe sem kerül megörökíteni. A szüleimnek is van vagy 30 vastag albumnyi képe, amit előszeretettel nyitnak ki, ha vendégek jönnek, gyakran be is szkennelik őket is ki is teszik facebookra. Annyira fáj az a két másodperc, amíg elkapod a pillanatot? Kérlek...

2020. ápr. 8. 11:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!