Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jól gondolom, hogy most össze...

Jól gondolom, hogy most össze kell tennem a két kezem, hogy még megvan a munkám, és meg is marad valószínűleg? + Szívesen beszélgetnék veletek erről az egész helyzetről - teljesen kötetlenül.

Figyelt kérdés

Hallottam olyat, hogy naponta 4.000 ember veszíti el a munkáját a közeljövőben átlagosan. Ez itthon, vagy hogy? Rendben, hogy 10.000.000 ember, meg minden, de ekkora volumenű zuhanásba csöppentünk bele? Mi lesz, ha ne adj' isten százával halnak meg itt is az emberek? Remélem nem lesz rá példa, de szerintem bármi előfordulhat egy ilyen helyzetben.


A munkámmal kapcsolatban még (visszagondolva ostoba módon) panaszkodtam magamnak gondolatban, hogy lehetne jobb is, de basszus, leesett, hogy nagyon is hálás lehetek a sorsnak, hogy így alakult a helyzetem. Hogy látjátok? Szerintetek is megéri csöndben meghúznom magamat inkább, mert hirtelen átlagból a nagyon mázlis réteg "tagja" lettem?


Szívesen beszélgetnék veletek erről az egész helyzetről, nem ártana ha tudnék valakivel csevegni róla, mert elég kellemetlen hogy csak gondolkozok, és néha már túl sötét dolgok irányába hajlik a fantáziám.



2020. ápr. 8. 20:36
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, de igen, a közeljövőben sokan maradhatnak munka nélkül, így mindenképp szerencsés vagy, ha te nem.
2020. ápr. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Ja, két dolog!

Isten mentsen attól hogy provokációnak szánjak bármit is! Ha úgy hangzik, nem annak szánom, ezt szeretném tisztázni!


A másik, hogy köszönöm a privát levelet, de itt gondoltam a beszélgetést. Így mások is láthatják, hátha ér valamit valakinek aki elolvassa egyszer.

2020. ápr. 8. 20:49
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szerencsések vagyunk. Szerencsére engem sem érint, valamint eléggé kulcsfigura vagyok a cégnél. Olyan tevékenységet végzek, akit senki más nem tud és aki a helyemre jönne azt is fél év betanítani! Öcsém már rosszabbul járt, őt kirúgták a JYSK-ből, mivel az összes próbaidőst elküldték a járvány miatt. Egy gyerekkori barátomat a reptérről. Onnan is rengeteg embert elküldtek... Úgyhogy igen, ha rossz munkahelyem lenne, én azt is megbecsülném! De jelenleg a keresetem is elég jónak mondható és a munkahelyem sem túl stresszes. :) Úgyhogy nem szoktam hálát adni sok mindenért, de ebben a helyzetben megbecsülöm ezt is, te is tegyél így. ;)


27/F

2020. ápr. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
51%

Én elvesztettem a munkámat. Szerencsére a férjem a főkereső és ő tud itthonról dolgozni, de azért van két gyerekünk, lett volna helye a pénznek. Egyébként az ismerettségi körömből (közeliből) rajtam kivül csak egy valaki vesztette el....ez százalékosan még egész jó lehet.


Inkább zártak volna be mindent 3 hétre. Annyit kiírhattqm voln szabira és legalább nem teszik tönkre a gazdaságot. Húzzák halasztják, megy a tömegközlekedés, a piac stb. Így valóban százasával fognak meghalni.

Én agglomerációban elek 24 ezres városban, itt 2 beteg van most de múlt héten 2 ismerősnél

2020. ápr. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Hááát az én fizetésem azért nem minimálbér, de nem is egy szakmunkás egyéni vállalkozó pénzével vetekszik. Most ódzkodva (tartok attól, hogy valaki provokátornak hisz) 200.000 körüli nettóval vagyok egy egyszerű, könnyű munkáért.


Amúgy sem rossz meló, megélhetésre egyedül oké (lenne, mert a szüleimmel élek még, de magamat látom el, csak itt lakok) - amúgy nem volt egetverő a járvány előtt, már talán afelé hajlik ha tényleg reaális a 4.000 fő/nap átlag adat.

2020. ápr. 8. 20:58
 6/30 anonim ***** válasza:
89%
Bocsanat elkuldte. Azoval 2 ismerosnel is jart a mintaveteles kocsi, eüs dolgozó mindkettő, valszeg felismerik mi bajuk...megis mindkettonel csak szkmbatra lesz eredmény. Ha két (eüs!!! tehat most igen fontos) embernek 6 napot kell varni egy tesztre, akkor vajon hány beteg lehet most akiről még bem tudják hogy az?? Hát nem 850.
2020. ápr. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Igen, egyetértek. Üzemelünk 100%-on, de közben minden 350-400%-os tempóval zajlik. Nagy baj van már most is, és még lesz is szerintem (ne legyen igazam).

Sok embert ennek ellenére is látok maszk nélkül, takarás nélkül köhögni az utcán... Ma láttam speciel kettőt. Megjegyeztem őket, most külön figyelem :/ Nem csak köhintés, hanem az az igazi ocsmány, fulladozós fajta.

2020. ápr. 8. 21:00
 8/30 anonim ***** válasza:
34%
Remélem, csak szorul a szerencsésebb, tehetősebb rétegbe annyi, hogy banki úton megsegítik legalább a hozzátartozóikat, - akik kevésbé szerencsésebbek! Abban is reménykedem, hogy akiken most segítenek, azok nem maradnak hálátlanok, - miután talpra álltak! Az igaz barátot bajban ismered meg, - ez az időszak pontosan alkalmas arra, hogy minden emberről lehulljon az álarc! Garantált, hogy kemény átalakulásokon mennek át napjainkban az addig jól ismertnek vélt kapcsolatrendszerek! Ami a kérdésedre adott válaszom: Igen, nagyon szerencsésnek tudhatod magad! Engem a járványon nyerészkedni próbáló szélhámos szemétládák aggasztanak, - amit "kapitalizmusként" próbálnak megmagyarázni, az lényegében útonállás. Ezeknek minden lehetséges eszközzel el kell venni egy életre a kedvét attól, hogy mások személyes nyomorából gazdagodjanak meg seperc alatt! Aggaszt az is, hogy milyen agresszívak egymással az emberek a közterületeken és az is, hogy mennyi fogyatékos keresi, ill. osztja a bajt azzal, hogy következetesen hordákba verődve fetrengenek a közterületeken. Nem csodálkoznék, ha rövid időn belül bevezetnék a kijárási TILALMAT - nekik köszönhetően, - aztán lehet tátogni, hogy miért, pedig az egészségügyi ajánlások olyan egyszerű szabályok mentén mozognak, hogy sok matematikai képlet is bonyolultabb. Aztán majd lehet, hogy eljutunk a gyufa-sorsolásig is, - ha így folytatjuk! "Te húztad a rövidebbet, - neked nem jut lélegeztetőgép!" Persze a fogyatékosok lennének a legjobban felháborodva, ha eljutnánk eddig! Nem kívánom!
2020. ápr. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk azt nem gondolnám hogy bármelyik barátomnak segítenie kellene rajtam anyagilag, vagy bárkinek aki tehetős.....ő ott van ahol van, nyilván megdolgozott érte, vagy ha nem is a pénzért, akkor azért a jellemért amivel elérhette a sikert és bennem pl soha nem lesz meg mert soha nem dolgoztam rajta. Miért kellene nekik segíteni?


Kizárólag az állam feladata a segítségnyújtás mivel a nagy kalapba beteszed a pénzt mikor dolgozol, például a munkaerő piaci járulékot, a minimum hogy ilyenkor abból visszakapsz.


Most az más kérdés hogy a rászorulókon az ember segít, de az nem csak ebben a helyzetben szükséges, és megteszi az ember (pedig általában az sem térül meg) de akkor sem kell senki gazdagot felelősségre vonni ha nem segít a szegényen. Nem az ő dolga hanem az államé.

2020. ápr. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Na igen, bennem is élt a gondolat, hogy majd biztos azok fogják a legjobban szidni a kormányt (nem vagyok kormánypárti, nem támogatom, de nem is ellenzem, most úgysem lehet mást tenni az elfogadásukon kívül ahogy tudom), akik járkáltak családostól hétvégézni a Mátrába, vagy a tavakhoz, vagy mit tudom én.


Az idióták fognak a legjobban hőzöngeni, ebben mélyen egyetértek. Az útonállás még semmi ami most megy. Attól tartok, hogy ha nagy gáz lesz, visszasüllyedünk a 2010-előtti időkbe, amikor is (ahogy emlékszek) nagyon ment a szexipar, a cigaretta, esetenként ételuzsora, a "minimaffiák", bandák erőteljesen működtek. A válság tartja részben életben az ilyeneket nem? Ahogy a szélsőséges csoportokat is, úgy vettem észre.

2020. ápr. 8. 21:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!