Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi ez? Gyorsabb tempót diktál...

Mi ez? Gyorsabb tempót diktál az agyam, mint amit a testem követni tudna? Nem értem mi történt velem.

Figyelt kérdés

A helyzet, hogy nem vagyok képes normálisan olvasni. Eddig ment órákon át, de most 5 percet sem bírtam, mert egyszerűen a szemem folyamatosan siklik át a sorokon, és irdatlan sebességgel haladok. Nyilván azért nem villámolvasás, de ilyen még soha nem volt.

Megértem a lényegét, meg is maradnak a fő elemek, de nekem ez így nem élvezhető. Most épp egy Csáth Géza könyvet olvasok, de szeretném kiélvezni, így viszont olyan, mintha csak "megtanulnám" a kötetet, nem pedig szórakozásra használnám.


Memolife maxot szedek, koffeint fogyasztok, és nem zabálom tele magam minden órában, de ez ennyit nyomott volna a latba? Korábban is csináltam ilyen "életmód változtatást", de nem volt ilyen.


Többféle szöveggel is próbáltam, minddel ugyan ez a helyzet. Ha valamit látok amiből több van azt akaratlanul is megszámolom, ha látok egy táblát lefordítom angolra magamban, megállás nélkül gondolkozok magyarul-angolul, olyan, mintha nem is én lennék, hanem valaki öknkényesen pörgetné az agyamat. Most csak példákat mondtam, így szétszórtnak tűnhet. A lényeg, hogy igenis tudok koncentrálni dolgokra, de akaratlanul is "feldolgozom" a bejövő ingereket.


Mi az úristen van?



2020. ápr. 10. 17:20
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Nootropikumok használatához köthető beszámolóknál olvastam ilyeneket, de valódi nootropikumok közelében életemben nem jártam. Homeopátiás dolgokhoz volt szerencsém (már ha hatnak és nem csak placebo), és most étrend kiegészítőhöz is van (memolife).


Teljesen spontán jött, nem gondolkoztam ilyen teljesítményfokozáson, hogy bebeszéljem magamnak, vagy kondicionáljam magam más módon.

2020. ápr. 10. 17:23
 2/11 anonim ***** válasza:

Ilyen velem is előfordult, nem tudok rá pontos választ miért.


Én próbáltam, és próbálok lassítani. Itt a szöveg, rohannék végig rajta, de megálljt parancsolok és türelemmel végigolvasom. Próbáld befolyásolni magad ha ezt tapasztalod. Türelem!

2020. ápr. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Próbáltam, de képtelen vagyok rá. Nézek egy szót másodpercekig, meg is állok, de ahogy ugranék a következőre már szinte rögtön két sorral lejjebb vagyok.


Próbáltam hangosan olvasni, se magyarul, se angolul nem megy rendesen, mert túlugrok a szövegen, és hiába, hogy az előre olvasottat mondom (szinte hadarom), már 3 sorral lejjebb járok mire az első feléhez érek.

2020. ápr. 10. 17:28
 4/11 anonim ***** válasza:
Minek szedted be azt a mérget? Lesznek itt még súlyosabb gondok is, és te csinálod magadnak.
2020. ápr. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mi a baj vele? Ginzeng, halolaj? Nem hiszek az összesküvés elméletekben. Nem szedek 500 féle dolgot minden nap, csak amiket elsoroltam, és kész.
2020. ápr. 10. 17:53
 6/11 anonim ***** válasza:
Pedig nem egy bonyolultság átlátni a beszedett cucc meg a hirtelen változás közti kapcsolatot. Különben meg nem tudod, mi van benne, csak azt, amit ráírtak. Volt már példa olyan hangulatjavítóra az USÁ-ban, amit az egész ország szedett, csak épp nem volt ráírva, hogy gyorsító van benne. De a te agyad, nyírd ki bátran...
2020. ápr. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hetekig csak jobban fogott az agyam. Semmi extra, ez új dolog nekem.

Az amerikai dolog nem évtizedekkel ezelőtt volt? Hozhatjuk akkor a világháborút is ahol az amfetamin ősei kb a reggeli mellé jártak a katonáknak.


NEM kötekedek, csak megköszönnék egy kifejtést, vagy linket ami lehetőleg nem valami új világtudatos weboldalra irányít.


Köszi a válaszokat!

2020. ápr. 10. 18:14
 8/11 anonim ***** válasza:
Hagyd abba a koffeint meg a memolife-ot. Nincs rá szükséged.
2020. ápr. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Állj le a koffeinnel. Az pörget így. De néha nekem is vannak ilyen időszakaim csak úgy. Amikor túl vagy pörögve, akkor inkább sportolni kell és levezetni a fölös energiákat.
2020. ápr. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Metionin ***** válasza:
A koffein lesz az. Azt hagyd el és maradj a ginzengnél meg a halolajnál. Nekem akkor volt ilyen amikor koffeintablettát szedtem.
2020. ápr. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!