Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan győzhetem le a múltamat?

Hogyan győzhetem le a múltamat?

Figyelt kérdés
A kérdés megfogalmazása nem a legjobb, nézzétek el nekem. A történet annyi, hogy pár évig egy nagyon kilátástalan helyzetben voltam (most jövök ki belőle) lelkileg, depressziós voltam, kikészített a szorongás, nagyon sok volt a stressz, a végére teljesen kiégtem.. Eközben elkövettem hibákat, nem is keveset, ami az emberi kapcsolataimat illeti.. Barátommal sokszor viselkedtem úgy, ahogy nem kellett volna, sokszor mondtam olyan dolgokat úgy általában mindenkinek, amit nem gondoltam komolyan, csak a stressz mondatta velem stb. Ezen kívül semmi erkölcsileg tolerálhatatlant nem követtem el. Igen, tény, hogy sokszor voltam kibírhatatlan, de mindig összekapartam magam gyakorlatilag segítség nélkül, és próbáltam mindent megadni mindenkinek, és a legtöbbször sikerült is. De ennek ellenére sokszor bántottam meg a szeretteimet, mert egyszerűen nem tudtam kontrollálni az érzéseimet frusztrált voltam stb. Most eljutottam odáig, hogy az évek alatti küzdelmem végre kifizetődjön, és elkezdtem kijönni ebből az egészből.. (pszichológussal dolgozunk rajta) Én úgy érzem, hogy mindent beleadva küzdök nap mint nap, de annyira visszahúz, amikor ezek az emberek folyamatosan felemlegetik a múltban elkövetett hibáimat, holott már rég nem az az ember vagyok.. Annyira rossz ezt átélni, hogy ennyire küzdök valamiért, erre meg mintha észre se vennék ezt mind, ugyanúgy lelkiismeretfurdalást keltenek bennem... Hogyan tudnék ebből kiszakadni? Nekem nincs más vágyam, csak hogy jobb ember lehessek, és minden egyes nap dolgozom rajta.. Hosszú és nehéz folyamat, és úgy érzem, nem ezt érdemlem... Nem szeretném letagadni a múltban elkövetett dolgaimat sem pusztán úgy érzem, nem tudok kitörni, amíg a környezet ennyire visszahúz... Köszönöm, hogy elolvastad!

2020. ápr. 11. 09:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak a fő kérdésre válaszolok: a múltat nem legyőzni kell, mert az nem ellenség, hanem feldoglozni és helyretenni magadban. Ez egy mély belső folyamat, ha egyedül nem bírod, kérj szaksegítséget. Ne sarlatántól, hanem valódi segítőtől.
2020. ápr. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kérd meg őket, hogy ne hozzák fel a múltat. Ha nem teszik, megszakítod velük a kapcsolatot, mivel nem barát az aki visszahúz.
2020. ápr. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Első,pont ezért írtam, hogy nem jó a kérdés megfogalmazása, én sem legyőzni szeretném, hanem azt szeretném, ha az ismerőseim és a párom nem az alapján ítélne meg, amiket a múltban elkövettem.
2020. ápr. 11. 09:24
 4/8 A kérdező kommentje:
#2: már mondtam nekik számtalanszor, sőt barátommal majdnem szakítottam is emiatt, mert annyira elkeserít, hogy nem jár nekem a tiszta lap..
2020. ápr. 11. 09:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocsáss meg mindent magadnak.
2020. ápr. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is azt akartam írni, hogy kérd meg őket, sajnálom, amiért felhozzák mindig a témát, ez már az ő lelki problémájuk, az, hogy felhozzák, azt bizonyítja, hogy nekik is van problémájuk a múlttal...

Ha új embereket ismersz meg, ők úgy fogadnak majd el, amilyennek megismertek.

2020. ápr. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A múltat nem legyőzni kell hanem elfogadni és változtatni rajta. A barátaiddal beszélj, hogy ne mondják a múltat mindig adjanak esélyt és meg tapasztalják, hogy meg változtál. Igaz barát meg érti amelyek nem az nem is jó barát.
2020. ápr. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Milyen nagy hibákat követtél el? Ezeket, ha vallásos vagy, meg is lehet gyónni. Talán az jobb feloldozást adhat. És a hozzátartozóknak nem kellene felhánytorgatni a múltat, ez tény.
2020. ápr. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!