Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem érzek semmit?...

Miért nem érzek semmit? Szeretem ezt az érzést, viszont nem tudom, hogy kellene-e aggódnom.

Figyelt kérdés

Három napja kezdődött el velem a munkahelyemen. Egyszer volt már ilyen, akkor épp csak éreztem, és el is múlt. Most napok óta tart.



Nem szeretném senki idejét húzni, így megpróbálom röviden leírni nektek:


Közönyös, komor, nyugodt, és hideg. Ez lettem az elmúlt napokban, de már görcsösen kapaszkodok bele, hogy megmaradjon. Néha olyan mintha múlna az érzés, máskor meg olyan, mintha a mellkasom, az arcom feszítené ez a "semmi" amit érzek. Leírhatatlan, de nagyon élvezem. Nem érzek empátiát, nem érdekel hogy mi van mással, a családommal sem, senki és semmi, csak a saját dolgom.

Nem lettem bunkó, nem vagyok lekezelő, csak a minimálisra csökkentettem az emberekkel való kapcsolat létrehozását és fenntartását. Tiszteletet megadok annak aki nekem is, szemétládává azért nem váltam. Agresszívan léptek fel velem szemben az elmúlt napokban, nem igen mozgatott meg, alig szóltam valamit, és otthagytam az illetőt (boltban). Szerencsére a járvány miatt nem is nagyon csinálok mást a munkán kívül, így magam ura vagyok.


Továbbá sokkal jobban megy minden, amióta ilyen kimért és érzéketlen vagyok. Jobban esik az evés, ivás, a dohányzás, jobban alszok (ha épp nincs kedvem virrasztani). Valahogy csak ezt a közönyös semmit akarom érezni.


Semmi sem változott az életemben sem most, sem a távoli múltban, nem nevezném traumának. Mi lehet ez?


+ Hálás lennék, ha valaki kifejtené nekem 2-3 mondatban (vagy hosszabban, annál jobb), hogy mi lehet ez.



Előre is köszönöm a segítő szándékú válaszokat!



2020. ápr. 11. 15:12
 1/10 A kérdező kommentje:

Szomorú sem vagyok, az nagyon fontos!


Jól érzem így magam, azért is kapaszkodok bele. Nem hinném hogy depresszió, sem bipo., mivel nem ingadozok, nem is jellemzőek rám az általános tünetek.

2020. ápr. 11. 15:13
 2/10 anonim válasza:
Ha valami olyan diagnózisra vársz, mint mondjuk pszichopátia, vagy hasonló, mivel már nyilván utánaolvastál (a kérdésedből egyértelműen ezt várod), el kell, hogy keserítselek: Nem létezik néhány napig tartó személyiségzavar.
2020. ápr. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem kiégés jelei.
2020. ápr. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem várok pszichopátiát mint diagnózist. Ismerem a jelenséget, nem vagyok az, nem is lehetek, köszönöm.


Nem érzem magamat úgy, mintha megteltem volna és nem bírnám tovább. Előtte sem és most sem.

2020. ápr. 11. 16:28
 5/10 anonim ***** válasza:
Feltetted a kérdést, tehát mégis érzel valamit. Ha annyira hidegen hagyna minden, ez is és nem írnál ki róla kérdést. Nincs semmi bajod. Fáradt vagy és így reagálsz az épp aktuális válságra. Van, aki befagy tőle van, aki hisztériázik meg pánikol, van aki helyén kezeli..stb
2020. ápr. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
kiégés vagy csak sima nyugalom, ami el fog múlni.... esetleg egy kis pihenés?
2020. ápr. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A kiégés tényleg lehet olyan, hogy nem is érzem, hogy az? Teljesen összeszedett vagyok, nem kéne annak olyan "széthullottsággal" járnia?


A kimerültség megeshet (miért is ne?), viszont nem tudom reális-e, ha nem érzme sem fizikailag, sem szellemileg földön magam. Jól vagyok, és összeszedettnek érzem magam.


Lehet hogy tényleg átmeneti, de megtartanám azért.

2020. ápr. 11. 17:26
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom hogy tényleg aggódok-e magam miatt vagy nem. Nem vagyok teljesen érdektelen magammal szemben. Videókat nézek, olvasok, nyelvet tanulok a szabadidőmben, tehát a viselkedésem változott csak, az érdeklődési köröm és motivációm nem.
2020. ápr. 11. 17:36
 9/10 anonim ***** válasza:
9%
Személyiségzavar is lehet de ezt csak pszichológus tudja meg mondani akkor ha csináltat veled pár tesztet és annak eredményéből elmondja mitől vagy ilyen és mit tegyél ellene.
2020. ápr. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem ez már tart vagy 2 éve.Sokáig sértegettek,basztattak anno az iskolában és kialakult.:D Én együtt élek vele.Sokat változtam azóta, nem mentem kivizsgáltatni magam.Szóval kiégés stb meg az hogy így reagál a mostani helyzetre elég valószínűtlen.Nálam is egyik napról a másikra lett ez az egész.Semmi előjele nem volt.
2020. máj. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!