Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tennél ha kiderülne egy...

Mit tennél ha kiderülne egy barátodról, hogy mélyen benne van az alvilágban, de erről külsőleg semmi sem látszik?

Figyelt kérdés

Lehet gondolni bármire. Embercsempészet, szexipar, fegyver- és szervkereskedelem, drogok, adócsalás, stb. Közben mondjuk annyit tudsz amit addig is láttál: egy jól menő vállakozó egy céggel, amiről kiderül, hogy igazából csak fedővállalkozás, kvázi pénzmosoda, de vannak alkalmazottai, rendesen üzemelő cég.


A kérdés nyilván elméleti.



2020. ápr. 12. 08:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy ilyen "barátom" volt. Amíg velem normálisan viselkedett,addig okés volt mindig. De sosem fűztem szorosra velük a kapcsolatot, egymáshoz járás, kölcsönök stb. Nem hiányzott,hogy tévedésből engem is illetékesnek vélve lelövöldözzenek vagy épp a rendőrség hurcoljon meg.. Amennyiben emberekereskedelem is lenne, én lennék az első,aki feljelentené,nem fogllakozva a következményekkel.
2020. ápr. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Húh, van tököd ha nem törődnél a következményekkel. Köszi a válaszod!
2020. ápr. 12. 08:40
 3/9 anonim ***** válasza:
Engem érdekelne mit hogy csinálnak
2020. ápr. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Lassan de biztosan elhatárolnám magam tőle, - igyekeznék kilépni az életéből visszafogott stílusban. "Elhagynám a telefonomat" - a számával együtt, - módszeresen ellehetetleníteném az irányomba tett kísérleteit a kommunikációra ("tönkre megy a laptop"), míg arra az elhatározásra nem jut, hogy nem keres, - mivel nem ér annyit a kettőnk "barátsága", hogy állandóan ő kujtorogjon utánam személyesen. Volt ilyen rokonom, működik a szisztéma.
2020. ápr. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem semmi ismeretségi körök vannak akkor :D

Nekem csak olyanok vannak akikkel ismerjük egymást és tudom mit csinálnak (ahogy hallom mindenkitől), de velük szerencsere nem vagyok közeli kapcsolatban.

2020. ápr. 12. 09:54
 6/9 anonim ***** válasza:
21%

Itt mindig lesznek akiknek van "személyes" tapasztalatuk a legdurvább kamukérdésekhez is...


Egyébként leépíteném a kapcsolatot minél rövidebb idő alatt.

2020. ápr. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én lassan de biztosan ki szálnék egy ilyen barátságból, mielőtt még valami baj nem lesz belőle.
2020. ápr. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
28%

6-os ha rám gondoltál,akkor el is magyaráznád, hogy miért tartod olyan elképzelhetetlennek, hogy nekem- mert ugye jól ismersz :)-volt szeméyles ismerősöm ilyen körökből? Semmi értelme nincs a hozzászólásodnak....


Kérdező: igen, ha tudnám,hogy ártatlan embereket ad el rabszolgának é kvának, akár gyerekeket is, akkor bizony nagyobb lenne bennem az igazságérzet. Vagy te nyugodtan tudnál aludni? Ajénlom, hogy nézd meg a YouTube-on-most úgyis van idő- a "Mit ér egy élet?" c.(dokumentum)filmet.

2020. ápr. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ilyennel nem tartunk kapcsolatot, mert vagy a rendőrség fog folyton keresni mint ismerősét, vagy a konkurens banda jelenik meg nálam, hogy ismerősként fizessem ki a hitelét, vagy ő jelenik meg, és lerak pár kiló drogot, hogy őrizzem meg. Mindenképp nagyon nagy bajom lenne belőle.
2021. júl. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!