Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A te szemeddel mi számít...

A te szemeddel mi számít jólétnek? Nem gazdagságnak, csak a "jó" életnek.

Figyelt kérdés

Nekem az, ha komolyabb munka nélkül megkeresi az ember mondjuk 5-10-20 ember keresetét tisztán egy hónapban.


Pl ha házai vannak kiadva, vagy hasonlók.



Mondok 400.000-1.200.000 Ft közti értéket hogy pontosítsak is.



2020. ápr. 13. 01:54
 1/9 FoxtrotLidérc ***** válasza:
100%
Nekem az a jólét, hogy békésen, nyugodtan, komolyabb matekozás nélkül élünk a családdal. Mindig be vannak fizetve a számlák, változatosan tudunk enni, belefér hetente valami szórakozás, és ezen felül félre is tehetünk. Nekem kb. ez a jólét.
2020. ápr. 13. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod!
2020. ápr. 13. 02:29
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mikor nem kell azon rugózni, hogy ezen spórolok vagy azon, belefér-e a keretbe valami kis plusz amit szeretnék, stb... Ez pénzben nálam azt jelentené, hogy 400.000 Ft felett kap az illető kézhez havonta. Alatta már inkább azt mondanám, hogy normálisan meg lehet élni, de azért kell számolgatni, 200.000 alatt pedig már megy a matek rendesen, míg 150-nél baj van. Viszont az a szomorú igazság, hogy rengetegen keresnek 200 alatt, és közülük nem egy albérletben is él.
2020. ápr. 13. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen

Én pl logisztikusként egy raktárban dolgozok, minimálbérért 140 e nettó

Szarra se elég,3 hét alatt elfogy,7-15 van a munkaidő,nincs hétvége


Legtöbb helyen adnak nettó 250e,de ott olyan a munkakör hogy hétfőtől vasárnapig 8-20ig

Ami nekem elég lenne nettó 300e

2020. ápr. 13. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A modernkori life coach-ok élete ilyen. Oké, hogy kb. egy lehetetlen küldetés az ügyfélszerzés, de ha 1* beindul, akkor már könnyebb.

Ebből adódóan amit ők csinálnak, azáltal egy jólétet tudnak maguknak képezni. Ruha, autó, lakáska, utazás, kapcsolatok.

2020. ápr. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
Én azt a szintet tekintem jólétnek, mikor spórolás nélkül is jut egy kényelmes életre, hobbikra, egészséges életmódra, ruhákra..stb
2020. ápr. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Saját, tehermentes ház, egy normál autó.

Ha elromlik valami, ne kelljen stresszel 8, hogy hogy cserélem ki, tehát legyen egy biztos, bármire köthető tartalék.

Évi egy nyaralás, 1 hét belföldön. Nekem ez már jó lenne.


De albérletben lakunk, buszozunk, hitelt fizetünk, 2 hónapja elromlott a sütő és tervben sincs a csere, 2 nadrágom volt, de az egyik elkopott és elszakadt.

2020. ápr. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


(irónia)

2020. ápr. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Az is jólét, hogy ha éppen kell valami, egy új laptop, egy új mosógép ha elromlott, durvább esetben egy nem túl leélt kocsi, akkor azt azonnal meg tudod venni, és egy pillanatig sem okoz gondot.

Ez még nem az a szint, hogy lakásokat adsz ki, pláne többet. Akinek több lakása is van kiadó, az már simán gazdag, Magyarországon, de jólétben élhet egy alsóközéposztálybeli is, akinek egy lakás megvásárlásához már hitel kell, de egy jobb számítógépéhez meg nem.

2020. ápr. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!