Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha az embert mint érző lényt...

Ha az embert mint érző lényt csak a hormonok irányítják, akkor nem mindegy mi történik? Van így "értelme"?

Figyelt kérdés

Először is ha rossz a kategória elnézést, nem tudom hova írni.


Ha az agy tevékenysége az egyetlen ami emberré tesz minket akkor nem tök mindegy hogy ki mit tesz, mit érez, gondol vagy csinál? Nem így tekintek az emberekre de végülis ez a valóság.


Lehet hogy van lélek de akkor az az ember által felfogható tudaton felül áll ami elképzelhetetlen nekünk.


Tehát ha csak biogépek vagyunk akik képesek sírni, örülni, megfesteni a Mona Lisát vagy megkonponálni egy zenét, nem tökmimdegy hogy mi is van? Ha gyógyszerekkel megváltoztatható egy ember szemelyisége, akkor milyen szabadságról is beszélünk? Vagy drogokkal persze.


Nem tudom jobban kifejteni hogy mit akarok de bízom benne hogy érthető.



2020. ápr. 15. 17:14
 1/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok műdepressziós tini, csak eszembe jutott és érdekel mások véleménye.
2020. ápr. 15. 17:15
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Gyógyszerekkel nem változtatható meg az ember személyisége, csak a hangulata. Egyébként jó a kérdés, ezen én is szoktam gondolkozni.
2020. ápr. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

Emberként az különböztet meg az állatoktól, hogy képesek vagyunk a tudatosságra. Képesek vagyunk önismeretszerzésre, tudatos életre, arra, hogy elkülönítsük a valós érzelmeinket a hormonjaink játékától és ennek megfelelően döntsünk a cselekedeteinkről. Nem muszáj vakon az ösztöneink után menni, nem muszáj érzelemvezérelten dönteni, nem muszáj hagyni, hogy az ösztönök rángassanak. Van, aki jobban képes rá, mert dolgozott ezen, van, aki kevésbé.

Az életnek nincs általános értelme, a legjobbat kell kihoznunk abból, amink van, megélnünk a pillanatot, megtalálni a boldogságforrásainkat. Nekem ennyi elég, nem kell semmilyen magasztos ideológia, hogy élvezzem azt a rövid kis időt, amim van ezen a bolygón.

2020. ápr. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem van lélek, mert ha nem lenne akkor nem lennének az emberek ilyen sokfélék.
2020. ápr. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az h ki mit tesz nem mindegy. Olyan világban élünk ahol nem vagyunk szabadok. Te lehet szeretnél bármit csinálni, nem biztos h megteheted mert abból csak baj lesz.

Mit érez/gondol. Mindenkinek más érzései vannak. Úgyhogy az mindegy ki mit érez.

Csinál. Az ugyanaz mint az első. Ha még nem is legális dolgot csinálsz ami miatt lecsuknak vagy bármi, minimum a társadalom kitagad.

2020. ápr. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
4: ajánlom az egyetemi pszichológia tanulmányozását. Nem off, csak mondom. Hátha merengőbe ejt. Engem is az ébresztett rá arra amit leírtam.
2020. ápr. 15. 17:22
 7/10 anonim ***** válasza:

Elsőre olyan a kérdés, mintha az embert az állatokkal egyenértékű biorobotnak tekintenéd. Igen, vannak ösztönök, de az ember képes ezeken uralkodni, vagy akár szembemenni vele. Pl az éhező anya le tudja győzni a természetes túlélési ösztönt, mert odaadja az utolsó falatot a gyermekének.

És az ember attól is ember, hogy nem mindegy neki, hogy mit tesz. Millió dolgot tudnék írni, de hadd írjanak mások is. A szabad döntésbe meg az is beletartozik, hogy köszönöd, de nem kérsz tudatmódosító gyógyszereket, drogokat, hanem pl tanulással, tapasztalással fejleszted a személyiségedet.

2020. ápr. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mármint a társadalom, a jog meg minden csak gondolatok (elektromos agyi folyamatok) eredménye. Vegülis a világ végtelen képlekeny csak van egy nagyon erős keret amiben élünk.
2020. ápr. 15. 17:23
 9/10 A kérdező kommentje:
De klassz valaszok érkeznek. Ezt a kérdést le fogom mebteni szerintem. Nem allatnak tekitlntem az embert, attól több, de mégis olyan amilyen.
2020. ápr. 15. 17:24
 10/10 anonim ***** válasza:
Rick és Mortyban is hasonlót fogalmaznak meg az alkotók mint ami a kérdésedben leírtál, a multiverzumból levezetett nihilizmust :)
2020. ápr. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!