Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarországon elvárt a...

Magyarországon elvárt a negatív gondolkodás? Mások is tapasztalják ezt, vagy én vagyok eltévedve?

Figyelt kérdés

Aki valami jót mer mondani magáról, másokról, vagy a világról, arra már úgy néznek, mint egy idiótára. A családi, baráti, vagy munkahelyi társalgások túlnyomó részét valakinek, vagy valaminek a szapulása teszi ki. Pár példa a leggyakoribb témákra, amikről hallok:

-Ha valakinek van pénze, akkor vagy a szülei tették alá, vagy lopta. Ha nőről van szó, akkor prosti. Nem dolgozott meg érte.

-Ha valaki kedves másokkal, az hazudik, nyalizik, hogy elérjen valamit, mert őszinteség=bunkóság.

-Ha valaki feljebb jut a munkahelyén, az nyalizott, vagy szexelt érte, de nem ért semmihez.

-Aki huszonévesen otthon lakik, az gyerekes, nem bír felnőni. Aki albérletben, az buta, kidobja a pénzt az ablakon. Akinek saját lakása van, az bűnöző, vagy apuci pici fia.

-Ha egy férfinak jó autója van, akkor nagyképű, felvágós, felszínes, aki ezzel kompenzál. Ha középszerű autója, akkor igénytelen és nem ért hozzá, nem elég ambíciózus. Ha nincs autója, akkor buta, lusta, aki még ennyire sem vitte.

-Ha egy nő ápolt, csinosan öltözik, akkor tudatlan ribizli, nincs más értékes benne, így próbál feljebb jutni a munkahelyén. Ha visszafogottabb, akkor igénytelen, élettelen, unalmas, még ennyit se tud nő létére.

-Aki drága ruhákat, ételeket vesz, költekezik, az magamutogató, szórja a pénzt. Aki spórol, az smucig, igénytelen.

-Aki sportol, felszínes, buta, piperkőc. Aki nem sportol, lusta, nem férfias/nőies

-Aki továbbtanul, csak alibiből teszi, hogy ne kelljen dolgoznia. Aki elmegy dolgozni, az túl buta, hogy továbbtanuljon.

-A dolgozó nő karrierista, érzéletlen, férfias. A háztartásbeli nő buta, nem halad a korral.

-Aki fiatalon vállal gyereket, miért nem várt vele. Aki idősebben, miért nem előbb.

-Akinek szép nő/gazdag férfi a párja, az csak a teste/pénze miatt van vele, nem is szereti. Akinek nem, az igénytelen.


2020. ápr. 16. 12:57
1 2
 1/11 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
67%

Nem a negatív gondolkodás, inkább az irigység. A lakosság 80%-a proli, csóró hülye, senkiházi, és a maradék 20%-ra igen erősen irigykednek. Tudják hogy nekik sose lesz jobb, és ebbe beleőrülnek.

Én "csak" nővér vagyok, de ha egy napot se dolgoznék innentől se halnánk éhen, amit én sose hangoztattam, és nem is kérkedtem vele, de látni amit látni, és a kollégáim java, akik a megélhetésért güriznek túlórába, olyan szinten utálnak, hogy csak na :D

2020. ápr. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

Én ezt nem veszem észre.

Inkább azt, hogy ha az ember eltér az átlagtól, akkor azonnal meg akarják változtatni. De ott se ennyire rosszmájúan azért.

2020. ápr. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Sok szaréletű, csóró, lusta, semmirekellő ember siránkozásai ezek. Ahelyett, hogy tanulnának, dolgoznának, sportolnának, stb. azért hogy jobb legyen nekik, azokat ócsárolják, akik befektették ezeket a munkákat az életükbe és ezért jobb nekik. VAGY egymást ócsárolják azzal ha más olyat látnak, akinek szintén rossz az élete, hogy jobban érezzék magukat. Nem kell ilyen emberekkel foglalkozni, evolúciós selejtek (nem tesznek a fejlődésért). Kár, hogy Magyarországon ez a többség, nehéz elkerülni, figyelmen kívül hagyni őket.
2020. ápr. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

Mindenki igazat írt.

Sajnos a magyar 80%-a egy buta,primitív,életből felmentett és irigy.

Ujjal mutogatás mindig más a hibás.


Nem tudom ez honnan ered,a felelősségvállalás hiánya,lustaság a kamunizmus visszamaradt mocska.

2020. ápr. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kötelező, nem elvárt.
2020. ápr. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Fájdalmasan igazad van. A magyar nép egy irigy sz ar. Tisztelet a kivételnek. Ahelyett hogy a sok csicska nyomorék változtatna az életen vagy elfogadná a sorsát, és meglátná az apró örömöket az életében, ahelyett könnyebb a másikba belerúgni és irigykedni rá... Aaaazt sokkal könnyebb.
2020. ápr. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sok ember negatív itt magyarországon ezt en is tapasztalom nap mint.

De szerintem ezek a legrosszabbak:

Mindenbe bele akarnak szólni

Sok szomszéd kémkedik utánad és még számon is mer kérni hogy miert ilyenkor csináltad ezt meg azf

Ha nem egyezik a véleményetek akkor te már egy büdös paraszt ember vagy es menjél már az any@dba

2020. ápr. 17. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Magyaroknál sokan arra büszkék, h kevés pénzért sokat dolgoznak és gyűlölik aki sok pénzért keveset dolgozik és élvezi is.

Meg a lakosság nagyrésze soha nem volt Nyugaton és nem tud angolul így illúzióban él, h milyen egy rendes társadalom.

2020. máj. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bár magyarországon divat ezt leszűkíteni a magyarokra, de valójában az egész nyugati világban az alsó és felső középosztály jellemzően tele van negatív emberekkel.
2020. júl. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Teljesen ugyanezt érzem kérdező. :(
2020. júl. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!