Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ilyen helyzetben ti hogyan...

Ilyen helyzetben ti hogyan fizettétek volna ki a taxist?

Figyelt kérdés

A történet pár hónapja esett meg velem és kíváncsi lennék, hogyha esetleg úgy hozná a sors, hogy megint ilyen szituációba kerülök, akkor mi számítana jogos reakciónak?

Tehát a sztori: hajnalban indult a gépem a reptérről külföldre, ezért az egyik családtagom taxit hívott, hogy ne kelljen a nehéz csomagokkal éjszaka átbumliznom a városon. Megjött a taxi, lementem, beszálltam, majd amikor a reptérre megérkezve fizetésre került sor, kiderült, hogy a sofőr nem tud nagy címletből visszaadni. Eleve 10%-ot rászámítva az útiköltségre kértem vissza a pénzemből, így viszont még lehúzott pluszban majdnem egy ezressel. Ráadasul amikor meglátta a pénzt a kezemben, elkezdett káromkodni. Kiszállt, hogy egy kollégával felváltassa, de az elhajtott. Vegül ráhagytam, mert nem akartam emiatt lekésni a gépet, de nem szeretném ha ez megismétlődne a jövőben. Ilyenkor mit lehet tenni? Ráadásul ha elkezd pluszban hangosan káromkodni, akkor bepanaszolhatom a cégnél, ahol dolgozik?


2020. ápr. 16. 15:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

Neki is reggel volt, ő is ember! Talán készülj fel olyan címletű bankjegyekkel, hogy ki tud fizetni vagy fizess bankkártyával!

Sajnos lehet te vagy a 3. utas, aki nagy címlettel fizetett volna, neki is elfogyhat a váltópénze!

Illetve még így is olcsóbban megúsztad, mintha egy hiéna taxist fogsz ki.

2020. ápr. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem ugyanúgy mint egy vonatkalauz pl, nem kötelezhető pénzváltásra. Neked kellett volna szólnod mikor beszálltál, hogy nagy pénzed van. Előbbiben nem vagyok biztos, de valószínű.
2020. ápr. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
9%

Én se tudtam volna, nem is tudok és nem is fogok tudni visszaadni.


Üdvözlettel!

Egy taxis

2020. ápr. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
1. Az engem nem vigasztal, hogy neki is reggel van. Barmilyen mas munkakorben, ahol emberekkel kell foglalkozni kipenderitenek rogton, ha ezt a stilust megengeded magadnak. Szoval nem, erre hivatkozni nem erv.
2020. ápr. 16. 15:54
 5/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat
2020. ápr. 16. 15:58
 6/11 qkker1 ***** válasza:
100%

"Én se tudtam volna, nem is tudok és nem is fogok tudni visszaadni.


Üdvözlettel!


Egy taxis"


Szär ügy, mert akkor nem kapnál egy vasat sem!

2020. ápr. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

#6 Te kis naív... :)


Azt, hogy nem tudok vissza adni csak akkor tudja meg az utasom amikor kezembe adta a lóvét :)

2020. ápr. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
25%
Előre kell szólni neki, hogy rendben van-e, ha nagy címlettel fizetsz. Vagy úgy vegyél ki automatomatából pénzt, hogy nem pl. 20 ezret veszel ki, hanem 19 ezret (ezt be lehet állótani az egyéb összegnél) és akkor legrosszabb esetben is kiad egy tizest, egy ötöst és 2 db kétezrest. Én is mindig így szoktam, a pénztáros anyukám "tanított" meg rá, vagyis ő is sokat panaszkodik, hogy a vásárlók sorra húszezresekkel jönnek fizetés után, és alig tud visszaadni, mert neki sincs végtelen váltópénze.
2020. ápr. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Koszi szepen, legkozelebb mar igy fogok eljarni: )
2020. ápr. 16. 19:19
 10/11 anonim ***** válasza:
33%
Alap hogy nem ülünk taxiba kisebb cimletü penz nelkül. A buszon pl jegyet nem is lehet venni 5000 -essel sem es senki nem kötelezhetö vàltàsra. Tv
2020. ápr. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!