Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék lelkileg erosebb...

Hogyan tudnék lelkileg erosebb lenni?

Figyelt kérdés
Nem birok egy konfliktust sajat magam megoldani, mert ha erzem , hogy feszült a legkor, legyen az barmi is a pulzusom az egekben es az ajulas szelen allok. Menekulok a problemak elől es a problémás emberek elol. Evekig kepes vagyok regi dolgokon, serelmeken ragodni. Lassan mar ott tartok, hogy sehova nem megyek, nehogy talalkozzak olyan emberrel akivel volt barmifele konfliktusom is. Hozza teszem, nem volt sok, nem azert irom, mert annyira elviselhetetlen termeszet lennek, hogy mindenkivel veszekszem, csak a legkisebb vitakat se birom lelkileg. Nem tudom magam megvedeni egyes helyzetekben. Teljesen osszetorok lelkileg olyan dolgoktol amikre masok csak legyintenek egyet. Ejjelenkent sokszor sirok regi dolgokon, vagy csak azert mert a boltban az xy nem köszönt. Mit tudok tenni? Miert lettem ilyen eletkeptelen, szerencsetlen???
2020. ápr. 17. 14:00
 1/9 anonim válasza:
Nekem is volt hogy nagyon 'lent' voltam lelkileg. Arra hogy mit tegyél nem tudok választ adni de esetleg segíthetek hogy mivel tudnád elterelni a figyelmedet. Először is, gondold végig hogy jobb lesz-e neked attól hogy sírsz. Amikor én sírtam hasonló dolgokon akkor persze ezt nem tudtam mindig betartani de azért jól hangzik :) . Másodszor, csinalj olyan dolgokat amiket szeretsz. Én pl nagyon szeretem a Marvelt és én ha szomorú vagyok akkor pl rá gondolok vagy megnézem az egyiket. De számodra talán egy sima vígjáték jobb lenne. És fontos! Ettől nem vagy szerencsétlen. A kis dolgokon tényleg nem éri meg sírni mert lehet hogy azért nem köszönt valaki mert nem vett észre de az is lehet hogy bosszantani akart és olyankor az a legjobb ha talpra álsz mert a 'rossz emberek' ebből táplálkoznak. Mindenki fel tud állni , még te is :) És megkérdezhetem csak a válasz pontossága érdekében hogy kb hány éves vagy?
2020. ápr. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! 30 éves vagyok... gáz tudom :(
2020. ápr. 17. 14:15
 3/9 anonim válasza:
61%
Nem gáz. Mindenkinek van egy személyisége , csak fogadd meg ezeket a tanácsokat ha gondolod és talán jobb lesz :)
2020. ápr. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Pszichológus terapeutánál jártál esetleg? Ha magadtól nem tudsz rájönni, hogy mi váltja ki benned ezt a gyengeséget, akkor érdemes keresni egyet minél hamarabb, így tényleg pokol lehet az élet és valószínűleg feldolgozatlan trauma áll mögötte.
2020. ápr. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ismerős. Hasonló dolgokat én is átéltem/ átélek. :(
2020. ápr. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Traumara talan arra tudok gondolni, hogy 5 eves koromban elhagyott edesapam, amit azota se tudtam feldolgozni. Valamint a kozepiskolaban egy tanarom es egy osztalytarsam nagyon sokszor bantott es alazott meg, nevetseg targyava tett. Talan ez lehet...
2020. ápr. 17. 14:47
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A múlt az múlt, meg kell erősödnöd. Írd össze egy füzetbe a múltbéli problémáidat, és bocsáss meg magadnak az akkori dolgokért. Írj naplót, amiben leírod a napi eseményeidet, figyeld magadat, hogyan cselekszel, elemezd, hogyan lehetett volna még cselekedni, és indulj el egy új úton.
2020. ápr. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6 Látod ez simán lehet. Vannak, akiket ezek a dolgok megerősítenek, míg másokat akár egy életre is összetörnek, ha kezeletlenül hagyják. Mindenképp keress fel egy terapeutát, amint megteheted, hidd el, van belőle kiút.
2020. ápr. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igyekszem, de olykor úgy érzem , hogy nincs kiút belole. 2 eve ebben elek es egyre melyebbre asom magam. Annyi mindent probaltam mar, de csak ideig oraig megy hogy jobban vagyok es ismét megzuhanok....
2020. ápr. 17. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!