Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen neked egy öntudatos,...

Milyen neked egy öntudatos, sikeres, lényegében "tökéletes" ember? Nem kell nemekre bontani, csak általános jellemzőket kérnék.

Figyelt kérdés

Nekem:


- Igényes a környezetére és a külsejére (azért nem kóros módon tisztaságmániás vagy hasonlók)

- Magának oldja meg a gondját, tudja mikor kell máshoz fordulni

- A saját igényei szerint építi az életét (karriert pl.)

- Nyugodtan rendezi a konfliktushelyzeteket, nem megy bele fröcsögésbe és hányingerkeltő szintű dobálózásba sem általa ismert, sem idegen emberrel

- Hordozza az "érett személyiség jegyeit" (erről van egy lista, ami állítólag "hivatalos", de nekem tetszett, ha úgy van, nézzétek meg, hátha érdekel valakit).



2020. ápr. 17. 17:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Számomra nem az a tipikus simulékony, megnyerő fazon, hanem az, aki járja az útját, gyakran nemet mond és ennek ellenére mindenki szívesen beáll mögé és figyel rá.


Számomra a sikeres emberek azok, akik a legkevesebbet adnak mások önként nyilvánított véleményére és akiknek pontosan megvannak azok az emberek és mentorok az ismeretségi körében, akiktől tanácsot kérjenek.

Azok, akiket nem hat meg, hogy ki hogy ítélkezik, akik felülbírálják a normákat és ésszerű döntéseket hoznak szokások és mások világképébe illeszkedés helyett. És ugyanilyen higgadtsággal, szemrebbenés nélkül hagyják rá a fröcsögőkre is a hülyeségeiket.


Alapvetően hiszek abban, hogy a sikeres ember nem illik az átlagemberek közé. Ez nem azt jelenti, hogy sokan nem kedvelik, hanem azt, hogy nem alkalmazkodik hozzájuk és nem foglalkozik velük, hanem inkább teszi a dolgát.

2020. ápr. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Milyen szép, kiforrt válasz. Köszönöm szépen, nagyon értékelendő!
2020. ápr. 17. 18:07
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Mostanaban divat lett ugy gondolni, hogy a sikeres ember = kiegyensulyozott, boldog, pozitiv, rendes, segitokesz, stb... kizarolag szinte mar “angyali” szemelyiseg. Ezt rogton sajat peldaval meg is cafolnam, en pl. a legmelyebb depresszios korszakomban voltam sikeres. Az ismeretsegi koromben sincs olyan ember, aki megfelelne a fenti prototipusnak, megis eszmeletlen karriert futottak be paran.
2020. ápr. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az első nagyon szépen megfogalmazta, minden szavával egyetértek. Nekem sem az anyagiak vagy a külsőségek határozzák meg valaki sikerességét, hanem az önazonosság és a magas szintű önismeret, ami ehhez elegedhetetlen.
2020. ápr. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Remek válaszok, nagyon köszönöm!
2020. ápr. 17. 18:45
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Tetszik első válasza nagyon.

Amúgy a sikeres ember az aki képzi magát megállás nélkül,2 lépéssel előbbre jár mindig.

Kreatív megoldja a dolgokat,VÁLLALJA A FELELŐSSÉGET az életéért a tetteiért.

Nem vár senkire nem mutogat ujjal,hogy a kormány hogy orbán ez az amaz.

Saját sorsa kovácsa,tökéletesìti magát a szakmájában, rendezett az élete,megfelelően táplálkozik,sportol,nem eszik junk foodot.

Igényes nagyon önmagára a környezetére,nem marad benne a langyosba.

Nyelveket beszél,értelmes,teljesen máskép gondolkodik mint a legtöbb ember hiszen ezért is sikeres,mert nem áll be bégetni.

Támogató sikeres támogató emberekkel veszi magát körbe,aki lehuzza meg átlagosan beáll a sorba azzal nem tud mit kezdeni egy társaságba mivel tisztában van,hogy a hozzá közel álló 5 ember átlaga.

Utána néz dolgoknak,a médiát elkerüli amennyire tudja.

2020. ápr. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hatos: én ilyesmi vagyok, kivéve hogy egyelőre még csak egy nyelvet beszélek, de másik kettőt már tanulok.


Továbbá alkohol, dohányzás és junk food is van, de mikor elkezdtem elhagyni akkor jött a járvány, és (nem hiszem hogy kifogás) most nehezebb tartani a "minden egészséges" életmódot. A dohányzás mindennapos, arra nincs kifogásom, az alkohol meg háromhavonta kb egyszer.

2020. ápr. 17. 18:58
 8/11 anonim ***** válasza:

Amit pici betűkkel irsz, az hellyel-közzel szimpatikus, viszont a vastag betűs tulajdonságok a kérdésben számomra kifejezetten ellenszenvesek.


az öntudatos, (evilági mérce szerint)sikeres, "tökéletes" ember a 21. századi önmegvalósitást hirdető, hedonista felfogású fogyasztói társadalmának a szörnyszülöttje szerintem.


számomra az alázatos, szerény, szeretetteljes, saját és mások tökéletlenségével tisztában levő, megbocsátásra és elfogadásra képes, hivő lelkületű ember számit sikeresnek, tartozzon bármilyen valláshoz.

2020. ápr. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Aki alapvetően erős (testileg, lelkileg) + tudja, mit akar és tesz is érte (de inkább jókor, jó helyen, lehetőségeket kihasználva és nem önmagát túlhajszolva)


Huszonéves vagyok, de a harminchoz közelebb, mint a 20-hoz.


Őszintén megmondom, úgy irigylem az erős kortársaimat!


Akik testileg is majd' kicsattannak az egészségtől és alapvetően erősek, például harmadik alkalomra lefutnak 10 kilométert 1 óra alatt úgy is, ha előtte már 2 éve tunyultak. Én meg folyamatosan mozgok és örülök, ha 35 perc alatt megvan az 5 km és nem ájulok el a végére konkrétan.

Irigylem, akiknek nincs krónikus betegségük.


Irigylem, akiknek jó az agyuk és egy nehéznek mondható egyetemi szakot is elvégeznek úgy (akár nappalin, akár másoddiplomaként estin, levelezőn), hogy csak a vizsgák előtt tanulnak, nem kell nekik folyamatosan és minden hétvégén.

A munkahelyükön pedig hamar megértik a dolgokat és gyorsan beletanulnak....


Ha még mentálisan nagyjából egészségesek, erősek a soft-skilljeik, könnyen beilleszkednek...


Ha egy eleve jó adottságú ember (genetika, neveltetés, környezeti tényezők) még tesz is magáért, tanul, sportol, akkor bármire képes lehet.


Egy mindenben gyenge (én sajnos az vagyok) ha szétküzdi az agyát, akkor is maximum azt a szintet éri el, mint ahol az erősek tartanának, ha ők nem tennének magukért.

2020. ápr. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Hideg fej, meleg szív, ért a pénzügyekhez, az üzlethez, gyorsan tud jól dönteni, előretervez, a megjelenése határozottságot mutat, a hangja erélyes.
2020. ápr. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!