Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én látom, hogy az emberek...

Csak én látom, hogy az embereket egyre kevésbé érdekli már ez a vírus?

Figyelt kérdés
Elkezdtek kinyitni a boltok, a héten kinyitottak a konditermek is. Egyrebtöbben vannak az utcán. Már senki sem hord szájmaszkot a boltban sem, pedig pár hete még rengetegen voltak.

2020. ápr. 17. 21:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
27%
Minden csoda 3 napig tart, meg a BCG oltás miatt mi magyarok amúgy is védve vagyunk.
2020. ápr. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
69%
Az öregeket védjük, ők pedig szårnak bele az egészbe. Kint trécselnek, dél után vásárolgatnak és aztán még téged ugatnak le. Persze, hogy mindenki megunta.
2020. ápr. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
67%
2-es jól mondja. Én alapjában véve leszharnám, hogy én elkapom-e a vírust vagy sem, de ha egy idős ember elkapja tőlem és belehal, akkor azt nem tudnám feldolgozni... viszont az idősek egy része rá sem hederít erre!
2020. ápr. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
61%

Benne lehet az is,hogy nem érdekli,de szerintem nem csak ennyi.

Ez a házi karantén nagyon sok embert megvisel mentálisan is,aki pl egyedul él.

Meg már lassan 2000 felé halad a fertozottek száma,tehát annyira sokat mégsem segít az a karantén ezek szerint.

De a gazdaság így egyre jobban összeomolhat,inkább a kórházakba kellene fektetni és az egészségugybe fektetni valamit..(mert így már nem csak az egészségügy de a gazdaság is rossz lesz).

És hát tenyleg,mikor látja az ember,hogy minden az idősek miatt van,őket védi és pont őket nem érdekli(tisztelet a kivételnek.)merthogy neki le kell menni cigizni stb.meg pl az én nagyszüleim is megmondták:egyáltalán nem hiszik el ezt az egészet,és nem csak egyedül tőlük hallottam ezt.

Más meg emiatt veszti el a munkajat.

Hát,amúgy a szajmaszkot azért én még szoktam látni,de szerintem a kesztyű többet ér.

2020. ápr. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
95%

Én az elmúlt egy hónapban nagyon ügyeltem mindenre. Szóval ezerrel ment a rendszeres fertőtlenítés a lakásban, gyakori kézmosás... utcán egy kezemen megtudom számolni hányszor voltam, akkor is csak maszkban. Amit tudtam házhoz rendeltem, hogy ezzel is csökkenteni tudjam a személyes érintkezések számát... Aztán mostani hétre kezdtem úgy érezni, hogy ez tarthatatlan. Minden más ismerősöm kirándulgat, családi partikat tartanak. Az ablakból látom, hogy tucat számra mennek az idősek is mindenfelé. Hiába az idősáv, már reggel hétkor kint koricál az utcán csoportosan a legveszélyeztetettebb korosztály. Konkrétan a játszótér (ami elvileg levan zárva) tele van szülőkkel és gyerekekkel.


És mostanra tökre úgy érzem, hogy én vagyok a hülye. Nekem jó eséllyel nem lenne komolyabb bajom, akkor se, ha elkapom. Azért zárkóztam be a lakásba, hogy másokat óvjak.


+ poén. Mivel a padokat összegyűjtötték a szomszéd néni (87 éves) fogta magát és egy sámlit hozzá láncolt az egyik fához. Ő márpedig kint lesz pletykálni és le is fog ülni. Pont.

2020. ápr. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
68%

Ennek több oka is van:

1) a koronavirus összességében véve nem pusztitóbb, mint egy erőteljesebb influenza. Csakhogy új, ismeretlen, és nincs ellene védőoltás. Emiatt ijesztőbb; Miközben egy influenza szövődményeibe a gyengék és idősek éppúgy belehalhatnak, azt mégis már megszoktuk, elkönyveltük, mint alapvetően gyógyitható virust, és nem rettegünk miatta. Nem tartjuk reálisnak, hogy a szeretteink belehaljanak, pedig valójában az influenza is tud halálos lenni.

Amiatt sem pánikolunk, hogy reggelente autóba ülünk, holott objektivan nézve minden egyes alkalommal esélyünk van halálos balesetet szenvedni. Mégsem gondolunk erre, mert a rizikó a hétköznapjaink részévé vált.

A koronavirussal is ugyanez a helyzet áll elő idővel. A hétköznapjaink részévé válik, a pánik elül, és megtanulunk együtt élni a helyzettel, ahogy a nagyszüleink is megtanulták ugyanezt a világháborúk éveiben.


2) A világ vezetői is belátták, hogy a karanténállapotot nem lehet a végtelenségig fenntartani, ugyanis az olyan mértékű gazdasági összeroppanást és válságot eredményezne, ami szukségszerűen maga után vonna egy világháborút, az pedig ismét rengeteg áldozttal járna. Tehát rangsorolnak, és megpróbálnak lavirozni a gazdaság szinten tartása, és a járványhelyzet szinten tartása között. Ennél többet, és jobbat nem tehetnek.

2020. ápr. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
67%
Csak rájön mindenki hogy bár két hétig nagyon menci volt otthon hisztizni de az élet nem állhat meg. A vírus majd azt csinál amit akar de folytatni kell az életet ahogy eddig.
2020. ápr. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
64%

Talán, mert egyesek rájönnek, hogy a pánikot csak a média és a politika kelti, teljesen alaptalanul.


Egy sima influenzában több százezer ember hal meg éves szinten, daganatban több millióan, de ez persze senkit se érdekel. Mindenki ráfeszül a mostani "hűűű de nagy járványra". Persze, mert a média és a "szakemberek, politikusok" ezt hajtogatják napi szinten. Na, az ő szájukból, ami kijön, az a fertő!

2020. ápr. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
48%
Ma két mamit is láttam, kint sétáltak, és a maszk lehúzva az állukra, biztos úgy is véd...
2020. ápr. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
54%
Te melyik országban élsz? Inkább szigorítanak. Pl. kötelező lesz a BKK járművein a maszk.
2020. ápr. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!