Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A másokkal nagyon empatikus,...

A másokkal nagyon empatikus, elnéző, megértő, könyörületes, kegyelettel teli emberek önmagukkal szemben kemények és számonkérők?

Figyelt kérdés

Ti is észrevettétek ezt? Hogy azok, akik más emberekhez a kérdésben felsorolt módokon viszonyulnak, azok általában sokat várnak el maguktól, nem nagyon veregetik meg sohasem a saját vállukat és keményen is hajtják magukat mindenben?


Azon gondolkodtam, hogy talán épp emiatt tudnak másképp bánni másokkal, mert jól ismerik az emberi gyengeségeket "belülről", el is szenvedik a saját büntetéseiket, de ettől óvják a többieket.


Eddig az a kevés ember, akit ilyennek ismerek, mind intelligens és jól tudja olvasni a többieket. Most nem az egyszerűen kedves, bájos, simulékony vagy lágy emberekre gondolok.


Szerintetek? Volt már hasonló gondolatotok?



2020. ápr. 18. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Én pont az általad leírt kötődő embertípus ellentéte vagyok, mégis sokat várok magamtól. Erről kifejted a véleményed? Némileg kötődik a kérdéshez, gondoltam meg merem kérdezni.


Nem a szemét kategória vagyok, nem teszek keresztbe másnak csak az általad leírt fordítottja vagyok.

2020. ápr. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem igaz lehet mert pont ilyen vagyok. Másnak mindent megengedek, magamat meg rövid pórázon tartom.
2020. ápr. 19. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez nem ilyen egyszerű... bárki lehet szigorú önmagához, még az is, akiről soha sem mondanád meg önmagadtól. (Például lehet, hogy az a domináns férfi/nő, akitől végigfut a hideg a hátadon, olyan "erőszakos", esténként a tükör előtt az arcát üti, hogy már megint mit rontott el aznap.)


De a dolog érdekessége, hogy volt egy olyan időszakom, amikor nagyon másoknak éltem (megértő, elnéző, empatikus voltam), akkor jobban figyeltem önmagamra, és jobban zavartak a saját hibáim. Ez már elmúlt: most hamarabb észreveszem másokban a hibát. Igyekszem elfogadni egyébként, de régen ez zsigerből jött, nem kellett emlékeztetnem magam rá... magammal pedig elfogadóbb lettem. (Most is fellobbanó haragra tudok gerjedni önmagam iránt, de könnyebben elengedem, tudva, hogy erre nem kell alapozni.)


Szóval nem tudom :D Elbizonytalanodtam.

2020. ápr. 19. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, kissé ismerős a dolog. Talán azért, mert ezzel a fajta páncéllal tudják távol tartani magukat a látott nehézségek, problémák túlzottan önmagára való vételétől. Tehát hogy más problémáját nem veszi magára túlzottan.
2020. ápr. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!