Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Új életet kezdek. Ki fogom...

Új életet kezdek. Ki fogom hozni magamból a maximumot, és időt, energiát sutba vágva fogom kihasználni az összes bennem rejlő potenciált. Összeállítottam egy alaptervet hozzá, mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

- A munkámat teljes odafigyeléssel, a lehető legnagyobb kapacitással fogom végezni (mivel van ott lehetőségem elismeréseket kapni és eredményeket elérni, ezért ennek szerencsére van értelme)


- Eddig is viszonylag sokat olvastam, de a tanulást, és a regények, filozófiai, pszichológiai és minden egyéb témájú kötetek átrágását új szintre fogom emelni (volt, hogy elment hetente 4-5 könyv a 300-400 oldalas kategóriákból, ezt ki fogom használni).


- A járvány utáni válságban (szerintem úgyis lesz, de ha nem, akkor még jobb, marad minden a régiben és könnyebb dolgom lesz) mindent meg fogok tenni azért hogy feljebb lépjek a társadalmi ranglétrán - ezt lehetőleg minél gyorsabban és intenzívebben fogom végrehajtani.


- Teljes rendet fogok tartani önmagamban és a környezetemben is, hogy rendezettebb, hatékonyabb lehessek.


- Eddig is sportoltam és tanultam hobbiból (nyelveket, stb), de ezúttal számon fogom kérni magamon minden eredményemet.


- Időt fogok fordítani a naplóírásra és meditációra hogy teljes egészében tisztában legyek magammal, és tudjam mikor mit kell csinálni, hogy a legjobb eredményt hozzam ki magamból.


- Továbbá tervezek piracetamot szedni (kipróbálni elsősorban, és ha beválik folytatni - erről mit gondoltok?)


Röviden ennyi lenne, ha valami eszembe jut, akkor mindenképpen le fogom írni a kommentek közé. Szeretnék legalább 1-3 soros véleményeket kérni, esetleg kifejtéssel, mert abból fogom igazán megtudni, hogy megfelel-e az elképzelésemnek az "Új élet" mint "katarzis".


A piracetam kivételével minden próbáltam, de sosem egyszerre. Túlterhelni nem fogom magamat, 21 éves (fiatal férfiként, fiúként, ahogy tetszik) még bőven van lehetőségem arra hogy igazán pörgős életet éljek a sivár globális helyzet ellenében is. Nem túlhajszolni fogom magam, hagyok időt a pihenésre, de nem a tétlenkedésre - ennyi különbségre szerettem volna felhívni a figyelmet.


Ha végigolvastad nagyon köszönöm, és várom a szíves válaszodat pozitív értékelésekért cserébe!



2020. ápr. 20. 19:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Hiányzik a társas kapcsolatok téma a listáról.
2020. ápr. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Fontos dolog hogy vannak céljaid és van stratégiád hogy hogyan érd el ezeket. Ezek mind jó ötletek lehetnek, de azt gondolom hogy az ember a teljes életét nem tervezheti meg ilyen mechanikusan. Fontos a sport, kikapcsolódás, pihenés, de nem biztos hogy beválik, ha ez is ilyen rutinszerűen, kötelezően megy. Néha az intuíciónak is helyet kell hagyni, nem lehet mindent "számon kérni". Van egy ilyen ismert jelenség, hogyha elkezdünk fizetni valakinek azért hogy valamit, amit szeret munkaként csinálja, ez egy idő után megöli a belső motivációt. Erre vigyáznod kell neked is.
2020. ápr. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy ki fogsz benne égni, mint a pitsa. Te is csak ember vagy, jó lenne, ha ennek megfelelően akarnád magad fejleszteni
2020. ápr. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Társas kapcsolatokat hozni fog magával egyébként is ez az életmód. Szórakozni járni fogok mellette amint lesz rá lehetőség, csak azt nem írtam bele.


Nem egész életre tervezek, úgyis át fog alakulni, azért mondtam hogy alaptervet készítettem, mert így akarok elkezdeni.


A kiégésre nagyon odafigyelek, ezért mondtam hogy mindig hagyok időt a kikapcsolódásra. Azért nem azt jelenti hogy órarendszerűen fogom beosztani minden napom. + Élvezem is a fent leírt dolgokat egytől egyig, így nem hiszem hogy gondot fog okozni.

2020. ápr. 20. 19:34
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a piracetam-on kívül semmi konkrét nincs. Vaktölténnyel lövöldözés. Ez egy sima átlagos melós terve. Ha te egy munkahelyen dolgozol, abból nem lesz világraszóló karrier (általában).


A társadalmi ranglétrán lépkedés kifejezetten vicces, mert az nem az ám, hogy valahol keresel egy létrát és lépkedsz rajta felfelé.


A heti 4-5 többszázoldalas könyv pedig annak a jele, hogy sose lesz időd a valódi dolgaidra.


és így tovább... a naplóírás se tűnik túl nagy ötletnek.

2020. ápr. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Nem fogom nyilván leírni a konkrét terveimet, mert baromi hosszú lenne, és az már az én dolgom. Nem bántási céllal mondom, csak információnak.


Vaktölténynek tűnhet, mert nem írtam konkrét dolgokat. A heti több "hosszú" könyv pedig nem folyamatos olvasást tesz ki. Gyorsan olvasok, néha jegyzeteket is készítek olyanokról amik nagyon megtetszenek, és így tovább. BÁnom hogy nem írtam konkrétabban a kérdésemben, de féltem hogy sokan elrettennek a nagyon hosszú szövegtől ami esetleg lehetett volna belőle, és nem kapok egyetlen választ sem.


Köszönöm mégegyszer mindenkinek, mentek a felértékelések!

2020. ápr. 20. 20:25
 7/13 anonim ***** válasza:

Nagyon jó dolgokat írsz.

Ez igen,21 évesen érett komoly felnőtt férfiként élsz és viselkedsz.

Tartsd meg ezt a szokásodat,sokra fogod vinni nagyon 30 előtt is már.

2020. ápr. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm hetes, én is úgy képzeltem hogy pár éven belül el fogok érni ezt-azt. Kíváncsi vagyok hogy mi lesz velem.
2020. ápr. 21. 05:22
 9/13 anonim ***** válasza:
10 év múlva mit fogsz csinálni?
2020. ápr. 21. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ez gúny lenne?

Ahogy leírtam ez csak az ahogy bele akarok kezdeni. A többi majd adja magát ahogy halad az idő.

2020. ápr. 21. 06:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!