Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják, h a gyúrástól...

Miért gondolják, h a gyúrástól jobb lesz az élet?

Figyelt kérdés

Manapság egy csomó ismerősöm elkezdett vadul kondizni.

A külsőtől még a belsőd nem fog változni. Ha nem tudsz beszélno, akkor izomagyukent sem fogsz tudni, de kövezzetek meg. Sztetek?


2020. ápr. 23. 13:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
56%
Én sem támogatom a súlyzós edzést, sokkal hasznosabbnak gondolom a csapatsportokat, labdajátékokat. Viszont az tény, hogy bármilyen testmozgás jótékony hatással van a mentális egészségre is.
2020. ápr. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%
De, változik a belső. Egyrészt a sport jó hatással van a közérzetre, másrészt az esztétikusabb, tekintélyesebb külső növeli a magabiztosságot.
2020. ápr. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Én futni szoktam eljárni, tényleg jo a mozgás az agyra. ez tény.

A dolgot csak azért nem értem, mert ők nem hiszem, h a mozgás miatt csinálják, hanem mert gondolják, h attol jobban felfigyelnek makd rájuk, vagy nem is tudom.

2020. ápr. 23. 14:00
 4/21 A kérdező kommentje:
Amugy nem tudom.. én 10 évig kokeményen sportoltam. Sokan dicsertek a kulsom, de ettol meg nem lettem sajnos :/
2020. ápr. 23. 14:01
 5/21 A kérdező kommentje:
Magabiztosabb, se boldogabb*
2020. ápr. 23. 14:02
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell egy kalap alá venni mindenkit, aki kondizik? Ez sokat elmond rólad is, kedves kérdező. Aki súlyzót vesz a kezébe, az neked máris "izomagyú".
2020. ápr. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Lehet ifazad van 6. Akkor probálok változtatni magamon.
2020. ápr. 23. 14:05
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

" külsőtől még a belsőd nem fog változni."


Hát ezt cáfolnám!


Pszichológiailag :

- Minden nap ad egy elfoglaltságot, amit másnapra is tervezned kell következetesen.

- Tapasztalod a fejlődést, időről időre könnyebben megy és több, szóval van visszacsatolás, pozitív megerősítés, innetől pedig önbizalom.

- Olyan dolgokra jössz rá, amről nem hitted volna, hogy menni fog



Biológiailag:


- Bizonyos kémiai anyagok, hormonok, elkezdenek normálisan termelődni, és egyensúlyba állni.

- Javul az oxigéncsere, a vérgáz, a sejtek anyagcseréje.

- Normalizálódik a vérnyomás, a vércukor, az emésztés, az anyagcsere, az agy-izom kapcsolat.

- Boldogsághormon szabadul fel, és fájdalomcsillapító anyagok is.

- Jobb lesz a kedélyállapot, erősödik a test, szebb lesz a bőr is.

2020. ápr. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

1, hobbi, márpedig majdnem minden hobbi pozitívan hat az emberre

2, a mozgás - ha nem kényszerből van - igenis felfrissit, és boldogabbá tesz, segít az agynak szerotonin termelni, stb...

2020. ápr. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Én azért szeretek kondizni mert izmosabb és formásabb lesz tőle a fenekem, hasam, hátam. Jól érzem magam utána, elégedett vagyok magammal ha a teremben zárom a napot. Ez egy fajta jutalom számomra suli után.

Általánosságban mindenhez motiváltabban állok hozzá amikor kondizom és ez tetszik. Nagyon sokat szoktam még futni is emellett.

20N

2020. ápr. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!