Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vált ki belőlem pániksze...

Miért vált ki belőlem pánikszerű agressziót és gyilkolási vágyat a beletörődő embertípus?

Figyelt kérdés

Aki elvan évekig a bántalmazó kapcsolatban, hagyja magá kihasználni, eldolgozik évtizedekig 130 nettóért valami retek helyen, és így tovább, nem sorolom, érthető mire gondolok.


Mikor ilyen emberrel hoz össze a sors és beszélgetnem kell vele, hallgatnom kell a "f0s de elviselem" szövegét, miért érzem úgy, hogy kb gyilkolni tudnék? Elmondhatatlanul felidegesít és nyomaszt egy ilyen ember. Nem a létezésük, felőlem legyenek. Az, hogy ő megmondja nekem hogy minek akarok 2 nyelvet beszélni dolgozzak inkább (dolgozok...) és így tovább. Családban is van ilyen, meg igazából mindenhol. Undorító. Sze vedjen már magának és ne hangoztassa ha annyira elviseli, pláne ne nekem mondja...



Szóval: miért ver ki ezektől a víz?


Biztos zavaros, bocsi érte, de ki vagyok bukva.



2020. ápr. 25. 03:11
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Áh nem okés ez. NEM TARTOM TÖBBRE MAGAM az embereknél általánosságban. Ezt kiemelem azért mielőtt valaki szétszed.
2020. ápr. 25. 03:13
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de en is igy vagyok vele, mondjuk nem ilyen durvan, azert gyilkolni nem akarok. De en kimondom, hogy jobbnak tartom magamat az ilyen embereknel es nem erzem, hogy ezt szegyellnem kene. Es epp ezert idegesitenek fel, mert ne akarjanak mar lehuzni a sajat szanalmas szintjukre, felolem ok nyugodtan poshadjanak ott, de en nem kerek belole.
2020. ápr. 25. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Jó azért nyilván van benne szimbolika de a hangulatom bőven átadja. Örülök ha nem vagyok ezzel egymagam.
2020. ápr. 25. 05:09
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológiai szempontból valószínűleg magas az igazságérzeted és a lelkiismeretességed amihez viszont társul egy kicsit agresszív vérmérséklet és alacsonyabb empátia. Ezek nem jó, vagy rossz tulajdonságok, ilyen vagy és kész, nincs ezzel gond. Nekem is hasonló személyiségem van, én pl. a komolytalan, lusta embereket nem tudom elviselni magam körül, elsősorban a munkahelyen (magánéletben már nem annyira érdekel). Rengeteg olyan eset volt, hogy legszívesebben felrobbantam volna amikor adva volt egy feladat, de a társaság fele, vagy egy adott személy teljesen telibesza*ta azt.
2020. ápr. 25. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

....


Láttam sok kevély fogatot,

Fényes tengelyt, cifra bakot:

S egy a lelkem!

Soha meg se’ irigyeltem.


Nem törődtem bennülővel,

Hetyke úrral, cifra nővel:

Hogy’ áll orra

Az út szélin baktatóra.


Ha egy úri lócsiszárral

Találkoztam s bevert sárral:

Nem pöröltem, -

Félreálltam, letöröltem.


....

2020. ápr. 25. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld!

Az alacsony empátiámra már korábban is kaptam megjegyzést. Élőben és itt is egy másik kérdésem alatt. Van valami online elvégezhető, valamelyest megbízható "empátia teszt" vagy valami? Kíváncsi lennék az eredményre.


Örülök hogy nem vagyok annyira kirívó eset ezzel a gondolkodásmóddal amúgy. Mondhatni megkönnyebbültem.

2020. ápr. 25. 07:00
 7/12 anonim ***** válasza:
67%

Ilyen esetben a legcélszerűbb egy leszarom-tabletta.

Hol érdekel téged, hogy más hogy cs.szi ez az életet? Örülj neki, hogy te nem ilyen vagy.

2020. ápr. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%

"Aki elvan évekig a bántalmazó kapcsolatban, hagyja magá kihasználni, eldolgozik évtizedekig 130 nettóért valami retek helyen, és így tovább, nem sorolom, érthető mire gondolok."


De pl mi a helyzet egy gyerek esetében, aki szintén évekig "el van" a legdurvább helyzetekben is? Ő mit tehetett volna? Semmit. Ehhez képest, ha felnőttként verik, meg egy gyárba dolgozik 3 műszakban, az ajándék. És akkor ez a beletörődés még a jobbik eset. Lehetne skizofrén is, vagy drogfüggő, vagy súlyosan személyiségzavaros. Persze most direkt túloztam, de ettől függetlenül sok ilyen van.


És az is lehet, hogy pont, hogy empatikus vagy, csak éppen így jön ki az empátiád, hogy helyette leszel dühös. Hallod amit mond, látod amit csinál, átragad rád a személyiségének egy része, és ezért leszel dühös, mert veled nem lehetne azokat megcsinálni mint vele, és ilyenkor azokra vagy dühös, akik a szerencsétlen, sérült embereket kihasználják.


És egyébként is azért van rengeteg ilyen munkahely, mert rengeteg olyan ember van, akivel kb bármit meg lehet csinálni. Ha nem lennének ilyen emberek, akkor nem is lenne pl okostelefon a kezedbe. Vagy lehet, hogy lenne, de teljesen másképp működne minden rendszer.


De eddig, meg most is a kvázi rabszolgaság hajt mindent. A Dunai vasműt is az ország különböző pontjairól összeszedett alja emberek építették fel, akiket aztán szélnek eresztettek, a maradékot, akik nem akartak elmenni, meg elhajtották. Szóval érthető, ha dühös vagy.

2020. ápr. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egyfelől van igazság abban ahogy látod. Teljesen jogos, hogy nem tűröd el az ilyen emberek dirigálását.

Másfelől a pánikszerű agresszió és gyilkolási vágy - amennyiben nem egy költői túlzás, ami túllőtt a célon - instabil lelkivilágra vall. Még ha igazad is van, mennyiben befolyásolja az életed, ha páran hülyeségeket próbálnak beadni? Az egész élet tele van olyan emberekkel, akik meg akarják mondani a frankót mindenkinek, pedig semmihez sem értenek. Ha ennyire ki tudnak készíteni, pár év múlva idegroncs lesz belőled. A semmiért. Engedd csak el a füled mellett hadd beszéljen, te meg csinálj mindent úgy, ahogy te akarod!

2020. ápr. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Magas az igazságérzeted és kicsi a beleérző készséged. Én nem szoktam végig hallgatni a panaszáradatot. Rá szólok, hogy mindenkinek meg van a maga baja és foglalkozzon azzal magába.
2020. ápr. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!