Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Személyiség fejlődés során...

Személyiség fejlődés során ért negatív élmények rosszá vagy jóvá teszik az embereket inkább?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 25. 03:48
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Leginkabb rossza. Eleg benezni a felnott kapcsolatok kategoriaba, ahol az osszes duhongo luzer a gyerekkori / tinikori sikertelenseget hozza fel kifogasnak arra, hogy miert elmebetegek.
2020. ápr. 25. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ami nem öl meg az megerősít... szól a régi mondás. De azért a túl sok negatív élmény egy idő után megkeseredetté, cinikussá és rosszindulatúvá teszi az embert, ha nincs mellette semmi pozitív ami ezt ellensúlyozná. Ez erősen ember / ingerküszöbb függő is: van akit a legdurvább helyzetek sem tudnak megtörni, minden lepereg róluk és vannak akik teljesen magukba fordulnak és felemésztik őket a negatív élményeken való folyamatos rágódás.
2020. ápr. 25. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha rosszá nem is de közömbössé,távolságtartova,bizalmatlanná és ez idővel kialakít benned egyfajta kritikus életszemléletet,megkülönböztető képességet.
2020. ápr. 25. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Engem rosszá tett. Mások szerint hordozok antiszociális jeleket úgy mint az alacsony empátia, gátlástalanság, tervezett kihasználás és effélék. Én ilyen lettem, de ezt takarom. Így kívánja az érdekem. Van ötletem mi lehetett a kiváltó oka de nem diagnosztizálom magamat.
2020. ápr. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mondanám kifejezetten negatívra. Aki tudja az a negatív eseményeket is pozitívra tudja fordítani. Szóval nálam is-is
2020. ápr. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Eleve a dolgok önmagukban nem negatívak vagy pozitívak, nem jók vagy rosszak, csak vannak. Olyanok, amilyenek.

Ezt a dualitást, hogy "jó és rossz" csak a tudatunk gyártja le. Egy dolog csak bizonyos szempontok szerint lehet jó vagy rossz.


Tehát emberi szemszögből elfogadjuk, hogy ami szenvedést okoz, az rossz, az negatív, ami kellemes érzetet kelt az pedig pozitív.


Aztán persze ne menjünk bele abba, hogy néha az ember képes homlokegyenest ellenkezőlegesen átértékelni a dolgait, élményeit, hogy maga is meglepődik rajta.


Összességében a szenvedtető, kellemetlen, azaz "negatív" élmnyek engemet elsősorban fásulttá, másodsorban pedig autonómmá tettek.


Megtanultam, hogy a saját hangulatomért én vagyok a felelős, nem adhatom át a "jól-létem" kulcsát mások kezébe, mert akkor függő helyzetbe kerülnék.


Ha mások visszajelzései alapján dől el, hogy ki is vagyok és kinek, minek, hogyan érzem magamat, akkor folyamatosan függőségben és kiszolgáltatottságban élnék.


Példa: sajnos hosszú évek óta vagyok egyedül, nincs táérsam, párom, párkapcsolatom, vagy ahogy tetszik. Ez megviseli az embert, mert társas lények vagyunk, ám megtanított arra, hogy totál saját magamat kontrollálájam és autonóm módon éljek.

Voltak párkapcsolati próbálkozásopk olyan egyedekkel, akik csak hibákat kerestek, csak úgy voltak képesek létezni, ha pezseg körülöttük a levegő, de mindezt afféle állásinterjús, hibakereső, kellemetlenkedő rigolyás attitűddel. No ezek pl olyan szinten tettek közömbössé és autonómmá, hogy lazán elküldök bárkit a halál fszára, nem nyelem be, ha képtelen a szövetséges viselkedésre. De mondom, nem jobb vagy rosszabb vagyok, csak más, mint régen. Nem az határozza meg az értékemet, hogy esetleg benne vagyok egy agyonkompromisszumozott kapcsolatban és szenvedek, de kifelé tudok vetíteni. Nekem pl hatalmas felfedezés és önazonos módon vállalható és élhető, hogy egyedül is jobb, mint egy játszmázós kapcsolatban.

2020. ápr. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!