Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik MBTI típusok hajlamosak...

Melyik MBTI típusok hajlamosak leginkább foglalkozni az MBTI-vel?

Figyelt kérdés

Picit ismerkedve a kognitív funkciókkal én arra tippelnék, hogy az Fi használók azok, akik erre a legfogékonyabbak lehetnek, de ahogy fórumokon bóklászom nem feltétlenül ezt tapasztalom. Azon nem vagyok meglepve, hogy kifejezetten kevés "S"-sel találkozni :)


(INFJ-vel találkozom sokszor, ahhoz képest, hogy belőlük kevés van. Az INFP, INTJ "sokaságán" nem feltétlenül lepődök meg.)



2020. ápr. 26. 11:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha top1: Akkor szerintem is INFJ, NiFe miatt.

De kisebb összeget tuti feltennék arra, hogy top3: xNFx


(ENFP vagyok)

2020. ápr. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyik, amelyiknek N betű van a típusában. Főleg az NT-k, mert az MBTI szerint ők az eszek és ezt szeretik visszahallani.
2020. ápr. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem a 4 IN kezdetű
2020. ápr. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én INFJ vagyok,mivel eléggé introvertáltak vagyunk,ezért szerintem hajlamos a típusunk ilyen önismereti teszteket csinálni.
2020. máj. 21. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

INTJ, INFJ, INTP, INFP, ENFP

Van egy zárt csoportom a témában, ezekből a típusokból van a legtöbb.

2020. máj. 21. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
INFJ vagyok és érdekelnek ezek a cuccok, plusz az összes ismerősömmel elvégeztetem és jól kielemzem :D
2020. jún. 2. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6: Imádom a lelkesedésed, de azért ne vedd ANNYIRA komolyan! :))


Én kb. a professzor Úrnak osztom itt a véleményét:

[link]


tl;dr: Szerintem helyén kell kezelni a dolgokat és akkor nincs csalódás.

^^

(Validnak tekinthető a felszínes elemzéseknél, de ha mélyebben kíváncsi vagy egy ember személyiségére, akkor azért ennél komolyabban bele kell nyúlni a pszichológiába)

2020. jún. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az INxx típusúak plusz az ENFP és az ENTP (mert ezek ambivertáltak). Az extrovertáltak nem bújják annyit az internetet/nem töltenek annyi időt azzal, hogy ilyeneken agyaljanak, a sensoroknak pedig túl elvont és felesleges téma. Utóbbiak közül talán még az ISFJ kivétel, közülük azért sokkal szoktam találkozni.

De valóban a leggyakoribbak az INTJ, xNTP, INFx és ENFP (tapasztalataim szerint), akik foglalkoznak az MBTI-vel.

2021. jan. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Mitty_aki_nem_tud_valamit válasza:
100%

Én például kifejezetten sok INFJ-vel találkozom az MBTI közösségben, nem is beszélve arról, hogy én is az vagyok :)

Mivel a legritkább és talán legellentmondásosabb MBTI típus, így nagyon másmilyennek/egyedinek érezheti magát, mint az ,,átlag'', ezért hajlamosabb ezeknek a teszteknek a kitöltésére, hogy úgymond többet megtudhasson magáról, és kissé jobban meg is értse a ,,működését''. Én is azért töltöttem ki 100%-os őszinteséggel. Ha valaki nem mindig ugyan azt a típust kapja, az azt jelenti, hogy nem minden alkalommal úgyan úgy válaszolt a kérdésekre. Ez azért lehet, mert nem mindenki őszinte magához, vagy azért is mert a teszt kitöltései közbeni időben a személyisége hatalmas változáson ment keresztül. Állítólag egy típusnak állandónak kellene maradnia, de előfordulhat kivétel bármikor, például, ha az illető egy baleset, vagy trauma során agyi-károkat szenved... Hogy kanyarodtam el ennyire az eredeti témától?... Egyébként én 2x is kitöltöttem a tesztet, hogy biztosan elkönyveljem magamban azt, hogy a legritkább csoportba tartozom, de nagyon örülök, hogy az MBTI közösségben rajtam kívül még sok INFJ van, mivel így nem igazán tűnik fel, hogy olyan kevesen lennénk, bár az altípusok nyilván különböznek, de összességében jó érzés hozzám hasonló emberekkel beszélni, hogy a hasonló szituációkat hasonlóképpen kezeljük... :)

2021. júl. 19. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!