Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nők miért kritikusabbak?

A nők miért kritikusabbak?

Figyelt kérdés
Az elején szeretném tisztázni, hogy a kérdést a dolog pszichológiai hátterének feltárása végett írom ki és nem a női-férfi ellentéteken való sárdobálás és egymás minősíthetetlen alázása a cél! Mostanában észrevettem, hogy itt a gyakorin minden olyan kérdésre adott választ, amit nők írnak ki és/vagy egy férfi kommentelő akár csak a leghalványabb mértékben védi a férfiakat/bármilyen kritikát fogalmaz meg a másik nemmel szemben, vagy csak egyszerűen más a véleménye a kérdés kiírójával, vagy egy válaszolóval aki történetesen nő, azt arányaiban véve sokkal jobban lepontozzák (jellemzően 0%-ra, vagy ahhoz közel), mint más esetben. Tudtommal itt a pontozás arra szolgál, hogy eldönthesd "Hasznos számodra ez a válasz?", és nem arra, hogy jelezd, hogy egyet értesz-e a válaszolóval, vagy hogy mennyire szimpatikus a véleménye. Attól, mert valakinek más a véleménye, vagy esetleg nem tetszik az amit gondol még lehet a kérdésre adott válasza releváns és hasznos. Itt a gyakorin a pontozás nem ugyanarra szolgál, mint a facebook like, mégis, mintha a hölgyek hajlamosabbak lennének úgy kezelni. Ezen felül azt is megfigyeltem, hogy sokkal hamarabb magukra vetítik, megsértődnek a válaszokon és és szinte azonnal átváltanak személyeskedésbe. Tudom, létezik az a közhiedelem, hogy a nők átlagosan érzelemvezéreltebbek, de ennél itt szerintem kicsit többről van szó. Mi a véleményetek, mi okozhatja ezt a különbséget? Értelmes, civilizált válaszokat kérnék és nem céltalan fröcsögést, köszönöm!

2020. ápr. 26. 18:00
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Honnan tudod itt, hogy valaki férfi, vagy nő?
2020. ápr. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
Azért, mert a gyakorit átvették a habzó szájú, fröcsögő, életunt elvált kismamák és a bányaronda femináci férfigyűlölő nőstények, akiknek egy férfi sem udvarolt a külsőjük miatt és kiállhatatlan természetűktől fogva.
2020. ápr. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

"Azért, mert a gyakorit átvették a habzó szájú, fröcsögő, életunt elvált kismamák és a bányaronda femináci férfigyűlölő nőstények, akiknek egy férfi sem udvarolt a külsőjük miatt és kiállhatatlan természetűktől fogva."


Sok itteni nőnek saját bevallása szerint van párkapcsolata, szóval a frusztrációjuk nem ezért van.

2020. ápr. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#1-nek: egyrészt legtöbb esetben elég jól ki lehet következtetni. Másrész rengetegen kiírják a kérdésben, vagy a válaszuk végén az életkorukat/nemüket, illetve rengeteg válasznlál ovlashatod, hogy "én nőként..." vagy "én férfiként...".
2020. ápr. 26. 18:16
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

Ha tudnád hány ember adja másnak ki magát. Némely férfi elég jól bele is éli magát

L

2020. ápr. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A kritikusság nem egyenlő a síma fi_ázással, a mindenbe való felesleges belekötéssel és kötözködéssel. Egyébként egy kényszeres vonás, ami gyakrabban a férfiaké, mint a nőké.


A nők egymást piszkálják, ha úgymond kritizálnak, többnyire a kinézetet, a baba-témát és hasonló padló alatti szintet; a pasik egymás képességeit, kezdve a farok nagyságától, végezve a "ki itt a munka nagyobb hőse cím boldog tulajdonosa" témáig.


A valódi kritika építő jellegű és nem romboló.

2020. ápr. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"egyrészt legtöbb esetben elég jól ki lehet következtetni. Másrész rengetegen kiírják a kérdésben, vagy a válaszuk végén az életkorukat/nemüket, illetve rengeteg válasznlál ovlashatod, hogy "én nőként..." vagy "én férfiként...".

"


Dehogy tudod te kikövetkeztetni. Azért, mert valaki leírja, hogy "én nőként" az nem jelentib azt, hogy ő nő is. Csak éppen most azt játszik.

2020. ápr. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Dehogy tudod te kikövetkeztetni. Azért, mert valaki leírja, hogy "én nőként" az nem jelentib azt, hogy ő nő is. Csak éppen most azt játszik."


Akkor ezek szerint a kifejezetten nőknek címzett, vagy női témában kiírt kérdésekra adott válaszokat is, magukat nőnek kiadó férfiak írják és pontozzák... értem.

2020. ápr. 26. 18:40
 9/9 anonim ***** válasza:

Nézz körül a szex kategóriában, a 80%-a férfi, aki a saját vágyát írja le.


Engem amúgy érdekelne, hogy mik a témák, mert nagyon nem mindegy.

2020. ápr. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!