Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az egyetemisták és az értelmis...

Az egyetemisták és az értelmiségi rétegeknek általába mi a hobbija, milyen sportokat űznek?

Figyelt kérdés
Ha jók a megfigyeléseim akkor sok értelmiségi jár túrázni,futni,kerékpározni,jógázni... Viszont a testépítés,box,labdarúgás általában nem az ő sportjuk.Minden vélemény érdekel.Köszönöm!
2020. ápr. 28. 07:15
1 2
 1/11 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
60%
Mi a ferjemmel tollasozunk, teniszezunk, uszni jarunk, turazunk, sokat setalunk, loveszetre jarunk.
2020. ápr. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Mi a férjemmel konditerembe járunk ( most a vírus miatt nem). Íjászkodunk, olvasunk, motorozunk.

A hobbi szerintem nem attól függ, hogy van diploma vagy nincs. Mindketten mérnökök vagyunk. Öcsém villanyszerelő. Az ő hobbija a lovaglás, és a golf. Pedig csak egy jó szakmája van.

2020. ápr. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Több közeli ismerősöm habil prof. kutató, agysebész, egyetemi tanár - aikidó, judo, egyéb keleti harcművészetek. Van, aki bicajozik, van olyan, aki rendszeresen úszik.


Testépítő és focista valóban nincs köztük, a box sem a kedvencük. Ezek másként vezetik le a stressz és más szellemiséget követelnek.

2020. ápr. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Harcművészetek, túra, futás, íjászat, foci, kosárlabda, tenisz, úszás, bicaj, technikai sportok, de akár body building, ilyet is ismerek néhányat, síelés, kocsmasportok.
2020. ápr. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Jogászcsalád vagyunk.


Sportok:

- biciklizés

- túrázás

- úszás


Hobbik:

- olvasás (nekem leginkább krimiregények mostanában, szóval nem latin tankönyvekre kell gondolni :D)

- utazás

- színház

- legó (igen, felnőttként, komolyan :D)


Szóval, nem tudom, hogy ez mennyire "értelmiségi" dolog, a legóért pl. gondolom most itt sokan kinevetnek, de hát ez van.

2020. ápr. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Az én orvos-jogász családomban a vívás, lovaglás, tenisz, kerékpározás és a síelés a népszerű. Gyerekként még úszni jártam. Hobbink a kirándulás, túrázás.
2020. ápr. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kerékpározás, labdarúgás, póker. Csak mellékesen jegyzem meg, hogy a magyar válogatott már nyert orvosolimpiát labdarúgásban. Szóval... 32F
2020. ápr. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A párom aki 42éves és tanár,kitalálta,hogy vesz egy motort amivel földesutakon,erdőbe akar motorozni. Kicsit furáltam mert 17 éves fiúkat szoktam ilyen motorral látni,persze tiszteletbe tartom a döntését. Egyébként ő rengeteget túrázik,meg kerékpározik a természetbe.
2020. ápr. 28. 09:07
 9/11 anonim ***** válasza:

Édesapámnak egy magánklinikája van, ő például a barátaival hetente eljár focizni. Édesanyámhoz hasonlóan ő is imádja a konyhaművészetet, valamint szeret lovagolni.


Édesanyámn restaurátor, a bátyjával szokott eljárni biciklizni, valamint mindig is érdekelte a kertészet és konyhaművészet. A befolyásommal ő is egyre inkább érdeklődik a színház világa után.


A bátyám tavaly végezte el az egyetemet, neki már gyerekkora óta szenvedélye a lovaglás és a vívás. Szerett még makettekkel foglalkozni, és gyakran olvas történelmi témában.


Én másodéves egyetemista vagyok, az én két legnagyobb szenvedélyem a filmezés és irodalom (írás & olvasás), vaéamint a nyelvtanulás, ezen belül a fordítás. Hetente eljárok úszni, az elmúlt két évben a színház is érdekelni kezdett.


Az egész családban imádunk túrázni, kempingezni és utazni.


Amúgy szerintem az érdeklődések és hobbik nem attól függnek, hogy ki hol végzett, vagy milyen az anyagi helyzete.

2020. ápr. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én értelmiséginek nem nevezném magamat, tervezőgrafika és művész szaktanár diplomám van. Én a saját testsúlyos, funkcionális edzéseket szeretem, a crossfitet, egy ideig erőemelésre is jártam, és most pont bokszolni tanulok, amit nagyon élvezek. Szeretem még a jógát meg a futást, de hosszú távon unalmasak.

Anit gyűlölök, az az úszás meg a biciklizés.

2020. ápr. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!