Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Találkoztatok-e már olyan...

Találkoztatok-e már olyan emberrel, aki attól félt, hogy nevetségesnek tartják, ezért zárkózottan és/vagy arrogánsan kezdett viselkedni?

Figyelt kérdés
És ha igen, mi erről a véleményetek?
2020. ápr. 28. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze,én magam is ilyen voltam fiatalabb koromban.A zárkózottság még most is igaz rám többé-kevésbé.Azért vagyunk itt,hogy tanuljunk(ideális esetben)a jellemhibáinkból,és fejlődjünk.Megtanultam,hogy pont akkor fognak nevetségesnek tartani,ha arrogánsan viselkedem.Már sokkal jobban le tudom sz..rni,hogy mások mit gondolnak rólam.
2020. ápr. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én szoktam ilyet csinálni. Mármint, ha nem tudom, megbízhatok-e a társaságban, akkor inkább zárkózott vagyok, "felmérem a terepet". Mivel ez velem történik, így elnéző vagyok önmagammal (vissza is vezettem gyerekkori okokra ezt a viselkedésem), ennek ellenére igyekszem dolgozni rajta, veszek pár mély lélegzetet és mondom, amit szeretnék - bár gyakran érezni, hogy feszengek, néha remegek, izzadok.

Szerintem olyan is előfordulhat, hogy arrogánsnak tűnök. Nem szeretnék az lenni, de annyira szeretném elmondani, amit alapból nem mernék, hogy elképzelhető, hevesebben jön ki, mint tervezem. (Bár arrogánsnak eddig nem neveztek, csak határozottnak. :D De gondolom, ez tűnhet úgy, hogy alapból csendben vagyok, figyelek, aztán meg szigorúan hozzászólok néhány témához.)


Én magamból kiindulva úgy gondolom, hogy ha valaki így viselkedik, annak lehet valami a hátterében, ami megtanította arra, hogy óvatosnak kell lenni a társas helyzetekben. (Én iskolaváltásnál tanultam meg, hogy ha nyíltan, önmagadat adva odaállsz egy csapat ember közé, az rosszul is elsülhet.)

2020. ápr. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam egy-két éve.
2020. ápr. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ilyen vagyok.
2020. ápr. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!