Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hordtok a buszon maszkot?

Hordtok a buszon maszkot?

Figyelt kérdés

8 előtt jöttem busszal dolgozni. Voltunk rajta 5-en összesen. (Vidéki megyeszékhely)

Az egyik megállóban felszállt egy nő, a néni meg elkezdett kiabálni vele, hogy tartani kell a másfél méteres távolságot! Rajtam kívül még 2 fiatal nő volt. Nem volt rajtunk maszk. Erre elkezdett ránk mutogatni, hogy minket meg fel sem kéne engedni a buszra. Én esküszöm sokáig hortam maszkot és kesztyűt is a buszon, de most már sajnálok pár megálló miatt kidobni 500 forintokat erre, mert nem olcsó a maszk, bármilyet is veszünk. Ha kötelező lesz, fel fogom venni újra nyilván.

Bár utána jutott eszembe, hogy ő meg mit keres a buszon reggel 8 előtt ha egyébként 9 és 12 között mehetne vásárolni. Ehelyett kioszt mindenkit éd utazgat.

Ti vesztek fel a buszra maszkot, kesztyűt?



2020. ápr. 29. 08:59
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
43%
Olvastam a közlönyt is, de nem derül ki belőle, hogy milyen szinten lesz kötelező a maszk használata a boltokban. Annyira mint a fővárosban? Hogy ugyan kötelező, de nem büntethetnek meg érte?
2020. máj. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
79%
31 szerintem nem büntetnek -mert annyi rendőr vagy mi nem állítható országszerte, csak rád van bízva ennek az átgondolása: az eladó ott áll 8 órát a pult mögött, és 500-an jönnek ezalatt be, lihegnek rá közelről - az ő érdekükben kell. Szolidárisnak kell egymáshoz lennünk.
2020. máj. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
56%

#31

"Köteles" mindenki hordani a Közlöny szerint.

Nem igazán értem, a "kötelező"-nek nincsenek szintjei, azt jelenti hogy muszáj.

2020. máj. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

32-es!

Igen, bár nálunk még soha nem láttam egyetlen eladón sem maszkot.

2020. máj. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
43%

33-as!

Én is azt gondolnám, de ettől függetlenül szó szerint azt mondta Orbán, hogy kötelező, de nem büntetik. A fővárosinál.

2020. máj. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!