Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van társadalmi szinten...

Miért van társadalmi szinten negatív megítélése a vegánoknak/vegetáriánusoknak?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok pl hogy ha valaki mondja hogy vegetáriánus már egyből a fél társaság ellenszenvét fogja kapni.
2020. ápr. 29. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert az átlag emberről ránézésre nem derül ki, hogy vegán vagy vegetáriánus. Így az ember a legtöbb esetben olyankor találkozik vegánokkal (helyesebben akikről tudja, hogy vegánok), amikor azok próbálják ráerőltetni a nézeteiket másokra. Így egy olyan hamis kép alakulhat ki benne, hogy a vegánok mind fanatikusak, hiszen akikkel neki dolga volt, azok mind ilyenek voltak. Csak mert sosem derült ki számára hogy közben hány olyan vegánnal is lehetett dolga élete során, akikkel semmi gondja nem volt, csak épp sosem tudta hogy az illetők pont vegák.
2020. ápr. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A vega/vegán étrendet agresszíven terjesztők miatt.
2020. ápr. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Mert a legtöbb vega/vegán olyan, mint a hittérítők.
2020. ápr. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt pár idióta miatt, akik úgy térítgetik a húsevőket-mindenevőket mintha nem lenne holnap, agresszívak, lenézőek.

Másrészt azért, mert ugyanez a térítős, agresszív viselkedés előfordul a húsevők-mindenevők között is, nekem pl. már mondták minden további nélkül, hogy értelmi fogyatékos vagyok amiért nem akarok húst enni. :D

Mindkét csoportban vannak olyanok akik nem képesek kulturáltan kezelni azt, hogy valaki mást eszik mint amit ők szoktak, ez pedig könnyen konfliktushoz vezet. Az a baj, hogy sokszor a békés, normális vegék és húsevők esnek áldozatul a bactatásnak. Nem tudom, miért nem találják meg egymást a hipervegánok és a hiperhúsevők akik szeretik erőltetni az eszméiket, aztán ők lerendezhetnék egymással. :D

2020. ápr. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert azok a vegák, akik megszólnak másokat a húsevés miatt rossz színt vetítenek azokra az amúgy teljesen normális vegákra is, akik nem szólnak bele más étrendjébe.

Jól írta az előző: olyan ez, mint a hittérítés. A vallásos emberekkel sincs bajom, amíg ezt megtartják maguknak, eljárnak templomba, otthon imádkoznak, stb., de engem békén hagynak. Viszont onnantól, hogy valamelyik megpróbál megtéríteni, az egész bagázst a pokolra kívánom!

2020. ápr. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%
Mert sokan közülük csak játsszák az eszüket. De nem általánosítok, ismerek jópár vegát, akik normálisak és nem érdekel/nem zavar, hogy nem esznek húst.
2020. ápr. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy normális emberről csak akkor tudod meg, hogy vegán, amikor olyan étel elfogyasztására invitálod, amit nem szeretne megenni. Azokra tekintenek problémás emberként a vegánok közül, akik úgy viselkednek, mint a "jehova tanúinak" agresszív fajtája. -Ha szóba elegyedsz velük, onnantól csak ez a témakör merült fel részükről beszédtémaként és le nem vakarod magadról őket, amíg nem mutatod ki a fogad fehérjét, mert következetesen érzéketlenek arra, hogy te másként gondolkodsz esetleg az étkezésről.
2020. ápr. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

ja, van egy csendes többség, meg van néhány sggfej, akinek csakazértis csakúgy lesz jó a te életed is, ahogy az övé működik. én ismerem mindkét típust, az egyikkel együtt táncoltunk, amíg meg nem világosodott, de mára hála az égnek otthagyta a csoportot, meg le is tiltottam már mindenütt, mert folyton tolta a vegán izéit, meg mért nem veszünk trendi vegán edzőscuccot tízszer annyiért, mint amink éppen van...

de másik csajról pl. két év ismeretség után esett le, hogy vega, nyelvórákról ismerem, de az életben nem tűnt volna fel, ha nem jutunk el a könyvben az "étkezés" témakörhöz, pedig sokat megyünk együtt helyekre órákon kívül is, kávézni, kajálni, ilysemi.

2020. ápr. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
16%
Én ennek ellenkezőjét tapasztalom inkább. Màr-màr lassan az a ciki ha húst eszel, cukros ételeket ne adj isten egy energia italt mersz meginni. Jön a sanda nézés, a nem helyeslés, és hogy ki mióta tart be miféle tiltásokat...
2020. ápr. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kognitív disszonancia. A mindenevők ugyanúgy erőszakkal térítenek, ha kutyaevésről van szó.
2020. máj. 6. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!