Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok arról, ha...

Mit gondoltok arról, ha valaki így gondolkodik a nemzeti érzelmekről?

Figyelt kérdés

Ugyan fontosnak tartja a kultúra megőrzését, de teljes mértékben megveti a nacionalizmust, és ki nem állhatja a nemzethez tartozás fontosságának kihangsúlyozását, nem hisz a nemzeti érdek fogalmában sem, azt fikciónak találja, lévén úgy véli a nemzetet egyének alkotják, mint minden közösséget, akiket saját érdekeik vezérelnek. (Persze társadalmi érdek nem kizárt fogalom, de ezt nem a nemzethez tartozás befolyásolja.)


Továbbá az emberi mivoltát a nemzetisége elé helyezi, azt tartja igazán fontosnak.


A nemzethez tartozás tekintetében az állampolgárságot is fontosnak tartja, nem csak a kulturális nemzetet.


2020. ápr. 29. 14:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy reálisan gondolkozik.
2020. ápr. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Racionális, józan, okos, valószínűleg intelligens és olvasott, alapvetően a humánus értékeket előnyben részesítő és észben tartó ember. Kissé büszke, elutasító, esetleg finoman lenéz másokat.
2020. ápr. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A globalizációban hisz?
2020. ápr. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3 Inkább az erőteljes Európai integrációban.
2020. ápr. 29. 15:02
 5/10 anonim ***** válasza:

Kicsit úgy érzem, hogy görcsösen "blokkolja" a nacionalizmust, mint szót, abban negatív értelmet, negatív ideológiát lát, de mivel társadalomban él, bármelyikben is, így ez kicsit hasztalannak lehet.


A kultúra megőrzése is egyfajta azonosságtudat, és ha ennek fontosságát előtérbe helyezi, máris tartozik valahova. Márpedig a kultúrának szerves részét képezi az anyanyelv, az anyanyelvnek a haza, a hazának a nemzet, a nemzetnek a társadalom, a társadalomnak az egyén, és így tovább, egyik a másiknak a hozadéka.

2020. ápr. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nos, szerintem valahol a középúton lehet az igazság, mint a legtöbb dolognál. Jó dolog az európai integráció, főleg gazdasági, politikai téren, ha közben nem felejtjük el a nyelvünket, kultúránkat, identitásunkat, hagyományainkat..és még lehetne sorolni. Ettől egyedi a nemzet, a szó nemes értelmében.
2020. ápr. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%
Túlzásba viszi a nemzeti értékek tagadását. Valószínűleg valami kényszeres dolog ez nála.
2020. ápr. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Tegyük hozzá, hogy a közösséghez tartozást nem tartja negatívnak, és a nemzeti kultúra ápolását, megőrzését fontosnak nem szimplán fontosnak, hanem szükségesnek tartja (ebbe beletartozik a nyelv, az egyes népszokások ápolása, és tudományos, illetve művészi teljesítmények becsben tartása egyaránt).


Viszont a nemzeti szimbólumok túlzott előtérbe helyezését elutasítja, mint azt is, hogy még a dohányboltok elé is a nemzeti jelzőt aggatjuk.


A nemzethez tartozást önmagában nem látja sem büszkeség, sem pedig szégyen tárgyának, pusztán egy állapotnak, amelybe bele születünk. Ami bizonyos mértékben meghatároz minket, de nem állhat mindenek felett, így elsősorban az emberi mivoltunk, az abból származó azonosságok mindig előrébb valók kell, hogy legyenek.

2020. ápr. 29. 15:22
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem föl kéne számolni az állampolgárság intézményét is, mer' minek?
2020. ápr. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Másik vagyunk, mások a világképeink, nincs ezzel gond.

Pl. számomra nagyon fontos, hogy magyar vagyok, erre akkor jöttem rá, amikor sokáig külföldön éltem. Hiányzott a nyelv, a hagyományok.....minden. Viszont elsősorban ember vagyok, utána magyar. Ezt főként azok kedvéért szoktam kihangsúlyozni, akik nemzetiség alapján ítélik meg azt, ki milyen ember.

Ez a mostanában kihangsúlyozott "nemzethy" hitvallás viszont számomra álszent és nem kevéssé demagóg.

2020. ápr. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!