Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért aggódjunk, ha ugyanaz...

Miért aggódjunk, ha ugyanaz történik velünk, mint más emberekkel?

Figyelt kérdés
Szoktatok ezen gondolkodni, vagy csak én vagyok ilyen hülye? Szóval olvasgatom az emberek gondjait, félelmeit, aggodalmait, és rádöbbenek, hogy velem is megtörténtek ezek, és ugyanezeket éreztem. " Jajj, mi lesz a suliban? felnőtt vagyok, túl vagyok ezeken. " Hogy szólítsam meg azt a lányt?" Pipa, azóta már el is váltunk. " Hol keressek társat 40 felett?" Már ez is a múlt. Na, most jön a csavar! Az én jelenlegi problémáimat is átélték már több milliónan, és át fogják élni még többen a jövőben. Akkor meg mit görcsöljek rajta? Lényegében csak ismételjük a történelmet, nincs új a Nap alatt. Bocsi, nem tudtam jobban megfogalmazni ezt.

2020. ápr. 30. 09:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy egy problémát sokan átélnek, nem jelenti azt, hogy mindenki minden problémát átél. Az utóbbi 100 évben sokan szenvedtek autóbalesetet, amiben lebénultak, de természetesen ez nem jelenti azt, hogy MINDENKI autóbalesetet fog szenvedni, amiben lebénul. Ezért lehet izgulni, "nehogy autóbalesetet szenvedjek". Illetve lehet tenni azért, hogy az ilyen tragédiák esélyét csökkentsük, például nem megyek 180-nal 90 helyett.
2020. ápr. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerinted mindenkivel ugyanaz történik? Nagy tévedés! És az emberi reagálások is teljesen egyediek.
2020. ápr. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyet is tudok érteni meg nem is.


Egyrészt nem értek egyet, mert attól, hogy másnak szar, nekünk még nem lesz jobb, nem leszünk előbbre ha félre toljuk a problémát, mert attól még ott lesz.


Másrészt olyan szempontból egyet tudok érteni, hogy legtöbbször mindenki úgy éli meg a problémáit, mintha azok csak vele történnének meg és össze dőlne tőle az élete.


Én ilyen formában próbálok erőt meríteni másokból. Azt látom, ők is "túlélték" akkor én is túl fogom.


Vagy csak néha elgondolkozom, hogy másoknak sokkal nagyobb problémáik vannak. Akkor biztos, hogy az enyém akkora, hogy leragadjak rajta? Általában arra jutok, hogy nem.

2020. ápr. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!