Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hová menjek továbbtanulni, ha?

Hová menjek továbbtanulni, ha?

Figyelt kérdés

a legnagyobb erényem a kreativitás és eredeti problémamegoldó készség.


nem riadok vissza a fáradságos munkától, mindenképp olyan szakmát szeretnék választani, ahol 10-15 évi kemény munkával biztos pénzügyi alapot alakíthatok ki, ami már utána csak kamatozik. semmiképp sem szeretnék nyugdíjas koromig reggeltől esig másnak dolgozni.


tudom, indíthatnék saját vállalkozást, de szeretnék először egyetemet végezni, egyetemen tanulni.

a mérnöki szakma az egyetlen, amitől ódzkodom, mert nem igazán szeretem a matematikát (jó lennék abból is, de nem izgatnak a feladatok...), bár jártam fizika versenyekre, azokat sokkal jobban élveztem.

az orvosin gondolkodtam, de nem tudom érdemes-e 6+ évet lehúzni ott, ha egyébként nem szeretnék beteg emberekkel fogalalkozni, és a kutatás része érdekel. azért választanám az orvosit, mert 1) biológiát, kémiát mindig is könnyen tanultam, tudnék kiemelkedő lenni az egyetemen, és ez nekem számít 2) úgy gondolom sok irányba el tudok helyezkedni ilyen végzettséggel DE mégegyszer kiemelném: a betegeket és kórházakat nem igazán bírom. egy betegségre gyógyírt találni már jobban hangzik. ehhez viszont nem tudom szükséges-e orvosi...



2020. ápr. 30. 10:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre mindenképp a gyógyszerészetit ajánlanám, minden stimmel hozzá, ez mennyire érdekelne esetleg?
2020. ápr. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Marketinges (itt is több terület van)

Műszaki menedzser

Gyógyszerész

Vegyész

Patológus

Vérképelemző

2020. ápr. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!