Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen motiváció kell ahhoz,...

Milyen motiváció kell ahhoz, hogy valakiből urológus legyen?

Figyelt kérdés
Nem tudom elképzelni, hogy ki érez arra kedvet, kit motivál az, hogy szinte egész életében mások nemi szervét fogdossa, meg különböző emberek seggében turkáljon. A másik kedvencem a proktológus. Ő meg aztán csak a végbéllel foglalkozik. Talán még rosszabb, főleg, ha nem megfelelő higiéniás állapotban jelennek meg a páciensek. Anno azt mondták nekem, ahhoz, hogy valakiből patológus legyen, kell egyfajta "becsavarodás" az adott személytől, hogy ehhez érezzen kedvet, érdeklődést. Valami ilyesmit tudok elképzelni itt is, bár azért nem olyan durva esetekkel foglalkoznak, mint egy patológus. Vagy csak én vagyok finnyás.

2020. ápr. 30. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
A humánum. Amit a hozzád hasonló idomított prolik nem értenek. Pl ha valakinek egy prosztatarákban halt meg a barátja, apja, fia stb. érezhet annyi felelősséget, hogy azt a szenvedést ne kívánja senkinek és ez ellen tegyen is... Ráadásul k4rva jól keresnek
2020. ápr. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ja, mert sok orvos annyira humánusan bánik a páciensekkel, főleg az idősekkel, mi? Pláne akkor, ha már bele is van fásulva a munkába. Ugyanakkor van ilyen is, amit mondasz, de ne jelentsük ki ennyire egyértelműen, főleg, ha utána idomított prolizunk is.
2020. ápr. 30. 16:12
 3/5 anonim ***** válasza:
92%
Nem vagyok orvos, de saját szakmámban a szakirányt az élet hozta. Volt, ami jobban érdekelt, de egy másik szakirányon lett mentorom, gyakorlati helyem, stb. Az ő munkájuk is fontos. Minden orvos találkozik undorítóságokkal.
2020. ápr. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%
Én mikor orvosira jártam, akkor már az első boncolástól kezdve patológus akartam lenni. Szerelem volt első "vágásra". Inkább nem megyek bele részletekbe, mert még kiderül, hogy becsavarodott vagyok (ami igaz) és tudom, hogy nem mindenkinek veszi be a gyomra a mondandómat, de szerintem más irányba is így specializálódik valaki. Egyszerűen lenyűgözi őt az adott rendszer, szerv működése stb. De orvos családban nem ritka, hogy a szülő után dönt a gyerek, pl. apa nőgyógyász, gyerek is az lesz. Ismerek olyat is, aki az alapján választott, hogy mely területen a legkisebb az esély arra, hogy meghal a betege.
2020. ápr. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden orvosis kicsit zakkant a maga módján. Én anesztes szeretnék majd lenni, de az egyetemi évek alatt imádtam az anatómiát, patológiát. Nem zavart a halál jelenléte, szinte megtisztelve éreztem magamat, hogy betekintést nyerhetek az emberi testbe, tanulhatok róla, megfoghatom és ismerhetem a szerveket. Lehet furcsán hangzik, de sokat ad hozzá a személyiséghez és utána egészen máshogy látod a világot, én legalábbis sokkal jobban becsülöm azóta az életet. Tőlünk egész egyszerűen elvárás, hogy a testnedvek és egyéb undorító dolgok ellenére is megcsináljuk, amit kell. És amúgy szerintem megszokjuk. Sose úgy tekintettem egy katéterezésre, egy rektális vizsgálatra vagy akár egy prostataműtétre, mint valami gyomorforgató dologra. Furcsa az elején az biztos, és jut az embernek nem kevés ocsmányság, de én mindig is az elvégzendő feladatra koncentráltam, hogy minél jobban menjen és minimalizáljam a beteg számára a kellemetlenségeket.
2020. máj. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!