Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van önbizalmad? Ha igen akkor...

Van önbizalmad? Ha igen akkor mindig is volt, ha nem akkor minek hatására lett? Tisztában vagy ettől függetlenül a hibáiddal? Szeretnél rajtuk változtatni vagy elfogadod magad 100%osan?

Figyelt kérdés
Inkább most olyanok véleménye érdekelne akiknek van önbizalmuk 🙂 köszönöm

2020. ápr. 30. 17:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Van de nem volt mindig. Felnőttem,egy szakítás után magamba néztem és megtaláltam önmagam. Régebben az emberekkel való társalgást is utáltam, most már tudom hogy mindenkivel beszélni kell, mosolyogni stb.

A lányoknak is a mosolygós pozitív énem jött be így aztán ez maradt is :)

23/f

2020. ápr. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Már van, de nagyon sokáig nem volt szinte semmi. Nálam nem elhatározás kérdése volt a dolog, hanem szép lassan a sikereim igazolták, azt amit mások mindig is mondtak, hogy mi mindenre vagyok képes. Illetve az egyedüllét is sokat segített. Rájöttem, hogy addig nem tudok kibékülni magammal és nem találom meg a saját hangom amíg mindig másoknak szeretnék megfelelni. Magamnak kell és magamat kell megismernem először. Tisztában vagyok a hibáimmal, van, amin próbálok változtatni (hirtelen harag,munkahelyi stressz hazavitele..stb) és van, amit elfogadtam (testi adottságok, elvarázsoltság). :)
2020. ápr. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Régebben kevesebb volt. Pl. nem mertem az ellenkező nemmel nagyon beszélgetni (lány vagyok) vagy idegenekkel. Féltem kiállni emberek elé és elmondani a véleményemet, gondolataimat.

Nekem ami segített, az a kor. Érettebb lettem, elfogadtam magam. Rájöttem, hogy nem fog összedőlni a világ, ha hülyeséget mondok, mindenkivel megesik.

Illetve segített még a "gyakorlás". Egyre több komfortzónán kívüli helyzetbe kerültem pl. nagy társaság, ahol alig ismerek vlkit; az egyetemen csomó kiselőadás tartása; olyan munkahely, ahol naponta új emberekkel kell beszélni személyesen és telefonon.

2020. ápr. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
44%
Felnőttem, lefogytam, letettem a jogsit, lett kocsim és lakásom, lett önbizalmam. 😏
2020. ápr. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyjából most kezd lenni, de ehhez kellett egy hatalmas pofon magamtól magamnak.Gyakorlatilag 8 éves házasságomat tettem tönkre a hibáimmal. Ahelyett, hogy jó mélyen magamba néztem volna, vállaltam volna a felelősséget a tetteimért, döntéseimért.Mindig szegény exem volt a hibás mindenért.Úgy érzem lassan felnövök, de sajnos előbb kellett volna.

Természetesen tisztában vagyok a hibáimmal, és próbálom is őket javítani.

2020. máj. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!