Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják azt, hogy a...

Miért mondják azt, hogy a nőknek/lányoknak nehezebb az élet? Miben nehéz vagy miben nehezebb?

Figyelt kérdés
2020. máj. 1. 23:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
31%
Párkeresésben biztosan nem.
2020. máj. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
68%
Menszesz, szülés, folyamatos epilalas, szepitkezes, fozea, mosas, takarítás.
2020. máj. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
60%
Biztos sok szempontból nehezebb, de sok szempontból könnyebb is. De a világon átlagosan 4 évvel tovább élnek nők, mint a férfiak, a kevesebb stressz miatt.
2020. máj. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
69%
Attól függ. Fehér, cisznemű, periszex, heteroszexuális lányokról van szó? Mert akkor a legegyszerűbb válasz a szexizmus, havi vérzés, szülés, nagyobb esély van a párkapcsolati erőszakra (fizikális és/vagy emocionális abúzus, nemi erőszak), szépség sztenderd... stb.
2020. máj. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
71%

Ha csak magamat nézem akkor én is korán kelek és dolgozok napi 8 órát szóval 4.00- 18.00-ig van a napom, haza, mosás, főzés takarítás alvás, este 9-10-kor alvás.

Párom szintén 4.00- 18-00-ig meló viszont ő haza jön eszik, gépezik estig. Kerti munkáért, javításért hetekig kell könyörögni, mert " fáradt" hát még én.


Nyilván vannak más napi renddel élők,de a nők több dolgot csinálnak ( kivéve a luxus felik)

2020. máj. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
73%
Bonyolult hormonrendszer, menzesz, szülés, szexizmus és a társadalmi megítélés (élén a "vagy gyerek vagy karrier" és a "nőnek otthon a helye" szlogenekkel), nemi erőszak lehetøsége, bántalmazás, abból való felépülès, a párkapcsolati bizalom (ha terhes lesz és szétmennek, a fiu lelephet, de a lany nem; o attol meg terhes marad, es galyra mehet amit addig az eleteben felepitett), a "sz.r a csizmamon" es "zar kulcs" peldalozasok, amivel szinten elnyomni akarjak a problemakat, h "az igy jo"... etc....
2020. máj. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
47%

# 5/6 Időpont tegnap 23:39


Férfiként kérdezem, hogy ezt miért nem tudod megbeszélni a pároddal? Miért nem osztoztok meg igazságosabban a házimunkán, ha mindketten ugyanannyit dolgoztok? Értem én, hogy a tradicionális nemi szerepek mellett ezek a nők feladatai, de régen teljes munkaidőben vezették a háztartást és nem a munka után. Mit mond erre a férjed?

2020. máj. 2. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
70%

Párkeresésben biztosan nem.

Hagyjuk mar! A legtobb no nem mondhatja el hogy hu de jol valasztott. Legtobbszor a barmokat kapjak ki, meg aztan a sok nyomulos f*xkalapot nem gyozik lerazni.

Meg a fiubaratok sem tokeletesek ugyebar.

Neha azert azokrol is kiderul hogy csak dugnanak. Max a szex ami konnyebben megy de arrol meg ugye tudjuk, hogy nem minden!

Ha belegondolsz nekik tenyleg nehezebb!

2020. máj. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
54%

Átrágtam már vele mindig veszekedés lett a vége. Néha kitereget magától meg ha megkérem,de ennyi. Mosogatni se mosogat már. Nem is érdekelne ha a férfi munkáért nem kellene neki könyörögni hetekig. Csak a játék játék. Fű is nő derékig mire levágja, hiába ugatok neki.


Azért nem " vállal házi munkát" mert vissza kérdezett levágom a füvet, elpakolok a garázsba? Őszintén igen, inkább. Mellesleg ezeket ő kb 3 hét múlva fogja megcsinálni míg nekem hetente ill naponta kell.


Már egy átbeszélés érne ezek miatt de úgyis a vita lenne belőle nekem meg nincs kedvem hozzá.

2020. máj. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem karrier szempontjából mindenképp nehezebb.

Például ha van egy férfi és egy nő, egyszerre diplomáznak ugyan azon a szakon és kezdenek el dolgozni ugyan azon a helyen, ugyan abban a beosztasban. Ha gyereket akarnak, akkor a nő évekre kiesik a munkaból, míg a férfi addig tud előremenetelni. Amivel nem is lenne baj, de tudjuk, hogy manapság milyen válási arányok vannak.

De nem feltétlen kell hozzá gyerek, egy szingli nő ismerősömmel történt az, hogy a 3mas csoportjukból a 2 kollegája családos férfi, és csak a nő nem kapott jutalmat, mondván "nekik családjuk van, nagyobb szükségük van a plusz pénzre".

A házimunka résszel én mondjuk nem értek egyet, aki cselédet csinál magából az meg is érdemli. Mert biztosan ugyan ez volt a helyzet házasság előtt is.

2020. máj. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!