Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon okos emberek miért nem...

Nagyon okos emberek miért nem ismerik el, hogy nagyon okosak?

Figyelt kérdés
Több nagyon okos, szakmájában kivàló emberrel talàlkoztam. Egyikük sem gondolta azt magàról, hogy nagyon okos. Inkább szerénykedtek.
2020. máj. 2. 08:10
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Mert aki okos(abb)

Mint aki nem annyira az felfogja, hogy mindíg van még mit tanúlni.

2020. máj. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Mert (ez nem közhely) minél többet tudsz, annál több olyan dologra is rájösz amit nem tudsz. Én pl jó voltam bioszból, viszont mikor elmentem eü képzésre, hamar vissza kellett vegyek az arcomból. És akármilyen jó leszek majd a szakmámban, mindig tudni fogom hogy amit én tudok, az pl egy orvoshoz képest lófsz.

Meg egy okos ember amiatt okos, hogy fejleszti, képzi magát. Ami ugye "én már mindent tudok" hozzáállással nem megy.

2020. máj. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Mert több a rálátása arra, hogy mi minden új még neki is, és átlátja azt is, hogy egy élet is kevés lenne mindent megérteni vagy megismerni.
2020. máj. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Az is lehet,hogy nem akar ellenségeket szerezni.Egyes emberek nagyon irigyek tudnak lenni.Ha azt mondja,okosnak tartja magát,még nagyképűnek is titulálják.
2020. máj. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem mondják, minél inkább tudsz valamit annál inkább rájössz, hogy mennyi mindent nem tudsz még. Plusz ebben az országban alapból divat egymásra licitálni a "kinek a szarabb" versenyben.


Rám a munkatáraim, feletteseim azt mondják, hogy "okos" vagyok, gyorsan oldok meg feladatokat, problémákat, precízen megcsinálom amit meg kell sokkal kevesebb idő alatt mint amennyi alatt nekik menne.


Viszont amit ők gyorsnak látnak, azt látom, hogy tudnám sokkal hatékonyabban is végezni, kevesebb "mellé dolgozással", üresjárattal. Vagy menet közben jövök rá, hogy teljesen más rendszerben kellene felépíteni amit csináltam, sokkal átláthatóbb, használhatóbb lenne.

2020. máj. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene? Épp, hogy ōk azok, akik tisztában vannak a hibáikkal és tévedéseikkel is. Az ember amúgy is nem lehet mindig, minden körülmények között “okos” vagy “mindenhez értō, így elég nevetséges lenne, hogy valaki így cimkézze magát.

Valószínū ezeknek az embereknek nem az a céljuk, hogy felvágjanak a tudásukkal, másoknak bizonygassanak.

2020. máj. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Vagy fogjuk meg a dolgot a másik végéről: "boldogok a lelki szegények".


Hát igen, általában annak van arca aki egyszerű mint a bot, bár az ebből származó kétbites kis boldogságát azért elfogadnám.

2020. máj. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a szerénység, ami szintén leginkább az okos emberekre jellemző.
2020. máj. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!