Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mostani koronavírus járvány...

A mostani koronavírus járvány rámutatott arra, hogy az átlagember érzéketlen a beteg emberekkel szemben?

Figyelt kérdés
Mindenhol olyan kommenteket olvasok, hogy ő meg ő így is meghalt volna mert alapbetegsége volt. Ez engem fiatalként nagyon mélyen érintett, mert egyrészt a napokban diagnosztizáltak SPA-val (krónikus reumatológiai autoimmun betegség) másrészt az 50-es éveikben járó szüleim is krónikus betegek (magas vérnyomás/diabétesz). Szinte futószalagon olvasom az olyan jellegű hozzászólásokat 20-as/30-as/40-es nagydumás emberektől és hedonista fiataloktól (akik természetesen sz@rnak a kijárási tilalomra és a maszkra, hogy "tönkrevágják a gazdaságot olyanok miatt akik úgyis meghaltak volna" meg "tök gáz, hogy nem lesz Balaton Sound pár nyugger meg Tajgetosz pozitív miatt" (nem vicc ilyeneket olvastam). Komolyan ennyire egészséges mindenki az országban, hogy akinek betegsége van azt megbélyegzik és gond nélkül a vesztőhelyre küldenék?

2020. máj. 2. 15:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Hallottál a "nárcisztikus társadalom" kifejezésről? Nos, akikről írsz, épp ők azok, és mivel tömegével vannak ma a Földön, én ők vágják - vágnák végleg - gallyra.


Most kénytelenek megtanulni tolerálni, másokra tekintettel lenni, és hiába hisztiznek, az idén akkor is elmarad a Sziget fesztivál és a többi hepaj.

2020. máj. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Nem feltétlen érzéketlenségről beszélnék. Természetesen frusztráltak az emberek, és ebben mutatkozik ez meg.
2020. máj. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
#2: És ezeket az embereket hogy nem éri utol a karma? Eleinte még nekem is nagy arcom volt (anyámmal vitatkoztam a boltban, hogy a nyugdíjasok miatt tönkremegy a gazdaság) rá 2 hónappal meg már krónikus beteg lettem és genetikai selejtnek érzem magam, akinek nincs értelme élnie.
2020. máj. 2. 16:20
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért többnyire nem az ötvenes, jól karban tartott diabéteszes és magas vérnyomásos betegek érintettek súlyosabb fertőzésben és halálban (de még a hatvanasok sem igazán), hanem 80-90+-os, súlyos beteg emberek, akiknek már tényleg kb minden nap egy ajándék.

Természetesen minden ember élete értékes és mindenki megérdemli egyrészt azt, hogy a lehetőségeinkhez mérten megvédjük egy fertőzéstől, másrészt azt, hogy ha mégis megbetegszik, akkor a lehető legjobb ellátásban részesüljön. Viszont muszáj mérlegelni, hogy mennyire fenntartható egy kisebbség miatt megállítani mindent és teljesen bezárkózni a teljes társadalomra nézve. Elsősorban azok felelőssége lenne védeni magukat otthon maradással, védőeszközökkel és a higiéniás előírások betartásával, akik érintettek lehetnek. Ezt továbbra sem tiltja senki, az idősotthonokra továbbra is kiemelten vigyáznak, az önállóan elő időseknek/betegeknek pedig továbbra is a kontaktusok csökkentését, otthon maradást javasolják. Viszont ha miattuk totál leállna minden akár évekre, ameddig nem lesz egy biztos gyógymód vagy oltás, akkor *sokkal* több ember szenvedne kárt. Nem amiatt, mert nem tudott elmenni a balaton soundra, hanem amiatt, mert nincs munkája és éhezik. Ha van munkája, akkor is sokaknak csökkent a fizetése, nem tudnak megélni. A nem koronás embernek csak akkor van esélye orvoshoz menni, ha konkrétan a halálán van. A szűrővizsgálatok hiánya, az akár komoly panaszok elhanyagolása idővel több halálozást fog okozni, mint a vírus. A fogaidat éveken át maximum kihúznák, ha lyukas. A gyerekek nem jutnának normális oktatáshoz, az egyetemeken nincsenek gyakorlatok, néhány hónap még elmegy így, ugyan aláírják a félévet és kiadják a diplomát, de azért érezhető, hogy az ennél hosszabb idejű, akár több éves "online oktatást" kapott szakemberek (gyakorlati szakokról) nem ugyanazok lennének, mint akik normális oktatásban vettek részt. Az óvodák, bölcsődék hosszantartó bezárása miatt még a jelenleg munkába járó szülők közül is rengetegen kényszerülnének felmondásra, ha évekig nincs kire bízni a gyereket. Évekig nem lehetne jogosítványt szerezni, tanfolyamokat végezni. Nem mindenkit a balaton sound hiánya bánt.

Én nem sz#rtam a kijárási tilalomra, itthon voltam. Ha nálunk is feloldják, akkor is csak indokolt esetben járok majd el és maszkot hordok mások védelme miatt, mert én nagy valószínűséggel már túlestem a fertőzésen. De támogatom, hogy menjen tovább az élet, mert ez így nem fenntartható.

2020. máj. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#4: Jó de nem is hozzád hasonló emberekre gondoltam, hanem akik most nyíltan hangoztatják nagy arccal a hulljanak a gyengék jeligét. Mellegleg tévedsz és közel sem a +70-es embereket veszélyezteti. Elég ha valaki hozzám hasonlóan rossz lapokat húzott és máris komoly életveszélybe kerülhet. Az exműsorvezető Barta Sylvia is ugyanolyan autoimmun beteg mint én és nagyon durva harcon ment keresztül ezzel a "semmivelsekomolyabbmintegysimainfluenzaamibeugyanugybelehalnakabetegek" vírussal.

[link]

Van az ilyen emberek nyugodtan meghalhatnak, mert rossz géneket örököltek?

2020. máj. 2. 16:52
 6/14 A kérdező kommentje:
*Vagy az ilyen emberek...?
2020. máj. 2. 16:53
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"Van az ilyen emberek nyugodtan meghalhatnak, mert rossz géneket örököltek?"


Ne adj a számba ilyeneket, mert nem ezt írtam, hanem azt, hogy az "ilyen embereknek" elsősorban saját felelőssége, hogy kiemelten vigyázzanak magukra amellett, hogy a teljes társadalom is betart bizonyos intézkedéseket, amik mellett még élhető a mindennapi élet. Adott a lehetőség, hogy otthon maradj, távol tartsd magad a zsúfolt helyektől, ne menj közel senkihez, maszkot hordj, kezet moss, autóval/biciklivel/gyalog járj tömegközlekedés helyett. Ha ezt nem teszed meg, akkor nem mindenki más hibája, ha esetleg megbetegedsz.

2020. máj. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
43%
Sajnos én úgy tapasztaltam, az emberek többsége meglehetősen buta, mértéktelenül önző és (az előbbi kettőből sejthető) igen, híján vannak az empátiának. Nem mondhatnám, hogy Vörösmarty a kedvenc költőm, de igen jól megfogalmazta ezt: „Az emberfaj sárkányfog-vetemény: Nincsen remény! nincsen remény!”
2020. máj. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez nem kellett a koronavírus. Ezt eddig is tudtuk 🤷‍♂️
2020. máj. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt se felejtsük el, hogy márciusban arról lehetett olvasni, hogy egyes segélyszervezetek azt nyilatkozták, hogy nem tudnak több tárgyi adományt fogadni, mert olyan sokan jótékonykodtak, hogy nem győzték feldolgozni egy időben...
2020. máj. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!