Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van annyi probléma a...

Simon Petrikov kérdése:

Miért van annyi probléma a világon, amiről nagyon sokan beszélnek de ssemi sem változik?

Figyelt kérdés

2020. máj. 3. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Mert akik beszélnek róla, nincsenek olyan helyzetben, hogy érdemben tegyenek is valamit a probléma megoldásának érdekében.

A politikusoknak és a világ leggazdagabbként számon tartott embereknek, valamint a tudásuk, munkájuk (tudósok, feltalálók, stb) által elismert és híres emberek tehetnének valamit. Mi átlag emberek pedig csak annyit, hogy beszélünk róla és panaszkodunk.

2020. máj. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezen én is sokat gondolkodtam már. Nem jöttem rá a "megoldásra", de kettő dolgot gyanítok (amiknek lehet nincs semmi valóságalapja).


Szóval, lehet, hogy ez valakiknek egyszerűen csak így jó. Például kesergünk a háborúk miatt, de azok, akik a fegyvereket eladják igencsak jól járnak vele (meg biztos még mások is). És elképzelhető, hogy az a réteg, akinek ez megéri, olyan pozícióban van, hogy megakadályozza a probléma megoldását (akár politikai hatalommal, akár jó kapcsolatokkal, akár fenyegetéssel, vagy nem tudom). Most csak egy példát hoztam, de ezt mással is el tudom képzelni.

A másik, ami szerintem még az oka lehet ennek, hogy első sorban mindenkinek a saját vagyona, élete, stb. a fontos. Tehát elképzelhetőnek tartom, hogy egyesek azért nem tesznek semmit, mert habár megtehetnék, félnek, hogy mi lesz, ha ezzel felélik a tartalékaikat, és ha jön valami baj, nem tudnak gondoskodni azokról, akikről kell. Például, ha a kormányok összefognának, és rengeteg pénzt ölnének abba, hogy Afrikában megszüntessék az éhezést (itt azért nem a háborús példát írtam, mert ott egyértelmű, hogy világháborút azért senki nem akar), elképzelhető, hogy egy jelenlegihez hasonló helyzetben nem lenne lehetőség arra, amit most meg tudnak tenni (tesztek, maszkok vásárlása, bér juttatása azok részére, akik kiesnek a munkából, stb). Ha a nagyobb vállalatok tennék ezt, lehet ők sem tudnának gondoskodni a dolgozóikról. És lehet ezt még tovább bontani. Tehát lehet ez egyfajta óvatosság, illetve az "önzés", hogy mindenki önmagát szeretné biztosítani, illetve az "övéit".

Önálló kezdeményezések szoktak lenni gazdag emberektől, de gondolom az meg kevés ehhez. Vagy nem tudom.

2020. máj. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan azért mert csak beszélnek róluk.
2020. máj. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert aki beszél róla az nem tudna erről beszélni ha megoldódna a probléma. Aki pedig hallgatja őt az tehetetlen. Minden szép lassan egyre rosszabb lesz és így hanyatlanak a társadalmak.
2021. ápr. 1. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem annyira rossz a világ.A tv-ben felnagyítanak sok esetet,és szándékosan drámaian tálalják,hogy te ezen megbotránkozz.
2021. máj. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!