Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki írtam egy kérdést hogy mi...

Ki írtam egy kérdést hogy mi történt velem és hogy hogy reagáltam rá és az egyik kommentelő azt írta hogy ne foglalkozzak vele. Illetve hogy a negerek és a cigányok is rasszisták. Ez igaz?

Figyelt kérdés

Kedves negerek és cigányok tényleg rasszisták vagytok?

Csak azért kérdezem mert a rasszizmus nem helyes dolog.



2020. máj. 3. 20:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Elnézést, hogy válaszolok, holott egyik megszólított csoportba sem tartozom, de a válaszom ez:

Nyilván köztük is lehetnek rasszisták, de nyilván nem mindegyikük az.

Ne általánosíts, mert az sem helyes dolog!

2020. máj. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%
Nem. Legfeljebb annyi mondható el, hogy néger és egy cigány is lehet rasszista.
2020. máj. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Egy dolgot nem értek. Ha a cigányok között van rasszista akkor hogy védekezhetnek a rasszizmus vádjával?

Másfelől hallottam olyanról is hogy a cigány a belvárosban antiszemita kijelentéseket tett. Ezt miért csinálja. Átlagos magyartól meg antiszemita kijelentést sosem hallottam.

2020. máj. 3. 20:46
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

... mindenhol vannak rasszisták... 😅


Amúgy tudod, mi az a rasszizmus? Mi a rassz?

2020. máj. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

A hozzászólást én írtam a másiknál. Meg is lepődtem, hogy meglepődtél:) Elég egyértelmű, hogyha fehér ember lehet rasszista, akkor a néger is lehet, meg bármelyik más bőrszínű is.

Afrikában pl elég nagy a rasszizmus mértéke, de ott a gyarmatosítás az ok, hasonló a helyzet Ázsiában is.

A legnagyobb rasszista nemzet a japán. Az ainuk japán őslakossága és nem ázsiai rassz, őket majdnem teljesen kiirtották a japánok.

A robottechnológia fejlődését a japánok indították el, azért mert nem akartak vendégmunkásokat az országba engedni.

2020. máj. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy ki hogy értelmezi a rasszizmust. Ugye a hivatalos definíció az, hogy az a rasszizmus, ha valakit a származása miatt elítélsz. De sok kisebbség úgy van vele, hogy jaj, ez nem normális definíció, mert fehér emberek hozták létre ezt a definíciót, és a rasszizmus definíciójába bele kell érteni az elnyomást, mert a fehérek elítélés mellett el is nyomták a többi rasszt. Ez sztem hülyeség, de van, aki így gondolja.

Ez meg jó alap arra, hogy egy kisebbségi elkezdjen arról pampogni, hogyha ő mond valakiről csak a bőrszíne és származása miatt rosszakat, az nem rasszizmus, "csak a véleménye", "csak előítélet", "csak tapasztalat".


Meg van az is, aki annyira hülye, hogy nem is érti a szót, csak látja-hallja a környezetében azt, hogy ez mekkora ütőkártya, ha nem tetszik neki, hogy egy más bőrszínű ember a rossz viselkedése miatt szemrehányást tesz neki vagy kérdőre vonja... hogy akkor, ha elkezdi, hogy "főj, rasszista", akkor sok ember meghunyászkodik, mert nem akarja, hogy rasszisztának tartsák. Most nem azért, de én nem nagyon hiszem azt, hogy tudná a rasszizmus szó jelentését, definícióját egy balhésabb típusú, választékosan beszélni nem tudó, 8általánost talán végzett, helyesen írni nem tudó roma (félreértés ne essék, ismerek jó pár értelmes, tanult, normális romát is, most nem arra akarom kihegyezni ezt, hogy fujj, romák).

2020. máj. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát lényegében ha egy néger azt mondja,hogy a "fehérek rasszisták",az is rasszizmus. Legalábbis én annak veszem,ha valaki a bőrszínem alapján besorol egy skatulyába. Ez a fajta előítélet ugyanolyan,mint másnak a négerekkel vagy cigányokkal szemben.
2020. máj. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Azert mert nehany feher ember rasszista, te is tudod hogy nem mind az. :D akkor ilyen alapon tudhatod, ha mas nem, filmekbol is hogy vannak rasszista feketek (akik a fehereket utaljak) es termeszetesen van aki nem rasszista.

Vagy speciel itt akarsz elcsipni par rasszista embert? Haverokat gyujtesz valami projekthez?

2020. máj. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Válasz: Dél-Afrika. Igen, nagyon rasszisták tudnak lenni a négerek, cigók etc. Hajjajjaj, de mennyire....
2020. máj. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én cigány vagyok és nem ítélek el senkit sem a származása alapján. A rasszistákat utálom, akármilyen származásúak is.
2020. máj. 4. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!