Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lusta függő, beteg ember...

Lusta függő, beteg ember vagyok, mit tehetnék az önsajnáltatáson kívül és a kapdössze magad monológ mellé?

Figyelt kérdés

Elég rossz a helyzetem, most anyagilag is, családilag is és mindenhogy.

Mellette cigizek és időnként nem vetem meg az alkoholt sem, ezért lenéznek páran.

Lenne feladatom, de nem tudom hogyan csináljam.

Annyira azt érzem, hogy semmirekellő munkanélküli lettem, hogy nem tudok magammal mit kezdeni és megbolondulok tőle. Panelban még erkélyem sincs, online oktatásokat nézek, de nem segít. Egyre jobban előhozza bennem a depressziót :(



2020. máj. 4. 18:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Dolgozz olyannak aki ellàt mindennel pörög es zajlik az élet. Majd akkor elkapod a ritmust
2020. máj. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Picit magamra ismertem ebben. Nem szeretném eljátszani a "tudom min mész keresztül tesó, dettó ugyanaz a helyzet velem is, megmondom mi a tuti" hülyeségeket, hiszen mindenki más, és mindenkin más segít.

De pár tipp, ami nekem bevált:

- Írj magadnak, vagy másnak (akár elképzelt személynek is) arról, hogy milyen helyzetben vagy most, és szerinted mi az, ami idáig vezethetett téged. Lehet, hogy ezt mind pontosan tudod, vagy pont ellenkezőleg, elképzelésed sincs róla, de nagyon sokat szokott segíteni. Egyrészt, többségében ilyenkor az ember máshogy látja a dolgokat, több mindent észrevesz. Lehet volt egy olyan pontja az életednek, ami meghatározó, és jó lenne, ha ki tudnád adni magadból, nem hurcolnád bent, vagy csak más szemmel tudnál rá nézni.

Gondold végig.

- Ha már kielemezted a helyzetet, ülj le valakivel (akár skype-on, két perc letölteni), kérj segítséget, és öntsd ki a szíved neki. Legyen egy valaki, akit be tudsz avatni (jó lenne személyesen, de hát ha nem vidéken élsz, akkor ugye...). Egyrészt, ő tud tanácsot adni, másrészt, ha valamit elmesélsz valaki másnak, az a maga módján kiszakad belőled. (Nyilván egyébként pszichológust ajánlanék, annak több értelme lenne, de tudom, hogy jelen helyzetben ez nem könnyű.)

- Ne igyál annyit. Gondolj arra, hogy keseregsz, hogy nem állsz jól anyagilag, de mennyi pénzt dobsz ki erre. Nem tudom, mennyit iszol, de csökkentsd. Mondjuk, ha naponta, akkor igyál csak minden harmadik nap. (A következő módszert nem tanácsolom, csak leírom, mert nekem segített - de közben nagyon rossz beidegződés lehet belőle -: én úgy győztem le ezt, hogy mindig csak hétvégén és egyre kevesebbet ittam, megünnepelve ezzel, hogy kibírtam még egy hetet. Mintha jutalom lenne. De szerintem káros, ha akként tekintünk rá.)

- Ha nem tetszenek az online oktatások, keress mást, ami érdekel, esetleg valamilyen hobbit, amire nyögve-hörögve is, de ráveszed magad. Lehet ez bármi, de tényleg bármi, csak próbálj meg találni valamit, ami érdekel, ami leköt, ami egy kicsi boldogságérzetet ad. (Nyilván másik online oktatás is lehet segítség, a lényeg, hogy élvezd.)

- Sportolj. Ki lehet menni, ha nem szeretnél, akkor pedig bent elvégezhető feladatok is vannak. A legjobb nyilván a futás lenne, az sok mindent kidob az ember szervezetéből, de bármilyen testmozgás sokat tud segíteni. Butaságnak tűnhet, de egyáltalán nem az, nagyon fontos.

- Ha nem megy másképp, szakaszold el a feladataidat. Depressziósabb napjaimon alig-alig, de foglalkozom velük. Én így szoktam csinálni: felkelek, de nincs erőm felkelni, ezért ágyból nézek valamit, zenét hallgatok, amihez éppen kedvem van (a zene többet szokott segíteni, ha nézni kezdek valamit, inkább bezombulok). Nagy nehezen (van, hogy csak órákkal később) kikecmergek az ágyból, reggelizek (néha az már ebéd), majd visszafekszem, mondván, hogy erre meg kell pihenni. Utána picit előveszem a feladatomat, nem sokat, de haladok vele, majd újra pihenek. De ha elkezdi az ember, sokkal könnyebben tér vissza rá, mert az agya már valamilyen szinten ráhangolódott a feladat elvégzésére.

- S természetesen, ahol rossz a helyzet, azon próbálj változtatni.

2020. máj. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tipp: Az online órák jók. Azon spórolhatsz időt, ha gyorsítva nézed. Sokszor fel lehet tekerni kétszeres sebességre is a lejátszást.

Így nem annyira kimerítő, a lényeget meg fel lehet fogni. Általában 1,75x-el nyomom az ilyen előadásokat.

Nem mindenhol van erre lehetőség. Youtube-on mindenképp. BigBlueButtonban is.


A kérdésre válaszolva:

Amúgy pedig azt kell megérteni, hogy a cigi és a pia (meg az összes függőség) pótcselekvések. Tehát vagy unalmadban csinálod, vagy azért, hogy elnyomj olyan érzéseket-szükségleteket, amiket nem tudsz önállóan kezelni.


Tehát a megoldása ennek az, hogy egyrészt kialakítasz olyan tevékenységéket, amik teljesen lefoglalnak, tehát nem lesz időd gondolkodni önsanyargatáson és egyéb negatív dolgokon, mert munkában vagy.

Másrészt, meg kell tanulnod szép lassan kezelni az érzéseodet szükségleteidet, és tulajdonképpen az egész gondolkodásmódodat átformálhagod olyanra, amilyen megfelel neked. Ebben rengeteg beidegzúdést,viselkedésmintát kell felismerned és felülírnod jó gyakorlatokkal. Leginkább asszertivitást javaslom ehhez. Ez tulajdonképpen kommhnikáció. De nem csak máaokkal, hanem magaddal is. Ha érted az asszertivirást, asszertív vagy, akkor mindent megtudhatsz magadról. És ha tudod magadról, hogy mit miért szeretnél, akkor nagyon könnyen tudsz célt meghatározni, és nagyon könnyen tudsz tervet kitalálni ahjoz, hogy hogyan érd el a célodat.

2020. máj. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
2020. máj. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!