Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kényszeres jótevő?

Kényszeres jótevő?

Figyelt kérdés
Létezik olyan ember, aki kényszeresen, állandóan jót akar tenni? Komolyan! Annyira, hogy az már zavaró, és inkább teher.
2020. máj. 4. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Néha tudok ilyen lenni. Bár nem gondoltam rá, hogy kényszer lenne.
2020. máj. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Igen. Sosem olvastál klasszikus krimit, igaz? Agatha Christie: A kristálytükört meghasadt - az áldozat karaktere. A "mindneki jótündére", aki ha akarod, ha nem, segít, megmondja, neked mi a jó, oda sem figyel arra, hogy te mit szeretnél. Ő eldöntöötte és kész. És még van pofája kikényszeríteni a dicshimnuszokat magáról, sőt zengeni, hogy ő milyen jó!


Olvasd el! Ő pontosan ilyen: kényszeres jótevő.

(A mindennapi életben is láttam ilyet, de az magánügy.)

2020. máj. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
19%
Igen. Sok kemény vagy toxikus szülő gyereke ilyen önkéntes csicska
2020. máj. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Van egy olyan mondás, hogy "A pokol útja jószándékkal van kikövezve."
2020. máj. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sőt van külön ilyen személyiség típus is!

Szimplán őszintének kell velük is lenni pl "ez már sok , megoldom magam dolgát oks?"


Ha megfelelő iQ szinten áll felfogja azt amit mondasz.

2020. máj. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!! Meglepődtem, hogy többen is válaszoltak! Olvastam Agatha Christie könyveket, de ezt nem. Utána nézek, köszi!

Magamon ismertem fel ezt, és eddig én se fogalmaztam meg így, pedig közelítek a 4X felé. de nem tudok mást mondani rá. Komolyan szinte kényszert érzek arra, hogy aki az utamba akad, jót tegyek. Tegnap döbbentem rá, hogy már tényleg sok vagyok, még magamnak is, és elhatároztam, hogy visszafogom magam. Nehéz, remélem sikerül...

2020. máj. 5. 05:21
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha van külön ilyen személyiség típus, hol tudok utána olvasni? Keresgéltem, de nem találtam, hogy keressek rá? Köszönöm előre is! Hátha van megoldás is rá.
2020. máj. 5. 05:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Pl.: a helikopter szülők és kontroll mániás (control freak) emberek is ilyenek. Ezekre rá tudsz keresni a neten.
2020. máj. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!