Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek éjjeli bagolyból...

Hogyan legyek éjjeli bagolyból reggeli pacsirta?

Figyelt kérdés
Nagyon elkanászodtam egyetemista létemre. Hajnali 5-kor alszom el és délután 2-kor kelek. Ami azért durva mert az online órákról is lógok. Dolgozni meg ilyen bioritmussal meg sem próbáltam. Éjszaka játszom barátaimmal mert a barátaim/haverjaim 90%-a fent van éjjel, mindenkinek rossz a bioritmusa. Általában olyan éjjel 3 körül maradok egyedül, de még ilyenkor is pörgök, csak hajnali 5 körül fáradok el és a madarak csicsergésére alszom el. Van hogy anyám ilyenkor kel fel hétköznap és még lefekvés előtt találkozok vele. Próbálkoztam a 2 naponta alvással de hosszú távon tönkretette az agyamat. Az a baj, hogy ha 5 előtt alszom el, akkor 2-3 de akár 4 óra forgolódás után alszom csak el. Ilyenkor pörög az agyam, ilyenkor gondolkodom ezerrel, ilyenkor akarom megváltani a világot. De ez rossz nekem, mert bűntudattal kelek, szeretem a napsütést, szeretem a természetet és konkrétan skippelem a fél napot, délelőttöm nekem nincs is, ritka pillanatok egyike ha délelőtt kikelnék az ágyból. Mit tegyek, hogy visszatérjek az emberi időpontokhoz?

2020. máj. 5. 00:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Reggeli futás. Fél óra. Utána reggeli.


Nem is minden nap... de kezdheted heti 2 alkalommal. Max 3 lehet. Utána a többi napot kitöltheted sima reggeli átmozgató tornával.


Ha nem tetszik a futás, akkor lehet bicikli is.


Rossz időben szobakerékpár, elliptikus tréner.


Vagy lényegében bármilyen sport reggeli előtt végezve nagyon jó tud lenni.


Cukros és koffeines dolgok fogyasztását lehetőleg le kell nullázni. Tanulj meg nemet mondani rájuk!

2020. máj. 5. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Futni 140 kilósan inkább ne :D Biciklim nincs, de sétálni megpróbálhatok. Cukros cuccokat próbálom minimalizálni, de nagyon édesszájú vagyok. Koffeint nem fogyasztok, ritka alkalmakon.
2020. máj. 5. 01:13
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Le leszek pontozva. Este Xanax, reggel kave. Ordogi kor megszakitasa. Nem tudtal elaludni, mert keson keltel. De keson kelsz, mert nem aludtal. A korabban kelessel lehet elkezdeni.
2020. máj. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát lehet kéne az a xanax :D
2020. máj. 5. 01:30
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Egyszerű a dolog, de nehéz lesz rávenned magad. Egyszer csináld azt, hogy lefekszel a szokásos reggel 5-kor, majd kelj fel délelőtt 10-kor. Azaz maximum 5 órát engedj magadnak aludni.

Napközben csinálj valami fárasztót, intenzívebb mozgás 1-másfél órán keresztül.


Majd most jön a másik fontos dolog, hogy este feküdj le aludni legkésőbb 11-kor. Másnapra pedig állíts ébresztőt reggel 8-ra. Aznap is csinálj valami fizikailag igénybevevő dolgot, majd ugyanúgy feküdj le este 10-11-kor, majd másnap 8-ra állíts megint ébresztőt.


Pár nap mulva hozzászoksz.


Viszont a felsoroltak közül semmit ne sumákolj el, mert akkor borul minden. Motiváljon az, hogy míg más éli az életét reggel 8-tól egész nap, te elpazarlod az életedet ilyen hülyeséggel a saját napirendeddel.

2020. máj. 5. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt hittem csak én vagyok ilyen de nem, igaz kis eltérést van, de kb majdnem ugyan azok vagyunk,világmegváltás,agy pörgés bűntudat,éjszakai bagoly,természet, nap.

Egy dologban biztos vagyok, ha majd el kezdesz dolgozni ez biztosan meg fog változni, kivéve ha éjszaka fogsz dolgozni,munka után könnyen el lehet aludni mivel le fárad az ember,igaz nem mindegy milyen munkád van? abban biztos vagyok hogy minden munkában vannak nehézségek.

Pontosan nem tudom hány éves vagy?

Lehet hülyeségnek hangzik de élved az életet,neked legalább vannak barátaid amit becsülj meg de komolyan,az ember leginkább csak a saját hibájából tanul és akkor jön rá leginkább a dolgokra ha azok már nincsenek.

Valahogyan hasznosítsd magadat,előző nap le kell fárasztani magadat,hosszú séta, biciklizés, futás,mozgás amiben le tudsz fáradni, ha csak egy helyben vagy úgy is el lehet fáradni de attól még nem mindenki tud el aludni, tudom miről beszélek és mit élsz át.

Nekem ezt a dolgot a munkával sikerült le győzni, most hogy ez a vírus van így el veszítettem, nem rég kezdtem helyre jönni, tenni az életemet de most úgy mond le estem megint,újra fel kell mennem azon a lépcsőn ami nem annyira könnyű mondjuk szerencsére engem is tudnak támogatni a szülők így azért sokkal könnyebb.

Szervezd meg a napodat kb-ra,mozogj mert az jót tesz, ha csak sétálsz az sem baj,nem tudom hogy a fejedben rend van e? pl akaraterő,pozitív gondolkodás, el fogadod magadat, vannak terveid stb.. ha nincs rend a fejedben kezdj el szépen rendet tenni,kb eddig én is hülyeségnek hittem de most rá jöttem hogy nem az, ha rend van a fejedben akkor szépen lassan minden akadályt le tudsz győzni,este legalább 23-kor feküdj le, de ha 22-kor fekszel az sem baj ennél előbb is le fekhedsz ezt rád bízom, néha azért nem baj ha fent maradsz a haverok miatt csak ne vidd túlzásba,igaz csak egyszer élünk.

Igazából nagyon nem tudok tanácsot adni, amit most le írtam lehet hülyeség, de valamit kezdj magaddal,találj ki dolgokat,fáraszd le magadat, feküdj le időben, pihend ki magadat, egyél rendesen.

Állítólag 30 napra van szükség hogy rendesen átt tudj állni, de van akinek előbb sikerül, nehéz megszokni és ugyan akkor általában le feküdni de egy idő után meg lesz a jótékony hatása,nem olyan könnyű ezt végig csinálni de annál könnyebb el rontani, elég ha csak egyszer is.

Sok sikert és kitartást.

2020. máj. 5. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

Nem fog segíteni az, hogy ha előbb fekszel le. Ha neked ilyenkor pörög az agyad, akkor éjjeli bagoly típus vagy.


Delayed sleep phase syndrome a neve, ha tudsz angolul, így sok mindent találhatsz róla. Egyszerűen arról van szó, hogy aki pacsirta típus, annak a belső órája szerint egy nap 24 óránál rövidebb, aki bagoly, annak pedig hosszabb.


Ha változtatni akarsz, pont az ellenkezőjét kell csinálnod, mint amit tanácsoltak fent: egyre KÉSŐBB kell lefeküdnöd. Ha reggel ötkor szoktál, akkor maradj fenn 6-7-ig. Utána 8-ig, 10-ig, délig, és ha normál időbe érsz, akkor azt tartsd.


Hidd el, tapasztalatból beszélek. Ha megcsinálod azt, hogy most hirtelen éjfélkor fekszel, 8-kor kelsz, akkor az első adandó alkalommal vissza fogsz találni a bagolyhoz, ami sajnálom, de nálad is normális. (Valamiért a pacsirtákhoz lesz igazítva a világ.) Saját példám: ha mennem kell dolgozni, reggel 6-kor kelek. Hétvégén reggel 6-kor fekszem le. Munkanapokon lefekszem 11-kor, de nem tudok aludni kb. hajnali 2-ig. Tehát 4 órákat alszom, nem iszom semmi koffeint, cukrot. A munkában majd elalszom, de estére megint felélénkülök.

2020. máj. 5. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

„Ilyenkor pörög az agyam, ilyenkor gondolkodom ezerrel, ilyenkor akarom megváltani a világot”

Én is pont ilyen vagyok, és én is 4-5 körül alszom el, és 13-14 óra körül kelek. Viszont ez engem valahogy sosem zavart, mindig inkább csak a környezetemet. Reggeli órákat nagy szenvedések árán kibírom, és csak akkor kelek korán, ha nagyon muszáj (nem is volt szerintem olyan félévem, ahol reggeli gyakorlatom volt, és ne maxoltam volna ki a 3 hiányzást).

Azt gyűlölöm nagyon, rendesen fel tud idegesíteni, amikor valaki lenéz engem ezért az életformáért, meg az ilyen megjegyzések, hogy „hát majd hozzászoksz, ha dolgozol😅” (nem minden munka 8-16h tart), és képtelen megérteni, hogy nem akarok átszokni, nem is kell, és még ha muszáj is lenne, nekem nagyon-nagyon nehezen menne, és egy apró sokáigmaradokfenn és máris visszabillen minden. Egyszerűen ilyen a bioritmusunk, és ha rendszeres, akkor azzal nincs semmi baj.

Kicsit olyan ez szerintem, mint a jobb- és balkezesség; aki balkezes, azt ma már nem szoktatják át, aki viszont későn fekszik, későn kel, azt meg át akarják, mert azt hiszik, ez így nem egészséges. 4 után pillanatok alatt elalszom, nagyon mélyen szoktam aludni, délelőtti hangzavarra meg sem rezdülök, és minden nap szinte ugyanabban az időben ébredek fel magamtól. Ez mi, ha nem egészséges alvás? :D

Szerintem inkább fogd magad hajnali 3-kor, és igenis váltsd meg a világot :D Én szinte csak éjszaka szoktam tanulni.

2020. máj. 5. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Jaaaj pont ez van velem is.

Most próbálom amit egy barátom mondott.

Eddig nem sok sikerrel mint a "mellékelt példa"mutatja mivel még mindig nem alszom. Tegnap pl.reggel 8kor aludtam el és du.4kor ébredtem. Azóta nem aludtam semmit. 😕

Szóval a barátom ugyanígy volt és ő úgy állt vissza,hogy egy egész napot nem aludt,aztán következő este már éjfél körül elaludt. Reggel 9felé kelt majd következő nap ugyanúgy mint mi,hogy reggel aludt el. Azt követő nap megint a éjfél körül.

Állítása szerint így pár hét alatt vissza állt a rendszer. Ma már "normálisan" alszik. Éjfél körül fekszik mindennap.

2020. máj. 5. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!