Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Stressz miatt lettem fiatalon...

Stressz miatt lettem fiatalon autoimmun beteg, de stressz nélkül meg nem tudok teljesíteni. Hogy hozzam egyenesbe az életem?

Figyelt kérdés
27 vagyok, januárban végeztem az egyetemen szakváltással sok-sok szenvedés árán, de nem tudtam vele elhelyezkedni (koronavirus miatt pedig még sokkal nehezebb lesz). Ráadásul 2 hete diagnosztizáltak egy nagyon súlyos autoimmun betegséggel (Bechterew, ami hosszú távon mozgáskorlátozottá tesz) így már az sem mindegy, hogy milyen munkakörben tudok elhelyezkedni, mert a nehezebb fizikai/rugalmatlan/műszakos munka kizárva, ráadásul a folyamatos kezelés miatt külföldön se tudok dolgozni (ahogy jó eséllyel szintén fizikai munka várna rám). A betegség nagyrészt a folyamatos stressz miatt jött elő és így már gyógyíthatatlan. Stressz nélkül viszont semmit nem tudok elérni az életben és teljesíteni. A legfontosabb a munkába állás lenne, de még makkegészséges embereknek is most nehéz nekem meg főleg. Valahogy egyenesbe kellene hoznom az életem, hogy ne az utcán végezzem.

2020. máj. 5. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Pszichologus. Mert van benned egy eleg megbetegito lelki folyamat. Konkretan arra gondolok, h miert nem tudsz stressz nelkul teljesiteni. Nekem peldaul megy. Igy en nem leszek autoimmun beteg, de teljesitek. Viszont neked meg ez csak rosszabb lesz. Amugy a stressz nagyon rossz.ilyen teren, en amig stresszben eltem folyamatosan beteg voltam. Miota nem, azota egyszer sem!
2020. máj. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel én is meg jártam elég durván(stressz is közbe játszott),ezért csak azt tudom tanácsolni elsőnek fogadd el a betegségedet (nekem 2 év után sem sikerült,de ez most lényegtelen). Betegként nem nagyon tudsz válogatni,mert ha nincs Tb-d,akkor nincs kezelés sem. Hogyan hozd helyre az életed? Gondolom rendesen megviselt a dolog,ezért még most az elején kérj segítséget,mert később rosszabb lesz.
2020. máj. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2: Te hogy jártad meg? Milyen betegséged van?
2020. máj. 5. 17:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Személy szerint védhetetlennek tartom ezt: "Stressz nélkül viszont semmit nem tudok elérni az életben és teljesíteni." Gondolom, nem a Selye János-féle stresszdefiníciót használod. Hanem mit?


Javaslom, keress tud. kutatásokat a klf stresszmenedzser ill. relaxációs módszerekről. Több is a rendelkezésedre áll: NLP, TM, autogén tréning etc. Nézz utánuk, válassz, gyakorold.

2020. máj. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

2 hete tudtad meg,hogy egy kórban szenvedsz(kímélni akarlak).Szerintem még fel sem fogtad az egészet.


Ha mégis érdekel,hogy én miben szenvedek privátban leírom( mennyire legyen részletes?),de nagyon hosszú.

2020. máj. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!