Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tulságosan sokat foglalkozom...

Tulságosan sokat foglalkozom mások véleményével. Emiatt boldogtalan vagyok. Hogy hagyjam abba? Mi segitene?

Figyelt kérdés

Bevallom, mindig minden helyzetbe azzal foglalkozom mit gondolnak rólam.

Sokszor meg is játszom magam.

Hogyan szokjak le erről? Miért akarok ennyire megfelelni? Legyen szó kinézetről, anyagiakról, csaladról, babáról .


2020. máj. 5. 20:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Nagy az egó :) Nincs erre más megoldás, csak az, ha megérted: nem az egó a lényeg. Te ugyanaz az ember vagy akkor is, ha jókat gondolnak rólad, meg akkor is, ha rosszakat. Bárki, aki a külcsínt becsüli rajtad, a belbecs hidegen hagyja. Bármit hozhat az élet, nehezen hiszem, hogy olyan emberekkel akarod magad körülvenni, aki külcsín nélkül rád se néznek. Akinek a belsőd a fontos, azt meg ignorálod valószínű. Abban a pillanatban, ahogy az értékrendedben e két dolog helyet cserél, lekopik rólad az egó is.

Viszont ne erőszakold meg magad. Ha minimális késztetést is érzel arra, hogy egózzál még egy kicsit, tedd nyugodtan, valószínű a lelki fejlődésed jelen szakaszában erre még szükséged van.

2020. máj. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen sajnos.

A legrosszabb és egyben jó is hogy tisztába vagyok vele hogy ilyen vagyok. Mégse tudom mi a megoldás.

Probálom magamból kihozni a legjobban de mindig lesz jobb és jobb én képes vagyok elhinni ugyanugy mindent amit elém tesznek körítéssel miközben azt is tudom hogy ez csak a látszat ki tudja mi van mögötte.

Mindig masokhoz hasonlítom magam pedig nem élek rosszul, nem vagyok csúnya , van egy erős kapcsolatom még is azt érzem mindenkinek jobb nálam.

Utálom ezt az érzést nem akarok versenyezni senkivel.

2020. máj. 5. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!