Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan találhatja meg az...

Hogyan találhatja meg az ember az útját, hogy mivel szeretne foglalkozni, mire áldozná az életét?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok és én még egyáltalán nem tudom, semmilyen konkrét célom nincsen az életemben. Eddig úgy voltam vele, hogy még fiatal vagyok, itt a lehetőség, próbáljak ki minél több mindent és akkor majd csak kialakul vagy jön egy lehetőség stb., de egyre inkább úgy érzem, hogy ez így nem fog működni. Viszonylag sok dolog érdekel, több mindent kipróbáltam már, valami jobban meg míg valami kevésbé, és szemezgetek ezzel-azzal, de őszintén szólva nincsen olyan irány amire azt tudnám mondani, hogy ez vagyok én és ebben látom a jövőmet. Ez egyrészt azért aggaszt, mert azért ez így elég bizonytalan és valahol tartok tőle, hogy mi lesz belőlem x év múlva. Van bennem egy elég erős motiváció, bizonyítási vágy, verseny szellem is és nagyon meg akarom mutatni, hogy én igenis egy értékes ember vagyok. Nem szeretnék csalódást sem okozni senkinek sem, szeretném magamat hasznosnak is érezni, valamit ténylegesen elérni és alkotni vagy segíteni másokon, tulajdonképpen a tanulás és az ezáltal elért sikereknek tudok a legjobban örülni az életemben, lehetőségeim is vannak... Szóval több összetevője is van ennek, hogy miért élem meg ennyire nehezen. Ezen szeretnék változtatni, de nem tudom hogyan. Szerettem tanulni és szorgalmas voltam, ötösre érettségiztem, van két nyelvvizsgám és egy harmadik nyelvből is szeretnék levizsgázni majd, az egyetemen egy nyelvszakon tanulok és hasonlóképpen megy. Jó a kézügyességem és kreatívan is gondolkozom, szeretek pl. festeni, rajzolni, varrni, hímezni, barkácsolni, viszont ezekkel mindig csak hobbi szinten foglalkoztam. Pár évig lovagoltam, amit szintén szerettem. Dolgoztam is az érettségi után, illetve diákmunkán az egyetem mellett, ha éppen lehetőségem adódott rá. Nekem is van némi félretett pénzem és a szüleim is támogatnak mindenben, így a lehetőségeim is adottak szinte mindenhez. Mindezek ellenére nem tudom, hogy mi illenek hozzám, mi menne jól, miben találnám meg önmagam.
2020. máj. 5. 22:44
 1/7 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzátennék, hogy nekem ez azért fontos, mert enélkül teljesen értelmetlennek és üresnek érzem az életet. Jó a kapcsolatom a családommal és vannak nagyon jó barátaim is, van hobbim stb., de valamiért ezeket a dolgokat én nem tudom kimondottan értékelni. Nem ad akkora örömöt vagy boldogságot mint az, amikor valamit magam értem el vagy hoztam létre és érzem, hogy ezt mások is értékelik vagy elismerik. Szóval részemről ez nem arról szól, hogy legyen egy munkám és pénzt keressek, amiből ellátom magam és majd a családomat, aztán éldegélünk stb., hanem vágyom arra, hogy legyen valami értelme, hozadéka vagy sikere is az életemnek.
2020. máj. 5. 22:49
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem tanárnak jó lennél, esetleg tolmács. Meg ami még eszembe jutott az az online marketing. Ha az utóbbi érdekel, akkor írj rám nyugodtan, anyukám csinálja, nagyon szereti és ha nagy az ismeretségi köröd nagyon jól járhatsz vele, ahogy észrevettem.
2020. máj. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jót mondanak előttem, fordító szerint szuper,utazz járd a világot tolmácsolj majd rá jössz mit is akarsz pontosan?

Élvezd az életet,csináld azt amihez kedved van.

3 dolog ami fontos egy életben:

1.Egészség.

2.Boldogság.

3.Anyagiak.

Ne haragudj de szerintem kicsit túl bonyolítod az életet,(én is éreztem így),van még időd,próbálgasd a dolgokat majd egyszer rá jössz, ne stresszelj ezeken, amit jelen pillanatban szeretsz csinálni foglalkozz azzal, ha megunod akkor bele fogsz másba, annyi a lényeg hogy az a három dolog meg legyen az életedben mindig, legyen tartalékod anyagilag aztán később sokkal könnyebben tudsz váltani.

Én most jelen pillanatban szeretek utazni,világot látni, vezetni ezért sofőr vagyok,igaz azért vannak rossz napok is ez sem könnyű még ha annak tűnik akkor sem,de mindennek meg van a maga szépsége, majd ha megunom akkor váltok,csak anyagilag jól kell állni, igaz most ebben a helyzetben el vesztettem a munkahelyemet de majd keresek egy sokkal jobbat,ha meg unom nyugatot akkor keresek olyan helyet ahol keletre-délre-északra kell járni, igaz ennél a cégnél voltam keleten is, sehol sincs kolbászból a kerítés ez biztos.

Ennyire nem szabad rajta görcsölni, adj magadnak időt és utazz,egy idő után majd szerzel ihlettet, nekem úgy tűnik működik de azért még sok mindent meg kell tapasztalnom,lassan de biztosan jönnek a tervek is, például nem nagyon akartam kapcsolatot senkivel sem de most úgy érzem jó volna ha valakivel tudnánk egymást támogatni, szeretni,jól érezni magunkat,ki tudja még akár családot is szeretnék?

Nem olyan régen kezdtem el ezt az életformát de mindig látok és tanulok valami újat, amit ha otthon ülnék mint például most sajnos sosem tudhatnák meg,azt hiszem hogy nekem ez valamennyire segít abban hogy ki találja mit is akarok az élettől?

Mondjuk már van sejtésem.

Ne feledd,van még időd,hiszek benne hogy később tudni fogod mit is akarsz pontosan? csak indulj el valamerre, nem számít merre, ha rá jössz arra hogy ez neked mégsem való nincs baj, de legalább megpróbáltad így el tudod kezdeni a másik tervedet, de ha el sem kezdesz semmit sem akkor sosem tudod meg.

Sok sikert.

22F

2020. máj. 6. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Csak attól félek, hogy nagyon sok mindenbe belekezdek és végül semmivel sem érek el semmit, nem lesz belőlem semmi, semmi sem hozza a várt örömöt vagy elégedettséget és így élem le az életem, hogy tulajdonképpen nem volt semmi értelme. Nem félek váltani és próbálkozni, de azt sem szeretném, ha folyamatosan ugrálnék egyik területről a másikra. Szerintem ritkán működik az, hogy belekezdek ebbe, de mellett csinálom ezt is, közben kipróbálom amazt, hát nem jött be, úgyhogy akkor inkább keresek valami mást... például a fordítás és tolmácsolás is iszonyat munka, idő, elhatározás. Nem arról van szó, hogy nem szeretnék semmit sem belefektetni és várom a csodát, csak nagyon nem vagyok biztos abban, hogy mi az én utam, amibe valóban érdemes lenne azt a sok energiát belefektetni.

Az egészség, boldogság, anyagiak hármas nyilván érthető, de én nem érzem azt, hogy ezek határoznák meg az életem. Nyilván ez mind még változhat, de jelenleg azt érzem, hogy a tanulás és a munka az, ami a legtöbb örömet és boldogságot jelenti számomra, amitől azt érzem, hogy érdemes élni. Biztosan máshogyan gondolnám, ha már szembe kellett volna néznem valamilyen komoly egészségügyi problémával stb., de jelenleg az egészségem számomra egy teljesen alapvető és természetes dolog. A boldogságba nyilván beletartozik a család, barátok, párkapcsolat is, de nekem tényleg az okozza a legnagyobb boldogságot, ha azt érzem, hogy tettem valamit, megdolgoztam valamiért, elértem valamit, elismerik és értékelik a munkám. Az anyagiaknak pedig nálam szintén csak annyi szerepük van, hogy az ember pénzből él és akkor fedezni kell a kiadásokat, de egyáltalán nem tulajdonítok nagy jelentőséget a materiális értékeknek sem.

2020. máj. 6. 13:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Figyelj őszinte leszek hozzád,pontosan én sem tudom még mit szeretnék?

Valamit muszáj csinálni, olyat amit szeretsz, ha nem kezdesz bele semmibe nem fogsz sehová sem jutni,el telnek az évek aztán magadat fogod hibáztatni hogy nem tettél semmit.

Mindenben nem tudsz bele kezdeni,ha mégis gyorsan szét fogsz esni,szerintem legyen 3 dolog és szép sorjában kezd el csinálni,ha már megy az 1 terv és szépen működik kezdj bele a 2-be így tovább, ha nem működik egy idő után sem akkor fejezd be azt és térj átt másra,tudom nem könnyű, de az évek telnek.

Én is éreztem ezt az érzést,le is blokkoltam,hová menjek? Mit kéne kezdeni magammal? Melyiket csináljam? Tanuljak tovább? Dolgozzak? Nehezen de döntöttem majd egy darabig munkanélküli voltam,jött a rossz érzés,ugyan ez mint neked, most ebbe kezdjek bele vagy abba? Mi lesz ha később megbánom? Annyi tervem volt,nem a pénzért csinálom én sem amit csinálok,lehet hogy sok értelme nincs, de én jól érzem magamat, igaz eléggé magányos ez a munka,nagyon sok mindenre képes volnék mint minden más egészséges ember de én ezt választottam jelen pillanatban.

Ahogy már írtam, nem érdemes sokáig gondolkodni mert csak le blokolsz aztán semmibe sem kezdesz csak vagy, nekem volt ilyen időszakom tavaly ugyan úgy 21 éves voltam,nem nagyon kezdtem bele semmibe mert teljesen tanácstalan voltam mit is kéne csinálni előbb?

Ezekután döntést hoztam,el kezdtem megszerezni a szükséges papírokat és munkát keresni, nehéz volt de úgy érzem megérte és csak ez számít.

Meg kellet volna tanulnom rendesen legalább az angol vagy a németet nyelvet de nem tettem és így indultam neki a nagyvilágnak ami butaság,igaz így is boldogulok, de sokkal jobb lenne ha tudnám,tervem volt az hogy fordító leszek,alkotni szerettem volna,festeni,zenész,utazó,operatőr és vágó is szívesen lettem volna de nem tudtam dönteni,igaz ezeket még el tudom érni.

Sofőr lettem mert ezt láttam jobbnak,vagy csak már végre kezdeni akartam valamit az életemmel,ahogy most bele gondolok lehetséges hogy menekülök attól hogy hozzak egy olyan döntést amiben el döntöm mihez is kezdjek valójában?

De már hoztam egy döntést ideiglenesen, örökké nem lehet várni, le is épültem volna szerintem.


Semmi gond azzal ha te így érzel,akkor még én is ezt éreztem,munka nélkül sokan el vesznek és lehet hogy én is, majd rá jössz arra hogy a boldogsághoz legalább 2 ember szükséges,olyan ember akivel boldogok vagytok és szeretitek egymást,utam során magányosan van időm átt gondolni a dolgokat és én erre jöttem rá pedig nagyon jól bírom a magányt.

Fiatalok vagyunk,tanácstalanok,nem tudjuk pontosan mibe kezdjünk?

Annyi dolog van, de nem tudunk választani belőle legalább egy-két dolgot amibe bele is kezdünk tényleg, félünk mert nem tudjuk hogy ennek később lesz e értelme?

Ott van a fejünkben mi lesz ha semmi értelem sincs?

Annak van értelme amit te szeretsz, egyébként semminek sincs értelme ha úgy vesszük,az a lényeg az életben hogy boldog légy.

Igaz az egészséged még jó de ha nem figyelsz rá később látod kárát.

Akkor rakd össze a dolgaidat a fejedben aztán dönts,azt kell csinálni ami boldoggá tesz ez az élet értelme.

2020. máj. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy halogatnám a kérdést és nem akarnék belekezdeni semmibe sem (mindig csinálok valamit, most is, próbálkozom és keresem a lehetőségeket), csak azt sem szeretném, ha elpazarolnék csomó energiát, pénzt és időt olyan dolgokra, amik később elvesznek, mert kiderül, hogy mégsem nekem való, nem megy, nem boldogulok vele, nem visz előre stb. Szóval jobb lenne, ha picit tudatosabb lehetnék és nem csak úgy random nyúlnék ehhez-ahhoz, mert éppen úgy érzem, hogy egy esélyt kellene neki adni és kipróbálom. Most 21 éves vagyok, fiatal és egyértelműen több lehetőségem van, mint mondjuk 10-20-30 év múlva. Ugyanakkor szerintem ez most sem egy kifejezetten jó taktika ebből a szempontból, hogy ennyi mindent feláldozok olyan dolgokért, amik aztán később nem térülnek meg.
2020. máj. 6. 15:51
 7/7 anonim ***** válasza:

Pedig ez már csak ilyen,senki sem tudja előre hogy megérte e belefektetni annyi energiát?

Édesapám és egy ismerőse még régen akartak venni egy használt teherautót, sajnos nem indult be így nem vették meg,édesapám fel is adta a harcot az ismerőse nem,gyűjtött több pénzt na és persze sok rokona is adott neki így ő el kezdett nézegetni drágább és jobb állapotú teherautót majd sikerül vennie egyett,nem hiába fektette bele az energiáját most már 7 saját kamionja van amiket 4 évente cserél,lehetne neki több is de ez már bőven el tartja őket, ha édesapám nem adja fel és gyűjt pénzt akitől tud attól kér akkor nagy valószínűséggel sikerült volna neki és körülbelül neki is lehetne ennyi kamionja vagy több is, ezt csak onnan tudom mert korábban az a bizonyos ismerőse össze dolgozott egy másik emberrel így annak most jelen állás szerint 13 saját kamionja van,sajnos édesapám nem nagyon hitt benne na és persze az anyagiak sem voltak a legjobbak, de ez az ismerős hitt benne és csinálta egy másik emberrel nekik sikerült, de ismerek olyat is aki nyitott egy boltot majd szép sorjában többet aztán most 5 boltból maradt neki 1 db, így a vége felé már el lustult és nem is foglalkozott a dolgokkal jó le is húzta a rolót majdnem, sosem tudhatod mi fog sikerülni?

Hinni, szeretni, tenni,akarni,nem feladni kell aztán majd csak sikerül akármi is legyen az.

Ha megtaláltad a lehetőségeket válasz belőle aztán hajrá. 🙂

Ha majd meghalunk ezek a dolgok, tárgyak nem jöhetnek velünk szóval ha úgy vesszük így is úgy is értelmetlen, bocs a negatív gondolatért, egyedül csak a boldogságot tudod magaddal vinni.

Akármit is akarsz először mindenképpen ki kell próbálni azt egy munkahelyen, ha például könyvelő akarsz lenni akkor keress egyet majd menj el hozzá és nézt meg mit csinál?

Ezekután te is csinálod ha kell ingyen,majd pénzért, szerzel tapasztalatot aztán mehet saját magadtól is, Svédországban például már az iskolában úgy van hogy több mindent csinálnak a gyerekek majd választanak ha nagyobbak lesznek és hatásos ez a módszer.

Én sem úgy lettem sofőr hogy csak gondoltam egyett és már mentem is,be ültem édesapám mellé mint régen sokszor és mentem vele, ki bírtam, tetszett amit láttam, volt időm bóklászni szép helyeken ahova nem hittem volna hogy el jutok például Velence ami tényleg szép csak sok ott az ember ezért nappal tömegnyomor volt,mivel pont akkor volt a karnevál is,nem olcsó hely de így nagyon is az volt.

Azt javaslom neked ha festő akarsz lenni keress egy festőt és kéreckedj be hozzá,nézd meg mit csinálj, gyakorol, segíts stb.. ha nem enged keress egy másikat addig kell keresni még nem lesz rá lehetőséged,ez mással is így kell csinálni, amit akar az ember azt el is éri, ki kell tartani.

Egyik nap például volt lehetőségem bóklászni, semmi közepén álltunk várakoztunk,tengerpart 12 km volt, mondom én le gyaloglok ebben a melegben kicsit fel frissülni, öt emberből csak az édesapám volt hajlandó le jönni a parthoz, összes mentünk aznap vagy 30 km fárasztó volt de megérte már csak a látvány de a víz sem volt rossz,aki komolyan akar valamit az tesz érte.

Ebben teljes mértékben igazad van, fiatal vagy és gyönyörű tényleg sok lehetőség áll előtted csak ragad meg azokat.

Igazad van, semmi értelme ennyi mindent feláldozni,de ha te ettől vagy boldog akkor igen is érdemes áldozatot hozni.

Én szerettem volna valamilyen vállalkozást csinálni de nem érzem azt hogy attól boldog tudnák lenni,inkább megpróbálom anélkül boldog lenni,nem érdekelnek az anyagiak sem az sem boldogít de jó ha van,az sem érdekel kinek milyen kocsija van?

Most nekem lehet egy BMW,Audi stb..

Ha engem nem tesz boldoggá nincs értelem ilyenekre áldozni a pénzt, energiát és az időt sem, azért nem veszek ilyen autót hogy majd tudjak benne feszíteni meg hogy én legyek a valaki,anélkül is köszönöm szépen jól vagyok,enélkül is képes vagyok bármire,mindenki verje el az összes nehezen megkeresett pénzét aztán majd hóvégén panaszkodjon hogy jaj de kellet a gyereknek az új motor,ruha táska stb..

Kicsit el tértem a témától.

2020. máj. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!